Pocałunek Łowcy

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Cykl: Pocałunek łowcy (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Iron Hunt
Maxine, demon, romans
Klaaakla

Demoniczny romans rozpoczynający bestsellerową serię o strażniczce ludzkości zakochanej w śmiertelniku, który potrafi okiełznać demony Chronię śmiertelników przed demonami. Czy śmiertelny mężczyzna ochroni mnie? Za dnia tatuaże są jej zbroją. Nocą ożywają, odrywają się od jej ciała, by stworzyć jej własną demoniczną armię. Są jedynymi przyjaciółmi ostatniej tropicielki demonów Maxine Kiss w...

Chronię śmiertelników przed demonami. Czy śmiertelny mężczyzna ochroni mnie?

Za dnia tatuaże są jej zbroją. Nocą ożywają, odrywają się od jej ciała, by stworzyć jej własną demoniczną armię. Są jedynymi przyjaciółmi ostatniej tropicielki demonów Maxine Kiss w jej walce ze złem. Jedynymi bliskimi istotami w jej życiu, w którym nie ma miejsca na miłość. Lecz nadchodzi dzień gdy wszystko się zmienia za sprawą niezwykłego mężczyzny…

Marjorie M. Liu ukończyła prawo, ale nie została prawniczką, tylko autorką bestsellerów z list „The New York Times”.

Pocałunek łowcy i następne demoniczne romanse z Maxine Kiss od 2008 roku zdobywają coraz liczniejsze rzesze czytelniczek, oczarowanych wyobraźnią autorki, która po mistrzowsku splata trzymającą w napięciu intrygę z romantycznym wątkiem i fantastyczny świat z realiami współczesności.

źródło opisu: opis wydawcy

Shimik | 2015-09-26

Według mnie fajna książka. Autorka miała interesujący pomysł z tymi tatuażami. Lubię to:) A jeśli chodzi o samą historię to jest ona wciągająca i z chęcią się ją czyta. Według mnie pozytywna książka. Teraz mam zamiar zabrać się za drugą część:) Jak się udało dostać w bibliotece cała trylogię to trzeba to wykorzystać:)

Przepraszam jeśli opinia odbiega poziomem od moich innych ale jestem przeziębiony i nie czuję się za dobrze:(

myślnik | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2012 rok

Czy jeden człowiek może zmienić samotne splątane życie?!
Czy mężczyznę i kobietę mogą podzielić jej demoniczne interwencje?!

Maxine Kiss i jej odwieczne przeznaczenia.
Tępy ból w sercu,skrywany szczelnie.
Odwaga,bo bez niej nie można wyjść na łowy.
Pewność,od której trzęsą się kolana.
Siła,którą czerpie z własnego ciała.
I misja,która nigdy się nie kończy.

Oddając swe życie,by ratować każdą istotę ludzką.
Oddają swe życie,bez możliwości posiadania czegoś tylko swojego.
Maxine Kiss i jej utkane z tatuaży ciało.
Żywe gobeliny,mieszanka porywczego charaktery,poczucia humoru i kata.

Kobieta i mężczyzna,którzy pragną tylko w nadciągającym chaosie nie stracić się z oczu.

Inna - na pewno.
Obrazowa - niewątpliwie.
Waleczna - bez dwóch zdań.
Jednym słowem - "Pocałunek łowcy".
Dla tych co w kobiecie cenią siłę i wolę walki na równi z wrażliwym sercem.

Tirindeth | 2011-04-04

Książkę kupiłam już jakiś czas temu, zaintrygowana opisem, ale męczyłam się z przeczytaniem jej przez jakiś tydzień. Czemu? Jest po prostu kiepska.

Maxine Kiss, ostatnia Tropicielka demonów, ukrywa swoją tożsamość przed śmiertelnikami. O jej profesji jednak wiedzą niektórzy ludzie i cała społeczność demonów.

Tropicielkę od zwykłego człowieka odróżnia jedna rzecz - całe jej ciało (z wyjątkiem twarzy) pokrywają tatuaże przestawiające demony. Te tatuaże się.. przemieszczają, by ostatecznie po zmierzchu oderwać się od ciała żywicielki i egzystować jako osobne demoniczne organizmy. Maxine otrzymała te tatuaże po śmierci swojej matki - także Tropicielki.
Bohaterkę poznajemy w momencie, kiedy opowiada historię swojego dzieciństwa i tego, jak jej matka przegrała ją w karty z zombie. Później dowiadujemy się o życiu Maxine, o jej przyjacielu i kochanku - Grancie, oraz o demonach, które otaczają dziewczynę na co dzień. Dziewczyną zaczyna interesować się policja, kiedy jeden z prywatnych...

Nazywa się Maxine Kiss, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Ta dziewczyna nie ma nic wspólnego z typowymi nastolatkami XXI wieku. Tak naprawdę ma również niewiele wspólnego z... człowieczeństwem. Jej ciało za dnia pokrywają tatuaże - niezniszczalna zbroja, gotowa ochronić ją przed każdą bronią. Nocą ciemne kształty ożywają i stają się jej strażnikami - niepokonanymi demonami, Chłopcami, przyjaciółmi, jedyną rodziną. Zadaniem Maxine jest zwalczanie
pasożytów z umysłów śmiertelników. Zwalczanie pewnej odmiany demonów,
które żywią się bólem i cierpieniem. Zabijanie ich było dla niej bułką z masłem... do czasu, gdy zaczęła odkrywać nową prawdę o sobie i istotach, które ją otaczają. Od tamtego momentu wszystko się zmieniło.

