A Wrinkle In Time
837180265X
magda

Inne wydania

Powieść fantastyczna dla młodzieży autorstwa popularnej amerykańskiej pisarki. Bohaterowie przeżywają niesamowite, pełne niebezpieczeństw przygody. Mistrzowsko poprowadzona akcja i niepowtarzalny baśniowy klimat gwarantują wspaniałe wrażenia podczas lektury. Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się...

Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

magda | 2011-02-27
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 27 lutego 2011

Podczas czytania cały czas mi chodziła po głowie myśl, że mam do czynienia z chrześcijańską science-fiction dla grzecznych dzieci. Po zamknięciu książki zapytałam o to wujka google'a et voila... znalazłam informację, że twórczość pani L'Engle odzwierciedla zarówno jej wiarę chrześcijańską, jak i zainteresowanie nowoczesną nauką. Nie to, żebym przeciw chrześcijaństwu coś miała, ale wyraźnie wyczuwałam rozdźwięk między tesserowaniem, eksperymentami genetycznymi wspomnianymi w książce i śpiewaniem na chwałę Pana przez niezwykłe istoty na innych planetach. To trochę tak, jakby Lucas dał Jedi różańce zamiast mieczy świetlnych...

pełna recenzja na blogu: ksiazkawmiescie.blogspot.com

Saszen | 2013-07-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

,,Fałdka czasu" jest tak pełna uroku jak bajka. Naprawdę świetna książka dla dzieci, w stylu staroświeckich pisarzy - bo zachowania postaci raczej nie są zbyt współczesne - po prostu literackie miniaturowe cudeńko.

małgorzata | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Dla dzieci , ale fajna ( Fałdkowanie - czyli zagięcie przestrzeni , piaty wymiar, walka dobra ze złem.
Polecam

Ewelina7991 | 2016-08-01
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 01 sierpnia 2016
WhiteRabbit | 2016-07-05
100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.