Pierwsza zasada

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Cykl: Elvis Cole i Joe Pike (tom 13)
Wydawnictwo: Świat Książki
The First Rule
9788324720330
miqa

Gangsterskie porachunki ! Kto i dlaczego zabił Franka Meyera i całą jego rodzinę? Były najemnik nie miał w domu pieniędzy ani narkotyków. Czy ukrywał coś, co wiązało się z jego przeszłością? Śledztwo Elvisa Cole’a i jego partnera Joe Pike’a, bohaterów wielu powieści Craisa, utyka w martwym punkcie. Ale wraz z Meyerami zginęła serbska niania, a jej siostra Rina, prostytutka, twierdzi, że w domu...

Gangsterskie porachunki !
Kto i dlaczego zabił Franka Meyera i całą jego rodzinę? Były najemnik nie miał w domu pieniędzy ani narkotyków. Czy ukrywał coś, co wiązało się z jego przeszłością? Śledztwo Elvisa Cole’a i jego partnera Joe Pike’a, bohaterów wielu powieści Craisa, utyka w martwym punkcie. Ale wraz z Meyerami zginęła serbska niania, a jej siostra Rina, prostytutka, twierdzi, że w domu był wówczas jeszcze jej mały synek... Gdzie jest dziecko? Jaki ma związek z tragedią? Gangsterskie porachunki, kłamstwa i sekrety w świetnym „czarnym” kryminale, którego akcja rozgrywa się w ulubionym mieście mistrza gatunku, Los Angeles.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/shop/product,195886,,Pi...(?)

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/shop/product,195886,,Pi...»

Marduk | 2016-04-20

Książka idealna na bezstresowe zabicie czasu, np. w wolne popołudnie. Czyta się nawet szybko, niespecjalnie skomplikowana, ale w miarę wciągająca fabuła, i to wszystko. Do przeczytania i zapomnienia, niemniej jednak do tego autora i bohaterów serii można co jakiś czas powrócić.

Jagoda | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Sam początek trochę mnie nudził. Może to dlatego,że czytałam lepszą pozycję książkową od tej? Co nie znaczy,że ta jest zła. Ta historia myślę,że w jakimś stopniu mogłaby być prawdziwa. Każdemu życzę takiego przyjaciela jak Pike i sobie również.

aniulek | 2014-10-04
Przeczytana: 04 października 2014

Na "Pierwszą zasadę" natknęłam się przypadkiem. Mało brakowało, a odłożyłabym ją na półkę, bo opis niezbyt mnie zainteresował. I teraz wiem, że zrobiłabym błąd nie poznając twórczości Roberta Craisa. Może nie jest mistrzem, ale książka napisana jest prostym językiem, bardzo realistycznie, a czasem bardzo mi tego brakuje. Czyta się lekko i szybko, w zasadzie chłonąc kolejne zdania jakby chciało się wyprzedzić Pike'a i dobiec przed nim do zakończenia aby przeczytać o jego kolejnych odważnych - i szczerze mówiąc zwariowanych - pomysłach oraz dowiedzieć się, jaki będzie finał porachunków serbskiej mafii za oceanem.

angel2607 | 2014-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2014

Idealna lektura na tak ponure dni jak dzisiaj. Czyta się ją bardzo przyjemnie, przez co jeszcze bardziej pochłania czytelnika. Autor książki pozwala nam poczuć się jak główny bohater. Poczuć złość i gniew, ale również żal, smutek i tęsknotę za swoim starym przyjacielem. Najważniejsze staje się znalezienie mordercy i doprowadzenie do jego unicestwienia.
Polecam gorąco ;)

wiedźminka | 2013-08-01

Na początku faktycznie czyta się ją jednym tchem, dalej akcja jest trochę rozciągnięta przez co myślę, że książka traci urok.
Ponadto mnie nie podobają się ckliwe opisy zachwytu Pike'a nad dzieckiem, które nawet nie jest jego. Wydają mi się jakby pisane kobiecą ręką; być może miały służyć ukazaniu głównego bohatera z innej strony, ale do mnie nie przemówiły. Ogólnie książka dobra.

PiteR | 2015-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Prawdziwego przyjaciela poznamy po jego czynach, nawet tragedia nie jest w stanie by odsunął się od nas. Zrobi on wszystko by prawda wyszła na jaw a nasze dobre imię pozostało nieskazitelne. Czasami zaryzykuje swoją wolność by obronić nas przed złym...tak taki jest prawdziwy przyjaciel.

Teresa | 2013-03-28
Przeczytana: styczeń 2013

Akcja, tempo, mafia i "okruchy ludzkich uczuć" w świecie przemocy, zła, mordów. Szybka, zaskakująca i z ciekawym zakończeniem. Takie połączenie nie zraża do powrotów w codzienność i... chce się jeszcze...
Polecam!

Silence | 2014-10-16

Jakiś tydzień temu będąc w Biedronce ( przepraszam za promowanie sklepu ) natknęłam się na promocje 3 książki w cenie 2, więc zaochocona zaczęłam oglądać jaki mają wybór. Bylam rozczarowana, bo znalazłam tylko 2 naprawdę zachęcające lektury i książkę Craisa dobrałam do nich tylko dlatego, żeby skorzystać z promocji. Zaczęła się jak typowy kryminał - morderstwo, policja, przesłuchania, ale z czasem zaczęła się robić naprawdę wciągająca. Zaczęły się pojawiać bardziej rozbudowane postacie i więcej niespodziewanych zwrotów akcji. Główny bohater bardzo mnie zauroczył. Ksiązka jest napisana prostym i przyjemnym do czytania językiem. Polecam! :)

nika1405 | 2016-01-03
Na półkach: 2016, Przeczytane

kupiłam w biedronce w ofercie 3ksiazki w cenie 2. Jestem pozytywnie zaskoczona, książka pełna jest kłamstw i nieoczekiwanych zwrotów akcji, powolu łączymy wszystkie elementy układanki. Trochę naciągane jak dla mnie sensacyjne osiągnięcia głównego bohatera ale mimo wszystko dobrze się czyta.

pikodat | 2013-10-06
Przeczytana: 02 października 2013

Jak ktoś lubi sensację to mu się spodoba. Poza zakończeniem mocno wydumanym, jakby doklejonym (chodzi mi o ostatnią stronę).