Lekcje historii PRL w rozmowach

Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7414-605-0
historyczna
aga_aga

Lekcje historii PRL ...czyli rozmowy kontrolowane o Polsce i Polakach półwiecza 1945-1989. Pyta Andrzej Brzeziecki, odpowiadają znani polscy historycy. Jerzy Holzer mówi o pierwszym powojennym dziesięcioleciu, Paweł Machcewicz o Październiku 1956 i dekadzie Gierka, Jerzy Eisler o epoce Gomułki, a Dariusz Stola o Marcu 1968. O czasy pierwszej Solidarności Andrzej Brzeziecki zapytał Andrzeja Friszke, a o sam stan wojenny Andrzeja Paczkowskiego, który opowiada także o roku 1989 i wspólnie z Antonim Dudkiem i Janem Kofmanem docieka, kiedy się skończył komunizm. Nieskrępowani kanonami publikacji naukowej, rozmówcy przytaczają anegdoty, nie unikają osobistych ocen i interpretacji. Ich wypowiedzi przypominają o czymś, o czym łatwo dziś zapomnieć: że lata PRL stały się na dobre i złe częścią naszej historii, a wymazywanie ich z polskiej pamięci historycznej oznacza chowanie trupów do szafy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/lekcje-historii-prl-w-rozmowach/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/lekcje-historii-prl-w-rozmowach/