Harry Potter i Komnata Tajemnic

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Harry Potter (tom 2)
Wydawnictwo: Media Rodzina
9 486
7 920
10 128
11 431
4 160
2 340
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Tym razem Harry będzie musiał się zmierzyć z tajemniczym potworem z komnaty tajemnic na zamku Hogwart. Otworzyć tę komnatę mógł jedynie prawowity dziedzic Slytherina, a wskutek nieszczęśliwego zbiegu okoliczności podejrzenie pada na Harry'ego. W dodatku jeden z najbliższych przyjaciół bohatera znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Z tego tomu dowiecie się, jaka była przeszłość Hagrida, jakie sekrety skrywa rodzina Malfoya i kto naprawdę wypuścił potwora.

Ilustrowała Mary Grandpre.

źródło opisu: mediarodzina.pl

źródło okładki: mediarodzina.pl

PABLOPAN | 2012-03-04

Jestem ciekaw ilu ludzi na świecie zaczęło czytać inne książki dzięki przeczytaniu serii o Harrym Potterze? Dzięki tym książkom przekonałem się, że czytanie to coś wspaniałego, okazja do podróżowania i przenoszenia się z miejsca na miejsce w mgnieniu oka. Polecam!

Moja ulubiona część :) Zajmuje na półce honorowe miejsce i nikomu nie wolno jej dotknąć :) To oczywiście taki żart. Chylę czoła ku Rowling za to, że udało jej się stworzyć taki fenomen. Fanom fantastyki się spodoba a tym , którzy za nią nie przepadają sprawi, że polubią, lub chociaż spojrzą na nią bardziej przychylnym okiem :)
W powieści występuje wiele zagadek, które intrygują czytelnika a jednocześnie zachęcają do dalszej lektury. Książka sprawia, że bardzo ciężko się od niej oderwać a czytanie staje się czystą przyjemnością. Tak jak napisałam wcześniej, powtórzę - nie należy kierować się filmem, stanowi on jedyne obraz tej wspaniałej powieści, aby w pełni pojąć jej urok należy przeczytać.

MarCyśka | 2011-06-15
Przeczytana: 09 czerwca 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

" – Jeśli dobrze pamiętam, to powiedziałem wam, że jeśli któryś z was złamie jeszcze jeden punkt regulaminu szkolnego, to będę musiał wyrzucić go ze szkoły – powiedział Dumbledore.
Ron otworzył usta.
– Co dowodzi, że nawet najlepsi z nas powinni czasami liczyć się ze słowami..."

Druga część przygód młodego czarodzieja była pierwszą, z którą zapoznałam się już jako osoba dorosła. Potraktowałam to jako pewnego rodzaju eksperyment, szczególnie że pierwsza część nie wywarła na mnie oszałamiającego wrażenia. Wbrew początkowym obawom naprawdę bardzo dobrze się bawiłam w magicznym świecie czarodziejów i z przyjemnością wędrowałam po zakamarkach Hogwartu razem z trójką głównych bohaterów.

W tej części powoli zaczynamy się zagłębiać w przeszłość Lorda Voldemorta, która jeszcze jest dla nas wielką tajemnicą, przy okazji również odkrywamy coraz więcej szczegółów z przeszłości Harry'ego. Historia komnaty tajemnic to fascynująca, mroczna legenda, sięgająca początków Hogwartu, a groza, która się w niej skrywa, ponownie została uwolniona. Oczywiście nasi przyjaciele będą starali się samodzielnie odkryć prawdę, co dla niektórych skończy się w dość niemiły sposób.

Od tej części profesor Snape został moim ulubieńcem wśród kadry nauczycielskiej, a nauka pojedynków, którą...

Modliszeg | 2018-02-15
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 15 lutego 2018

"[Bo widzisz, Harry,] to nasze wybory ukazują, kim naprawdę jesteśmy, o wiele bardziej, niż nasze zdolności."

Kontynuacja losów czarodziei z Hogwartu.
Kolejna przygoda trójki wspaniałych przyjaciół za mną. Kolejny rok w Hogwarcie minął zbyt szybko. Uczestniczyłam w życiu bohaterów z ogromnym zaangażowaniem. Olbrzymi sentyment czuję do owego cyklu. Wyłącznie pozytywne epitety cisną się na klawiaturę. Kilka szczegółów w treści nieznacznie się różni od przebiegu wydarzeń w ekranizacji, co jest zdecydowanym plusem, ponieważ dowiadujemy się więcej, pewne kwestie są bardziej zrozumiałe. Jestem doprawdy zachwycona. Bezapelacyjnie trzeba to przeczytać! Gwarantuję Drodzy Czytelnicy, że przeżyjecie najwspanialszą podróż swojego życia! Wystarczy przenieść się do magicznego świata, polecam serdecznie!

