Fort III w Pomiechówku 1939-1945

83-900250-1-9
Historia, Wojna, Zbrodnie wojenne
historia
WOiOwnik

Książka jest poświęcona mało znanemu epizodowi martyrologii Polaków i Żydów w kazamatach Fortu III w Pomiechówku.

Łukasz Witt | 2013-08-03
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2013

Dobrze jest od czasu do czasu przypomnieć sobie o krwawej historii II wojny światowej, aby móc w bardziej świadomy sposób uczestniczyć we wszelkich rocznicach związanych z tym okresem. Aż wstyd się przyznać, lecz dotychczas nie miałem pojęcia o istniejących obozach pracy już od 1933r. w Niemczech. Wiele do myślenia dają opisy katowania na podstawie przekazów świadków. Dobry opis jak działały obozy, ich struktura, organizacja i cele. Pozycja warta przeczytania.

Irena Dworczak | 2012-04-30
WOiOwnik | 2011-03-24