Szkarłatny kwiat

Tłumaczenie: Paulina Ledóchowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Romansów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ALFA
The Scarlet pimpernel
powieść angielska
przygodowa
buschka

Francja czasów Wielkiej Rewolucji. Szaleje terror. Diabelski wynalazek – gilotyna – pozbawia życia tysiące arystokratów. Lecz oto pojawia się Szkarłatny Pimpernel. Szlachetny śmiałek ratuje od śmierci niewinnych ludzi, organizując ich brawurowe ucieczki do Anglii. Wkrótce jednak nad jego głową zbierają się czarne chmury. Piękna Małgorzata St. Just zostaje zmuszona do zdemaskowania...

Wkrótce jednak nad jego głową zbierają się czarne chmury. Piękna Małgorzata St. Just zostaje zmuszona do zdemaskowania tajemniczego bohatera albo... zginie jej brat.

To oznacza zdradę ukochanego. Jak postąpi Małgorzata? Czy misterny plan agenta rządu francuskiego zakończy się sukcesem?

[Alfa, 1994]

źródło opisu: Alfa, 1994

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kalissa | 2016-03-09
Przeczytana: kwiecień 2016

Słuchałam dziś musicalu "Scarlet Pimpernel", na motywach powieści baronowej Orczy, i zdałam sobie sprawę, że nie doceniłam tej powieści.

Po pierwszym czytaniu - uznałam, że powieść to lekkie i krótkie romansidło, poplątane z powieścią awanturniczą. W fabułę wpleciono trochę historii rewolucji francuskiej – na co nie powinno się zwracać uwagi, jeśli zna się historię – bo po co się denerwować:). Opowiada o idealnej miłości, idealnym szantażu, idealnej zdradzie i wielkim, idealnym nieporozumieniu. Nawet główni bohaterowie są idealnie piękni:). Tytuł książki to pseudonim operacyjny głównego bohatera i jego alter ego. Ale szczerze lubię bohaterów, którzy potrafią wykorzystywać przebieranki i grę aktorską dla osiągnięcia własnych celów.

Gdzieś, między wątkami awanturniczymi, romansowymi i przygodowymi, i pewnie - przez zaślepienie historyczne (bo obraz Rewolucji we Francji jest wyjątkowo stronniczy:) - nie zauważyłam, że powieść opowiada o utracie zaufania do drugiego człowieka i że...

ulkab82 | 2013-01-15

książka nosi też tytuł "Szkarłatny Pimpernel"a autorka pseudonim Baronowa Orczy

KASKAKACHA | 2014-05-13
Przeczytana: 12 maja 2014

przyznam że oglądałam film i był bardziej interesujący, drugi raz mi się to zdarza kiedy film jest ciekawszy niż książka,w pierwszym przypadku był to Angielski Pacjent

Agniecha93 | 2015-11-01
madalinka | 2014-11-15