Drugi dywan perski przynosi utwory poetów mniej znanych, często w ogóle wcześniej na język polski nie tłumaczonych.

źródło opisu: Opis autorski

Marysieńka | 2012-11-04
Przeczytana: 1980 rok

Posiadany przeze mnie tomik to pierwsze wydanie z 1980r. Został wydany bardzo starannie, twarda oprawa z płócienną okleiną a dodatkowo kolorowa i błyszcząca obwoluta. Wewnątrz, poza cudownymi wręcz wierszami perskich poetów znajdują się kolorowe ilustracje o perskim rodowodzie.
Poezja jest po to by ją czytywać, by sięgać po nią za każdym razem, gdy nasza dusza potrzebuje balsamu, cudownego eliksiru, którym są strofy poetów. Ten zbiorek traktuje głównie o miłości. Wszak uczucie to towarzyszy ludziom od zarania, rodzimy się z miłości i towarzyszy nam ona w czasie naszej wędrówki przez życie do samego końca. Ci, którzy tego nie zaznali nie wiedzą co tracą. Miłość pozostaje po nas gdy odchodzimy do innego wymiaru ale też zabieramy miłość ze sobą. Tam, po drugiej stronie nie ma innych uczuć, tam króluje tylko miłość, choć tu na Ziemi nie zawsze jest doceniana:)
Dzisiaj poeci inaczej piszą o miłości, bardziej zrozumiale dla współczesnych czytelników. Ale tamta poezja ma taki wyjątkowy...

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-27

Znacznie bogatszy, większy wybór poezji, w tym z fragmentami poezji Rumiego. Wielką i heroiczną pracę wykonał tłumacz, oddając i specyficzny język poezji perskiej, jaki i jej muzyczny charakter.

Edith_Madeleine | 2015-09-29
Przeczytana: maj 2015