Księga zagadek Sherlocka Holmesa

Okładka książki Księga zagadek Sherlocka Holmesa Dan Moore
Okładka książki Księga zagadek Sherlocka Holmesa
Dan Moore Wydawnictwo: Alma-Press rozrywka
rozrywka
Sherlock Holmes' Book of Conundrums: Brain Teasers, Lateral Thinking Puzzles, Logic Problems.
Alma-Press
2020-04-29
2020-04-29
9788370207748
Jerzy J. Malinowski
Sherlock Holmes zagadki łamigłówki rozrywka logika

Uwielbiam wszelkiego rodzaju zagadki oraz postać Sherlocka Holmesa.
Ucieszyłam się z 3 książeczek, które otrzymałam z Wydawnictwa Alma-Press, dziękuję pięknie📚💝
Atutami także są ładne wydanie, kolorowa grafika na okładce.
A w środku mnóstwo zadań do rozstrzygnięcia, testów do rozwiązania, matematycznych i logicznych.
Na końcu są gotowe odpowiedzi. Ale sięgajmy po nie tylko w razie konieczności i braku ostatecznej cierpliwości!
Główkowanie, przyjemnie spędzony czas, ćwiczenie i usprawnianie umysłu-warto sięgnąć po tę lekturę🔍📖
Zagadki można rozwiązywać samemu lub w grupie sprawdzić spostrzegawczość oraz stan swojej wiedzy.
Z serca polecam📗💚😊

Uwielbiam wszelkiego rodzaju zagadki oraz postać Sherlocka Holmesa.
Atutami także są ładne wydanie, kolorowa grafika na okładce.
Na końcu są gotowe odpowiedzi. Ale sięgajmy po nie tylko...

„Księga zagadek Sherlocka Holmesa” wydawnictwa AlmaPress nie jest może najświeższym tytułem (chociaż w przygotowaniu jest teraz drugi tom, który niedługo się ukaże),ale dopiero niedawno natknęłąm się na tę książkę. Kiedy tylko wzięłam ją do ręki, moim pierwszym skojarzeniem od razu były książki, które miałam za dziecka – „Wielkie księgi zagadek Disneya”! Ktoś z Was miał, haha? „Księga zagadek Sherlocka Holmesa” jest taką bardziej dorosłą wersją tamtego tytułu, co nie oznacza jednak, że jest tylko dla dorosłych ze względu na swój poziom trudności. Myślę, że każdy znalazłby w niej coś dla siebie! Zajrzyjmy nieco do środka.

Książka to 170 stron zagadek, z czego dwie są oznaczone jako „diabelsko” trudne, oraz rozwiązania do nich. Są to klasyczne zagadki i łamigłówki przerobione na sherlockowe klimaty, stąd może się zdarzyć, że natraficie na coś, co już skądś znacie. Ja na taki znany mi motyw natrafiłam już przy drugim zadaniu, bo znałam je dobrze z „Czarnych historii”, haha. Nie znaczy to jednak, że jest nudno i większość odpowiedzi się już zna – po prostu od czasu do czasu coś może brzmieć znajomo. Autorem „Księgi…” jest Dan Moore, który krzyżówkami i łamigłówkami zajmuje się zawodowo, stąd mamy tutaj naprawdę ciekawy przegląd różnego typu wyzwań.

Jakiego typu łamigłówki znajdziemy w środku? Przyjdzie nam głowić się nad zadaniami na myślenie lateralne, rozwiązywaniem problemów, testami na spostrzegawczość, zagadkami logicznymi, matematycznymi, pamięciowymi i testami na kreatywność. Znajdziemy zarówno zadania przypominające wspomniane wcześniej „Czarne historie”, w których musimy wyjaśnić nietypowe zdarzenia, jak i przerobione wersje sudoku i krzyżówek, zadania czysto matematyczne (podręczniki do matematyki by się nie powstydziły) i również szyfry do rozwiązania – jest bardzo różnorodnie! Całość przywodzi mi na myśl taki bardzo zaawansowany zeszyt z krzyżówkami w bardzo ładnej oprawie wykorzystującej wiktoriańskie motywy i Holmesa. Naprawdę świetny sposób, żeby nieco rozruszać szare komórki! Zawiodłam się jednak nieco na tych dwóch najtrudniejszych zagadkach – powiedziałabym, że może są nieco bardziej pracochłonne, ale na pewno nie piekielnie trudne.

Jeśli lubicie wszelkiego typu klasyczne zagadki, łamigłówki, krzyżówki, sudoku i nie straszne Wam jest główkowanie i okazjonalna matematyka to jest to idealny tytuł dla Was! Fajnie mieć go pod ręką na smętne, szare popołudnie albo wolny wieczór, kiedy mamy ochotę na coś więcej niż scrollowanie Internetu! I jest to zdecydowanie dobry sposób, żeby rozwijać swoją spostrzegawczość, logiczność, odchodzenie od schematów oraz pamięć. I wszystko w fajnej sherlockowej oprawie!

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Do kupienia
  • 📑📑200<400 stron