Marivosa córka bandyty

Marivosa
83-85397-28-0
romans, powieść, Baronowa Orczy
Balbina64

Tim O'Clerigh, prawowity następca lorda Traskmoore zostaje wyzuty z majątku przez Romansową Julię, która podstępnie poślubiła starego barona i urodziła syna. Po śmierci stryja Tim jedzie do Brazylii, aby tam znaleźć dowód na to , że owa awanturnica popełniła bigamię; jedzie odnaleźć jej pierwszego męża. Dudley'a Ston'a, który rzekomo zmarł a Monsataz. Poszukiwania doprowadzają go do Canudos, siedziby Wielkiego Nieznajomego, rzekomego proroka, który w rzeczywistości jest wodzem armii bandytów łupiących Sertaon, daleką prowincję Brazylii.
Tim poznaje jego córkę, Marivosę, żyjącą w przekonaniu, że zostanie cesarzową Brazylii. Zakochuje się w niej i postanawia wyrwać ją z rąk ojca - oszusta i przestępcy. Tymczasem,okazuje się,że Wielkim Nieznanym jest Dudley Stone, który uwięziwszy Tima skazuje go na śmierć.
Jednak pomimo wielu opresji Tima nie opuszcza optymizm, odwaga i opieka świętego Patryka. Wbrew wszelkim przeciwnościom losu Marivosa zostanie panią na Traskmoore.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: allegro.pl