Notatki kochliwego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
takisobiejac

takisobiejac | 2011-03-15
Przeczytana: 13 marca 2011

Przyznam się, że dawno nie natrafiłem na tak koszmarną książkę!
Po prostu jakieś wypociny urzędnika-grafomana (autor z zawodu był krakowskim urzędnikiem).
Nie ukrywam, że do przeczytania skłonił mnie intrygujący tytuł. Poza tym każdy rozdział nosił inne imię żeńskie. 25 rozdziałów, wnioskowałem z tego, że to naprawdę musiał być ktoś kochliwy :)
Ale niestety, książka jest niesamowicie miałka i nudna, bez ani jednego "momentu" (!), wszystko dzieje się przed albo po stosunku. Autor snuje jakieś dziwaczne rozważania nt. tego z którą z kobiet będzie miał lepiej, ale te przemyślenia do niczego nie prowadzą, bo następny rozdział jest juz o całkiem innej osobie. Do tego dochodzą jakieś niesamowite imiona kobiet. Książka jest sprzed 35 lat, ale nie chce mi sie wierzyć, że w tamtych czasach normalnymi były takie imiona jak: Jarosława, Kunegunda, Marcjanna, Wiktoryna, Zefiryna czy Petronela. No ludzie!
Także stanowczo odradzam. Ja, w każdym razie, już więcej po tego domorosłego autora nie...

liaguszka | 2015-06-04
Na półkach: Niestrawne, Przeczytane