Marek T. Frankowski

Dr Marek Tadeusz Frankowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w za... Dr Marek Tadeusz Frankowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Łączności w Zegrzu, Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie socjologii religii oraz studia w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
Przez wiele lat był nauczycielem akademickim. Wykładał m. in. w WSOWŁ w Zegrzu, Wydziale Humanistycznym AON, gdzie w Katedrze Filozofii i Socjologii pełnił funkcję adiunkta. Jego podstawowe zainteresowania badawcze związane są z socjologiczną analizą zjawisk wojny i wojska, charakterystyką społeczności poddanej naciskom wojny, mechanizmami funkcjonowania jednostek i zbiorowości w tych warunkach. Z tej dziedziny opublikował: Socjologiczne aspekty funkcjonowania hitlerowskich obozów koncentracyjnych 1939-1945 - (1996 r.), Człowiek w warunkach ekstremalnych /Szkice z socjologu wojny i wojska/- (2001 r.) oraz Ludzie i bestie. Socjologiczne studium mikrostruktur społecznych niemieckiego obozu koncentracyjnego -(2003 r.).
Jest także autorem dwóch książek poświęconych mało znanemu epizodowi martyrologii Polaków i Żydów w kazamatach Fortu III w Pomiechówku: Fort III w Pomiechówku 1939-1945 - (1991 r.); Tajemnice Fortu III w Pomiechówku -(2002 r.).
W jego dorobku znajduje się ponad 100 artykułów naukowych i popularnonaukowych związanych z funkcjonowaniem jednostek i zbiorowości w ekstremalnych warunkach wojny i służby wojskowej.
Przedstawione opracowanie: Socjologia. Mikrostruktury społeczne obejmuje część problematyki socjologii ogólnej określanej jako tzw. mikrostruktury społeczne. Autor przedstawia, analizuje i konfrontuje poglądy i różne stanowiska dotyczące małych grup społecznych. Ukazuje dynamikę przemian postaw i zachowań ludzkich w małych strukturach społecznych.
Obecnie autor jest nauczycielem w Zespole Szkół Nr 4 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego i Zespole Szkół Nr 9 im. Oskara Langego w Warszawie, gdzie uczy przysposobienia obronnego oraz wykładowcą w Szkole Wyższej Warszawskiej w Warszawie.

źródło opisu: http://www.techniczna.com.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Fort III w Pomiechówku 1939-1945
Fort III w Pomiechówku 1939-1945
Marek T. Frankowski

7 (1 ocen i 1 opinii)
Fort III w Pomiechówku 1939-1945
Książka jest poświęcona mało znanemu epizodowi martyrologii Polaków i Żydów w kazamatach Fortu III w Pomiechówku.
czytelników: 3 | opinie: 1 | ocena: 7 (1 głos)
Ludzie i bestie
Ludzie i bestie
Marek T. Frankowski

6 (1 ocen i 0 opinii)
Ludzie i bestie
Ludzie i bestie przedstawia wielopłaszczyznową strukturę obozu koncentracyjnego, zachowania społeczne i kulturowe, które powstały w wyniku kumulowania negatywnych oddziaływań na jednostkę i jej środow...
czytelników: 5 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
Socjologia terroru i zagłady
Socjologia terroru i zagłady
Marek T. Frankowski

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 0 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

3
2
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (2)

zgłoś błąd zgłoś błąd