Wąwóz Kamiennego Serca

Coldheart canyon
83-89004-59-3
Wąwóz, Kamiennego, Serca
horror

Książka zaczyna się w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Gwiazda niemego kina, Katya Lupi, odwiedza swoją rodzinną Rumunię i przywozi stamtąd niezwykłą pamiątkę: pokój wyłożony glazurą, przedstawiającą sceny z jakiegoś na wpół rzeczywistego polowania. Potem okaże się, że obraz przedstawia polowanie na syna szatana, na które Lilith, małżonka diabła, skazała jednego z miejscowych książąt. Książę pozostaje na wieki uwięziony w obrazie, bo według przepowiedni żaden mąż nie może złapać diabelskiego dziecka. Potem przenosimy się do czasów współczesnych i poznajemy drugiego głównego bohatera opowieści. Todd Pickett jest jednym z najbardziej wziętych współczesnych aktorów w Hollywood (na równi z Tomem Cruisem, Brucem Willisem i Melem Gibsonem), gwiazdą wysokobudżetowych filmów akcji. Ma już jednak dobrze ponad trzydzieści lat i producenci z wolna przestają się nim interesować. Jeden z nich sugeruje, żeby Todd poddał się operacji plastycznej i odmłodniał. Todd się zgadza, ale operacja się niezbyt udaje i musi na gwałt szukać dyskretnej kryjówki na czas rekonwalescencji. Trafia do dawnego domu Katyi Lupi, który stoi opuszczony w jednym z hollywoodzkich wąwozów. Tam spotyka właścicielkę, której komnata z "Polowaniem" pozwoliła zachować wieczną młodość. Oprócz niej wąwóz zamieszkują duchy sławnych aktorów (chciałyby dostać się do komnaty z "Polowaniem", która daje im moc) i potwornych hybryd, krzyżówek duchów i zwierząt. Katya wciąga Todda w życie wąwozu, gdzie jak za dawnych czasów trwają orgie i dzikie imprezy z udziałem zmaterializowanych duchów dawnych gwiazd. Tymczasem Tammy, szefowa fanklubu Todda, odkrywa miejsce jego pobytu i zaczyna węszyć w wąwozie. Katya chce wykorzystać Todda - widzi w nim swoją szansę powrotu do aktorskiego światka. Po niezwykłych wizytach w Diabelskiej Krainie owinęła go sobie wokół palca, ale koniec końców okazuje się zbyt zachłanna. W przypływie złości zabija Todda, ale Tammy, korzystając z jej nieuwagi (też już była w Diabelskiej Krainie i pomogła ująć syna szatana - nie jest przecież mężczyzną, więc mogła zakończyć polowanie) niszczy magiczne zabezpieczenia domu i wpuszcza do środka całą gromadę czekających na dworze duchów.

Barcki | 2012-06-19

Wstyd przyznać, ale sięgnąłem po tę książkę z uwagi na naprawdę przyjemną okładkę. Nie żebym miał w sobie żyłkę świadomego bądź podświadomego homoseksualisty i widok ulizanego Clive’a mnie kręcił, ale tak zamysł, jak i wykonanie, uważam za genialne – ot, zdjęcie w przyjemnej, czarno-białej tonacji, z pisarzem in persona, wystylizowanym tutaj na, jak mniemam, aktora kina niemego. Prosta i zarazem szlachetna w swej prostocie okładka, nadająca książce odrobinę nobilitacji i wyrafinowania – żaden tam od ręki napaćkany, zalatujący komiksem obrazeczek, czy inna standardowa fotka, ukazująca jakąś mroczną knieję bądź równie mroczne, zrujnowane domostwo. Taka okładka była mi potrzebna na zachętę, jako że opinie poniektórych czytelników zwyczajnie mnie zniechęcały, szczególnie ta najpowszechniejsza, wedle której „Wąwóz Kamiennego Serca” to nic innego jak czyste porno na papierze. I niech sobie to porno w literaturze funkcjonuje, ja tam osobiście nie mam nic przeciw, z chęcią poczytam nawet,...

KillerKlown | 2014-03-11
Przeczytana: luty 2014

Todd Pickett, to bohater kina akcji, którego gwiazda powoli przygasa. Za namową producenta postanawia "odświeżyć" sobie buźkę, więc udaje się do znanego chirurga. Kiedy budzi się po operacji stwierdza, że rany prędko się nie zagoją, więc trzeba zniknąć na jakiś czas sprzed aparatów paparazzi. Agentka Todda, Maxine, znajduje opuszczoną willę na obrzeżach Los Angeles, do której nasz bohater w towarzystwie swojego "bodyguarda" niezwłocznie się udaje. Tymczasem Tammy, głowa klubu adoratorów Picketta, zaniepokojona faktem zniknięcia jej amanta postanawia udać się do Fabryki Gwiazd i na własne oczy przekonać się co się z nim dzieje. A jak się okazuje dzieje się dużo. Willa, w której rezyduje Todd ciągle zamieszkana jest przez jej właścicielkę, Katyę Lupescu, gwiazdę kina niemego lat 20-stych. Tyle, że Katya ciągle wygląda na młodą i silną kobietę... Czyżby miało to coś wspólnego z obrazem namalowanym na kafelkach, który został przewieziony tam z piwnicy rumuńskiego zakonu?

Clive Barker....

fikcyjnaa | 2013-10-09
Przeczytana: 01 czerwca 2013

Jedyna książka jakiej nie zdołałam skończyć. Mój mózg błagał o litość już po kilku stronach, jednak udało mi się wytrwać aż do 79. Może jeszcze do niej powrócę.

Firstlight OftheDay | 2015-10-02

Kto nie czytał Barkera, nie poznał granic ludzkiej wyobraźni, a raczej ich braku!:-) klimat niepowtarzalny!

Mamerkus | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012