1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Łukasz

Ksiązka Zygmunta Trziszki dotyczy Kazimierza Świtonia- działacza związkowego i katolickiego w czasie PRL, w wyborach w 1991 posła na Sejm I kadencji z ramienia Ruchu Autonomii Śląska, jednego z inicjatorów protestów przeciwko usunięciu krzyża ze żwirowisku przy Auschwitz i kandydata do sejmiku województwa ślaskiego w 2010 z listy NOPu.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Wojciech Gołębiewski | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

Na ostatniej stronie znajduję uwagę:
"Książka jest nie autoryzowanym wywiadem, w którym są dokumenty i ulotki kolportowane przez Służbę Bezpieczeństwa"

Zygmunt Trziszka (1935 -2000 samobójstwo) - prozaik, publicysta, krytyk literacki, związany z tzw nurtem chłopskim lub wiejskim w literaturze. Ukończył Wydział Filologii Polskiej na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu.
W latach 1982–1990 był redaktorem "Miesięcznika Literackiego". W 1970 roku otrzymał nagrodę im. Piętaka za powieść "Romansoid". Zajmował się twórczością m. in. Edwarda Stachury, Tadeusza Nowaka a także Leopolda Buczkowskiego.
Kazimierz Świtoń (1931 – 2014) - radiotelemechanik, działacz opozycji w okresie PRL, współtwórca Wolnych Związków Zawodowych Górnego Śląska, poseł na Sejm I kadencji.
Był członkiem SD, z którego został wykluczony w 1977 po zaangażowaniu się w działalność opozycyjną, kiedy to przyłączył się do zainicjowanej przez ...

Joshua | 2014-12-09
melech | 2014-04-07