Absurdy szkolne

Wydawnictwo: Vesper
humor zeszytów szkolnych
rozrywka
theperkss

Niniejsza książka opracowana przez autorki „Dowcipów PRL-u” to kolejna propozycja Vespera dla miłośników humoru i satyry. Dla wielu z nich będzie to zabawna językowa podróż do czasów szkolnych. Z zapisków zgromadzonych w książce wyłania się iście Gombrowiczowski obraz szkoły, w którym Niedojrzałość uczniowska przeplata się z nie mniej zadziwiającą inwencją pedagogów. Pierwsza część...

Pierwsza część zatytułowana „Co poeta miał na myśli…?” zawiera niefortunne, wręcz absurdalne wypowiedzi uczniów na temat rodziny, własnego otoczenia, literatury, historii, sławnych postaci i realiów społeczno-politycznych. W rozdziałach „Bo Kowalski przeszkadza na lekcji…” i „Nauczyciel też człowiek…” do uczniowskiej niedouczonej czeredy dołącza ciało pedagogiczne, którego lingwistyczna pomysłowość może konkurować z krytykowanymi w uwagach i naganach wyczynami wychowanków. Nie zabrakło tu również opisów zabawnych sytuacji z lekcji, które zdają się być dowcipami pisanymi przez szkolne życie.

eMeLka | 2015-10-06
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 06 października 2015

Super śmieszna książka na poprawę humoru!

visenna88 | 2015-02-11
Na półkach: MBP Leszno, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2015

Wyznanie - tarzałam się po łóżku ze śmiechu, gdy czytałam tę książkę.

theperkss | 2011-03-30
Przeczytana: 28 marca 2011

Szkolne żarciki dla każdego :)

Trevothe | 2015-05-17
Na półkach: 2014, Posiadam, Przeczytane