Przed sięgnięciem po książkę zastanawiałam się, dlaczego ma ona tak niską ocenę na różnych portalach czytelniczych. Co mają jej do zarzucenia czytelnicy? Pomysł przecież świetny! Ostatnia Łowczyni Demonów odziedzicza po śmierci matki ciemne tatuaże, które -...

radosiewka | 2011-07-01
Przeczytana: 22 marca 2011

Marjorie M. Liu to bardzo młoda, ale już teraz posiadająca oddane grono fanów pisarka. W przeszłości chciała zostać adwokatem, ale chęć pisania zwyciężyła. W jej twórczości nie brakuje wampirów, wilkołaków oraz romansów, ale w najnowszej serii stawia na nowy trend: demony. „Pocałunek łowcy” to pierwszy tom cyklu skupiającego się na przygodach łowczyni Maxine.

Główna bohaterka to jedyna w swoim rodzaju osoba, ostatnia żyjąca Strażniczka. Jej głównym zadaniem jest tropienie i niszczenie demonów, które przedostały się przez tzw. zasłonę. Maxine Kiss w swojej walce nie jest osamotniona. Towarzyszy jej piątka demonów, które za dnia odpoczywają na jej ciele w postaci tatuaży, czyniąc ją tym samym niezniszczalną. Nocą odklejają się od jej skóry i towarzyszą jej w polowaniach. Każdy z nich ma inną osobowość, ale tylko jeden z nich potrafi porozumiewać się językiem zrozumiałym dla człowieka. Zdecydowanie przyciągają one uwagę każdego, kto sięgnie po „Pocałunek łowcy”, gdyż ich zachowanie...

książek: 1925
ola161 | 2011-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2011

"Pocałunek łowcy" to książka nijaka. Pomysł całkiem niezły, ale już wykonanie nijakie i trochę bezbarwne.
Pomysł z łowczynią demonów, która posiada żyjące tatuaże bardzo mi się spodobał i miałam nadzieję, że autorka wykorzysta swój całkiem niezły pomysł, ale niestety nie udało się. Akcja jest trochę chaotyczna i pogmatwana. Czasami można się pogubić, a i tak na końcu nie wiadomo co autorka miała na myśli. Więcej tu zagadek niż wyjaśnień, a zagadki również nie są na jakimś wysokim poziomie. Bohaterowie też nie powalają. Są nijacy i słabo opisani. Praktycznie nic o nich przez całą książkę się nie dowiadujemy. A szkoda, bo ich rozwinięcie byłoby dużym atutem dla tej lektury.
Jednak mam taki zwyczaj, że serię skreślam dopiero po drugim tomie i mam nadzieję, że autorka rozwinie swoje pomysły na tyle, żebym ja się do tej serii przekonała. Na razie pomysł ciekawy, ale nie wykorzystany. Dlatego daję tylko 2 gwiazdki.

PolkaPati | 2015-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2015

Uf... Po prawie dwóch tygodniach przebrnęłam przez tą szmirę. Ta książka była tak beznadziejna że ja nie wiem jak sie wypowiedzieć na jej temat. Chaotyczna, w ogóle gubiłam wątek i zasypiałam przy niej JAK NIGDY nie zasypiam przed książką. Po prostu brak słów niewarte wydane pieniądze. Skusiła mnie oczywiście okładka i opis myślałam że to będzie super książka ale po przeczytaniu pierwszej strony już stwierdziłam że to będzie ciężkie i sie nie polubimy. I ja sie pytam jak wydawnictwo Amber które uważałam że ma świetne książki wydało taką katastrofę trochę sie zawiodłam.. Hmmm... może niech zaczną czytać to co wydają.
Cieszę sie że już ją wymęczyłam całe szczęście że nie kupiłam kolejnego tomu.

Paulinkowa | 2015-03-08
Przeczytana: 08 marca 2015

Książka szczerze mnie czasami rozwalała xD
Ci chłopacy po prostu ich polubiłam.
Maxine ma tatuaże, które jej chronią.
Ale czy przed wszystkim?
Max będzie musiała walczyć z czym strasznym co nie tak łatwo unicestwić.
Kto jej pomoże?
~Paulina

Snow | 2014-02-12

Bardzo słaba, bohaterowie nijacy, akcja toczy się zbyt szybko. Książka chaotyczna, a w dodatku nie pokrywa się z opisem.

Carnival | 2014-08-17
Na półkach: Chłam, Przeczytane
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Uffff... w końcu skończyłam ten koszmar. Miałam tę nieprzyjemność kupienia tej szmiry. Nie pamiętam kiedy tak męczyłam się nad książką. Drewniane dialogi i mało wyczerpujące opisy. Fabuła prowadzona chaotycznie a bohaterowie przez całą książkę w mojej wyobraźni jawili się dokładnie tak jak Maxine w Labiryncie - bez wyraźnej twarzy. Fabuła miała zapewne intrygować, ale kończąc ją zadaję sobie pytanie - Ale o co chodzi? Mam w biblioteczce drugą część ale będę obchodziła ją szerokim łukiem.