Pisma wybrane. Tom 1

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX, Palabra
Oświecenie, Krasicki, lit. polska
Rutinoscorbin

Ignacy Krasicki wybitny polski poeta, prozaik i publicysta, reprezentant klasycyzmu. Prezentowane czterotomowe wydanie Pism wybranych obejmuje: tom 1: Myszeis, Monachomachia, Antymonachomachia, Bajki i przypowieści, Bajki nowe tom 2: Satyry, Listy, wiersze różne, wiersze z prozą tom 3: wybór z „Monitora”, Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki, Pan Podstoli cz.1 tom 4: Historia, powieści...

tom 2: Satyry, Listy, wiersze różne, wiersze z prozą
tom 4: Historia, powieści wschodnie, P owieść prawdziwa o narożnej kamienicy w Kukorowcach, wybór korespondencji .

źródło opisu: PAX, 1954

źródło okładki: zdjęcie autorskie