Pierwszą część zaczynałam czytać co najmniej 3 razy, ale jakoś nigdy nie doszłam nawet do połowy. Chyba za bardzo przeszkadzało mi, że przecież znam już początki (z filmu) i przez to też trochę mnie to czytanie nużyło.
Jednak Harry Potter w wersji filmowej towarzyszył mi przez całe dzieciństwo, pokochałam tę serię, a gdy się skończyła - mocno to przeżywałam. Ciężko było się rozstać z bohaterami, którzy towarzyszyli mi na przestrzeni tylu lat.
Pomyślałam zatem, że nie będę się żegnać, że dam szansę książkom. Wzięłam się więc od razu za część drugą i nie pożałowałam.
Wiadomo, że trochę ciężej uruchomić wyobraźnię kiedy wie się jak wszyscy bohaterowie wyglądają, jacy są i ogólnie co się wydarzy. Ale jak się chce, to można wszystko. ;) W końcu prawda jest taka, że film nigdy nie dorówna książce i zawsze znajdziemy w niej coś, czego w ekranizacji nie było. Po przeczytaniu "Komnaty Tajemnic" w wolnej chwili na pewno wezmę się za pozostałe tomy. Uważam, że cała seria jest warta...

Pinkiman | 2016-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Po raz kolejny jestem zachwycony światem wykreowanym przez Rowling i sposobem w jaki prowadzi ona tę historię. Widać rozwinięcie jakie dało jej już wcześniejsze zaznajomienie czytelnika z różnym aspektami tego świata w "Kamieniu Filozoficznym". Ekranizacja tej powieści również była bardzo wierna, a ewentualne braki wcale nie przeszkadzały w jej odbiorze. Ciężko się w tym tomie przyczepić do czegokolwiek. Czuć magię bijącą z każdej strony, coś czego praktycznie żadna książka nie jest nam w stanie przekazać w ten sposób. Z przyjemnością będę kontynuował swoją przygodę z tą sagą :)

Kolejna część ponownie przeniosła mnie w świat pełen magi.
Pozwolił mi lepiej poznać bohaterów. Poznać kolejne tajemnice jakie skrywa Hogwart.
Wszystkie części czyta się z emocjami i zachwytem.
Zawsze daje się całkowicie przy nich ponieść wyobraźni.
polecam :))

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Może jestem tylko mugolem, czyli zwykłym, nie magicznym człowiekiem, ale gdy tylko otwieram pierwszą stronę książki „Harrego Pottera” czuję wir magii, wciągającej mnie w swoje sidła...

Tym razem przygody Harrego rozpoczynają się znowu podczas wakacji, w domu jego wujka i ciotki. Minęło już trochę czasu odkąd opuścił Hogwart, a on nadal nie dostał żadnego listu, przez co uważa, że przyjaciele o nim zapomnieli. Jednak pewnego dnia pojawia się Zgredek – domowy skrzat wraz z listami i prośbą, a dokładniej rozkazem. Chce, aby chłopiec nie wrócił do szkoły, gdyż nie będzie tam bezpieczny, ale jednak...
Wujostwo zamyka go w pokoju przez wybryk Zgredka, ale i tak Wesleyowie go uratują. Do końca wakacji zostaje u nich.
Gdy Harry i Ron chcą powrócić do szkoły poprzez pociąg, nie zostają przepuszczeni i dlatego korzystają z ulepszonego samochodu pana Wesleya i odlatują nim do szkoły.
W trakcie roku szkolnego w dziwnych okolicznościach giną kolejne osoby. Profesor Dumbledore stwierdza, że...

Degamisz | 2015-08-04
Na półkach: Przeczytane, J.K. Rowling
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Drugi tom za mną. Atmosfera gęstnieje, zaczyna się robić groźnie. Rowling sukcesywnie (i sugestywnie) zaczyna wprowadzać coraz bardziej wszechobecną grozę, a wydarzenia zaczynają robić się coraz mroczniejsze. O ile tom pierwszy był wprowadzeniem do historii o tyle tom drugi naświetla nam dużo więcej jeśli chodzi o Voldemorta. Ale w dalszym ciągu Rowling po mistrzowsku dawkuje informacje i wydarzenia podsycając tylko czytelniczą wyobraźnię.

W tej części już nie wszystko jest takie jednoznaczne – zaczyna się strach, zaczyna się zwątpienie, Potter’em targają silne, rozdzierające go emocje, znowu musi stawać przed wyborem tego co złe a co dobre, a czasem pomiędzy mniejszym i większym złem. Dodatkowo postać Hermiony staje się wreszcie coraz mniej napuszona, a coraz bardziej ludzka. No i Ron – jakoś tego nieobliczalnego rudzielca zawsze darzyłem największą sympatią, niezwykle udana i rozbrajająca postać.

Jedno co mi trochę zgrzyta – zarówno w pierwszym jak i w drugim główni...