Duchy ze Sleath

the Ghosts of Sleath
83-7150-621-X
horror
Karolina

David Ash od lat pracuje jako niezależny konsultant dla Instytutu Badań Zjawisk Paranormalnych. Wielokrotnie demaskował fałszywe przypadki nawiedzeń, manifestacji duchów oraz oszustwa spirytystów. Był najlepszy... aż do tajemniczej sprawy Marriellów. Wtedy zetknął się ze zjawiskiem, na wspomnienie którego do dzisiaj dygocze z przerażenia. Kiedy otrzymuje kolejne "rutynowe" zlecenie zbadania dziwnych wypadków w zapadłej wiosce Sleath, nie przypuszcza, iż nawiedzające go dotąd koszmary okażą się niewinnymi strachami w porównaniu ze zdarzeniami, w których przyjdzie mu uczestniczyć.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.ksiazki.polter.pl

Kamila | 2015-03-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2015

7/10
Całkiem dobry horror.
Niezły początek (nie licząc obszernego opisu natury...) zapowiadający ciekawą fabułę. Akcja rozkręca się stopniowo- im dalej zagłębiamy się w powieść, tym więcej się dzieje.
David Ash jest konsultantem w Instytucie Badań Zjawisk Paranormalnych. Tym razem dostał zlecenie zbadania dziwnych zjawisk zachodzących w małej wiosce Sleath. Jeszcze przed wjazdem do wioski spotkała go dziwna i niepokojąca sytuacja, a w przeciągu 24 godzin był pewien, że nie jest to kolejne wyprawa, w której zjawą okaże się wiatr hulający po strychu, tylko prawdziwa i naprawdę silna manifestacja duchów.
Książkę jest przepełniona grozą. Podczas wieczornego czytania w ciszy, wyobraźnia płatała mi figle- każdy szelest wydawał się być złowieszczym szeptem, każdy cień zdawał się poruszać i kryć coś przerażającego.
Bardzo ciekawa pozycja dla wielbicieli horrorów. Polecam!

ZadokAllen | 2013-12-18

"Duchy ze Sleath" są kontynuacją książki "Nawiedzony" razem z powieścią "Ash" (nie wydaną u nas) składają się na cykl o Davidzie Ash'u badaczu zjawisk paranormalnych.
Akcja "Duchów" ma miejsce bodajże roku czy dwóch po wydarzeniach w posiadłości Edbrook. Ash przez ten czas przeżywał załamanie nerwowe z którego powoli wychodzi. Zgadza się przyjąć nowe zlecenie od Instytutu Badań Zjawisk Paranormalnych, do którego wcześniej z kolei zwraca się wielebny Lockwood. W miasteczku Sleath mają miejsce dziwne wydarzenia. Ludzie zaczynają widzieć duchy zmarłych osób. Tajemnica którą Ash odkrywa wiąże się bezpośrednio z zagadkową historią rodziny Lockwood'ów.
Szczerze powiedziawszy kontynuacja przygód Asha Herbertowi wypadła gorzej. Najpoważniejszym zarzutem co do Duchów Ze Sleath to wodolejstwo jakie uprawia tam autor. Gdyby książka była o połowę krótsza to zdecydowanie lepiej by się ją czytało. A tak narażeni jesteśmy na dłużyzny i opisy jak to bąk siada na kwiatek...
Może miało to na celu...

bloodmary | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Bardzo dobra książka. Świetna fabuła, wiarygodni bohaterowie i atmosfera wszechogarniającej grozy, sprawia że czyta się tą książkę z zapartym tchem. Polecam serdecznie :)

Halucynacja | 2014-03-25
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Kawał dobrego horroru. Spędzając późny wieczór z taka książką cisza wydaje się być podejrzanie przesadna a ciemność niepokojąco tajemnicza :)

Anka | 2016-03-18
Na półkach: Na półce, Przeczytane