Fałdka Czasu

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
A Wrinkle In Time
837180265X
magda

Powieść fantastyczna dla młodzieży autorstwa popularnej amerykańskiej pisarki. Bohaterowie przeżywają niesamowite, pełne niebezpieczeństw przygody. Mistrzowsko poprowadzona akcja i niepowtarzalny baśniowy klimat gwarantują wspaniałe wrażenia podczas lektury. Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się...

Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Fantasy-Bestiarium | 2018-03-26

„Pułapka czasu” autorstwa Madeleine L'Engle opowiada ciekawą historię, pokazując wewnętrzne zmagania bohaterów oraz kwestie związane z podróżami w przestrzeni. Opisy scen podróży w czasie zasługują na jak największe uznanie. Jest to fantastyka przez duże F, gdzie mnogość barwnych opisów oraz zapierających dech w piersi wątków fabularnych po prostu przyprawia o wypieki na twarzy. Bohaterowie przyciągają złożonością charakterów, a lektura dostarcza nam wiele pytań, które domagają się udzielenia odpowiedzi.

Powieść łączy w sobie naukę, jak i fantastykę, gdzie zło i dobro niemal się przenikają. Jest to prawdziwa klasyka gatunku, skierowana głównie do młodszego czytelnika. Choć starsi odbiorcy również powinni się świetnie bawić podczas lektury. Podczas czytania natkniemy się na wiele magii oraz elementów sci-fi, które sprawiają, że nie ma miejsca na nudę. Cykl „Kwintet czasu” zdobył już wielu miłośników na całym świecie, a teraz Disney przenosi go na srebrny ekran!

Jest to rewelacyjna...

Matylda Saresta | 2018-03-08

Bardzo prosto opowiedziana historia o skomplikowanych sprawach, takich jak podróże w przestrzeni. I troszkę w czasie.
Za prosto.
Książka narracyjnie idealna dla młodszych dzieciaków, ale nie wiem, czy one skumają te zawiłości podróżowania za pomocą fałdki czasu...

Czekam na ekranizację, która może i wykorzysta bardzo duży potencjał magiczny i sci-fi tej opowieści i nie będzie jednocześnie aż tak... nie wiem - naiwna?

Nie sięgnę po 2 tom, ale film zaliczę:)

magda | 2011-02-27
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 27 lutego 2011

Podczas czytania cały czas mi chodziła po głowie myśl, że mam do czynienia z chrześcijańską science-fiction dla grzecznych dzieci. Po zamknięciu książki zapytałam o to wujka google'a et voila... znalazłam informację, że twórczość pani L'Engle odzwierciedla zarówno jej wiarę chrześcijańską, jak i zainteresowanie nowoczesną nauką. Nie to, żebym przeciw chrześcijaństwu coś miała, ale wyraźnie wyczuwałam rozdźwięk między tesserowaniem, eksperymentami genetycznymi wspomnianymi w książce i śpiewaniem na chwałę Pana przez niezwykłe istoty na innych planetach. To trochę tak, jakby Lucas dał Jedi różańce zamiast mieczy świetlnych...

pełna recenzja na blogu: ksiazkawmiescie.blogspot.com

Saszen | 2013-07-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 12 lipca 2013

,,Fałdka czasu" jest tak pełna uroku jak bajka. Naprawdę świetna książka dla dzieci, w stylu staroświeckich pisarzy - bo zachowania postaci raczej nie są zbyt współczesne - po prostu literackie miniaturowe cudeńko.

Anna Szozda | 2017-07-02

Pamiętam, że była przyjemna i wciągająca. Dla dzieci :)

Apfelbaum | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018

Pewne pomysły wydają się dość rozsądne i ciekawie przedstawione, ale niestety większość wydarzeń i szczególnie ostateczne zakończenie wydaje mi się niezwykle typowe dla fantasy i bajki.

Julia | 2018-01-20

Niestety nie jest to fantastyka "pełną gębą".
Trochę tak jakby autorka bała się dać dzieciakom coś co nie do końca idzie w parze z religią, w obawie, że zaczną kwestionować wiarę.
Być może nie potrafiła tego napisać inaczej, albo bała się opinii publicznej.
Poza tym ta narracja... gorzej niż kiepsko.

małgorzata | 2015-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Dla dzieci , ale fajna ( Fałdkowanie - czyli zagięcie przestrzeni , piaty wymiar, walka dobra ze złem.
Polecam

cithero | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018
Ekranizacje, na które warto czekać w 2018 roku

Jakich bohaterów powieści w 2018 roku zobaczymy na dużym i małym ekranie? Sprawdźcie, po które książki sięgnąć, żeby móc potem sprawdzić wierność filmowych adaptacji.

„Fałdka czasu“ we współczesnej interpretacji

W połowie lipca Disney zaprezentował pierwszy zwiastun filmu „Pułapka czasu”, będącego ekranizacją powieści Madeleine L'Engle zatytułowanej „Fałdka czasu” [A Wrinkle in Time]. „Fałdka czasu” to powieść fantastyczna dla młodzieży z 1962 roku. W Polsce ukazała się w 1998 roku i nie była wznawiana od tamtej pory. Na szczęście wydawnictwo Mag poinformowało, że w związku z premierą filmu wyda książkę w marcu przyszłego roku.