Dziki Płomień

Cykl: Pocałunek łowcy (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
A Wild Light
Maxine, demon
Sweet

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy mężczyzna, którego kocham, ochroni mnie przede mną samą? Śmiertelna w nocy. Nieśmiertelna w dzień. Nic nie może mnie zabić aż do zachodu słońca. Dzięki nim - wijącym się, splątanym kształtom, żyłkom srebrzystego ognia biegnącym po mojej skórze. Moim demonom. Ostatnia tropicielka demonów Maxine Kiss od dawna czuje w sobie niewytłumaczalną ciemność –...

Ostatnia tropicielka demonów Maxine Kiss od dawna czuje w sobie niewytłumaczalną ciemność – choć ta siła pozwala jej polować na potwory zagrażające ludzkości. Lecz przychodzi dzień, gdy zaczyna się bać, że ta ciemność w końcu ją pochłonie.

Z krwią na rękach, wątpiąc w swoje zdrowe zmysły, Maxine musi zmierzyć się z prawdą o tym, kim naprawdę jest, i przyjąć miłość jedynego człowieka, który może jej pomóc, zanim sama utraci to, czego pragnie najbardziej...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Shimik | 2015-09-30

Ta część była jak dla mnie mało ciekawa, najciekawsze było to kim okazali się "chłopcy". Poza tym więzienie coraz bardziej się rozpada i więcej demonów się przedostaje do świata. Tutaj nie mamy do czynienia już z kolejnym awatarem jako tym najgorszym. W sumie jestem zmęczony tą historią. Pierwsza część jest najlepsza, a później jest już coraz gorzej i gorzej. Po prostu robi się nudno, ani jakiejś walki, ani nic, tylko przygotowania do decydującego starcia, które też nie okazuje się jakieś interesujące...

Maxine odkrywa prawdę o sobie, ale nie o istocie, która drzemie w najciemniejszych zakamarkach jej duszy. Co najgorsze, owa ciemna masa coraz częściej przejmuje nad nią kontrolę. Żeby tego było mało, młoda kobieta nagle traci część swojej pamięci - wymazane zostają wszystkie wspomnienia, które dotyczyły jej ukochanego mężczyzny-przyjaciela i bratniej duszy. Kto lub co za tym stoi? Kim jest druga istota wewnątrz Maxine? I dlaczego małe demony, jej rodzina i odwieczni ochroniarze milczą, mimo że znają prawdę?

Biorąc do ręki trzeci tom spodziewałam się zakończenia i rozwiązania
wszystkich zagadek, zdziwiłam się, gdy znów zaczęło ich przybywać. Jak się później zorientowałam, "Dziki płomień" to ostatni tom serii... przetłumaczony na język polski. Ach, to cudowne i niezawodne wydawnictwo AMBER. Najwyraźniej tak już oni mają, że lubią porzucać bardzo ciekawe i oryginalne cykle, bo od 2011 nie słychać, by miała
się pojawić polska wersja czwartej części.

Akcja się rozkręciła. O ile...

radosiewka | 2011-07-11

Kolejne książki w danej serii rzadko notują gwałtowny wzrost jakości tekstu. Nic dziwnego zatem, że większość osób które przeczytały wcześniejsze książki autorstwa Marjorie M. Liu („Pocałunek Łowcy” i „Wołanie z mroku” ), będzie podchodziła dość sceptycznie do najnowszej odsłony przygód tropicielki demonów. Młoda amerykańska pisarka już teraz posiada dobry, wyrobiony styl, ale dopiero teraz zaczyna eksperymentować z fabułą i dojrzałością opowiadanych historii. Czy „Dzikiemu płomieniowi” takie zabiegi wyszły na dobre?

Ponownie śledzimy losy Maxine Kiss ostatniej pozostałej przy życiu kobiecie, której celem jest strzeżenie zasłony stanowiącej barierę pomiędzy światem śmiertelników i demonów. Towarzyszące bohaterce demony, za dnia stają się jej żywą zbroją i pod postacią tatuaży czekają aż do zapadnięcia zmroku. Gdy nadchodzi noc, opuszczają skórę tropicielki i wyruszają wraz z nią na łowy zombie. Warto wyjaśnić, że pod pojęciem „zombie” nie kryją się chodzące, rozkładające się...

OkiemMK | 2013-09-03

O Fabule Słów Kilka

Maxine Kiss jest dość młodą kobietą, która na swoje nieszczęście wywodzi się z rodu łowczyń demonów i jest ostatnia. Tropicielka...Za dnia całe jej ciało zdobią tatuaże, które są jej zbroją - nocą ożywają i odrywają się od jej ciała tworząc jej własną armię (Ogary) do walki z demonami zagrażającymi ludzkości. Z natury winna być samotnikiem, lecz fakt, iż nie ma nikogo nie pomaga i związuje się z Grantem, który dzięki swoim umiejętnościom i muzyce potrafi sterować ludźmi i naginać wolę. Jednak jest niesamowicie dobry, bo gdyby nie był, "chłopaki" Maxine by o tym wiedziały... Oczywiście na Nią i Granta czeka przeznaczenie, o którym nie mają zielonego pojęcia i nie widzą jak wiele potrafią ani jak są ważni. Jak potoczą się ich losy? Kim są tak naprawdę i jakie jest ich przeznaczenie? Naprawdę Warto Je Poznać...

"Choć moja dusza może spoczywać w mrokach, odrodzę się w boskim świetle. Bo kochając gwiazdy całym sercem, przestałem drżeć przed nocą."
Sarah...

SayuriArtanis | 2014-02-23

I znowu:
Może nie jest to pozycja wybitna, ale godna polecenia. Dobrze się ją czyta pomimo niektórych krwawych scenek. Idealna jeśli nie masz nic do roboty, a chcesz spędzić wieczór na interesującej lekturze.
Chociaż muszę przyznać, ze zakończenie mnie zaskoczyło i pozostawiło mi leki niedosyt po niektórych niewyjaśnionych wątkach.

Patka | 2013-08-03
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

Hmm tylko jedno zdanie: Zakonczenie bardzo milo zaskoczylo;)
Polecam!

karola | 2014-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Czytałam tę książkę jedynie po to, by przekonać się jak skończy się trylogia. Zakończyłam lekturę bez żalu, wręcz z ulgą,że to już koniec.
Trochę za dużo się działo, za dużo demonów i nieśmiertelnych istot różnej maści. Miałam wrażenie, że autorka trochę przedobrzyła.
Aczkolwiek kibicowałam Maxine, tego nie da się ukryć.

Rakszasi | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Najlepsza cześć ze wszystkich. Tajemnice zostają odkryte, teraz czas na decyzje Maxine. Dalsze przygody i próba ocalenia świata przed walącą się zasłoną, za którą kryją się demony. Kim tak właściwie jest Zee, Raw i Aaz.

Shemmer | 2013-12-24

Dla ostatnich dwóch zdań tej książki mówię jedno wielkie tak!

Oliwia Giedasz | 2015-04-30
Przeczytana: kwiecień 2015

Świetna książka . Choć muszę przyznać, że niektórych fragmentów nie rozumiałam, ale to pewnie dlatego, że nie czytałam przednich części. Ale pomimo wszystko historia jest świetna, uwielbiam taką fantastykę. Jest po prostu magiczna.