Jedna bogata, druga biedna

Wydawnictwo: Świat Książki
Rich girl, poor girl
978-83-247-1786-6
Ag2S

Cena przyjaźni Mimo że bajecznie bogata Nik, zakompleksiona Tory i uboga Caryn wychowywały się w różnych środowiskach, w szkole zaprzyjaźniły się na zawsze. A przynajmniej tak im się zdawało, póki nie pojawiła się ta czwarta: Estelle. Skąd się wzięła w Londynie? Co ukrywa? Do czego dąży? Sekret Estelle wystawi przyjaciółki na ciężką próbę, która całkiem odmieni ich życie... Intrygująca fabuła...

Cena przyjaźni

Intrygująca fabuła z akcją rozgrywającą się od lat osiemdziesiątych do dziś, ale przede wszystkim wspaniałe portrety bohaterek, które z dziewczyn stają się dorosłymi kobietami. W ich problemach, wyborach i zachowaniach zapewne każda z czytelniczek odnajdzie cząstkę siebie.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Virginia | 2015-01-01
Na półkach: 2015, Wypożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2015
allison | 2011-04-20
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Lokko w najlepszej formie - książkę przeczytałam z prawdziwą przyjemnością i jednym tchem.
Chociaż autorka znów oparła powieść na schemacie "kilka dziewczyn - każda z innego środowiska", akcja wcale nie jest przewidywalna (może z wyjątkiem kilku epizodów).
Lektura lekka, ale nie banalna.

Anepor | 2012-01-20
Na półkach: Przeczytane, Moje ulubione, 2012
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Lesley Lokko trzyma formę. Schamat jest ten sam co w innych jej książkach: trzy przyjaciółki pochodzące z zupełnie różnych środowisk i ich przyjaźń na przestrzeni lat. Obserwujemy jak z dziewcząt zmieniają sie w dorosłe kobiety, poznajemy ich życiowe wybory. Każda z nich szuka swojego miejsca w świecie, a tym co jej łączy jest właśnie ich niezwykła przyjaźń. W sumie wszystkie książki Lokko są bardzo podobne, nawet ( o zgrozo! )mieszają mi się bohaterki, ale niezmiennie czytam je z zapartym tchem i z wypiekami na twarzy. Jak zwykle odpoczywam przy nich i zupełnie zapominam o swoich problemach . Jest mi cudownie i tego mi właśnie potrzeba.

kwiatek29 | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Kolejna świetna powieść po "Świat u stóp" i"Szafranowym niebie".Bohaterkami są trzy przyjaciółki,każda z innego środowiska.Książkę świetnie się czyta,wartka akcja,miłość,zdrada,przyjaźń,zaskakujące meandry losu.

Inez | 2015-05-14
Przeczytana: 31 stycznia 2015

"Jedna bogata, druga biedna" Lesley Lokko, to wielowatkowa powiesc, ktorej akcja dzieje sie w roznych czesciach swiata i na przelomie wielu lat. Ksiazka jest ciekawa i wzruszajaca. Czytajac opowiadanie odnioslam pozytywne wrazenie. Temat, jakim jest przyjazn miedzy kobietami, trudny, ale autorce udalo sie w cudowny sposob przedstawic przyjazn glownych bohaterek, ktore roznia sie charakterami, temperamentem i statusem. Jedna bogata, druga biedna, trzecia ambitna i bardzo zdolna, czwarta piekna, az do bolu. Warto przeczytac, aby poznac losy tych czterech wspanialych kobiet. Polecam

magdalena | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

Caryn, Nikola i Tory, trzy dziewczyny z zupełnie innych światów, każda ma swoje problemy i tajemnice. Młode dziewczyny, a w zasadzie wciąż dziewczynki spotykają się w prestiżowym liceum. Towarzyszymy im przez ponad dekadę. Obserwujemy jak dorastają,zmieniają się, podejmują odważne decyzje, zakochują się. Czyli jak stają się kobietami.
Ich głęboka i wieloletnia przyjaźń staje pod znakiem zapytania gdy w ich życiu pojawia się tajemnicza Estelle....
Lekka, ale nie płytka. Czyta się jednym tchem.

Alicja | 2015-02-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 05 lutego 2015

Świetna opowieść: 15 lat z życia trzech dziewcząt z ostatniej klasy elitarnej szkoły średniej w Anglii. Trzy różne typy osobowości, inne dążenia, marzenia, środowiska. Chociaż tak wiele ich dzieli, znajdują wspólny język i są najlepszymi przyjaciółkami, na dobre i złe. Pozazdrościć takiej przyjaźni.

Zuzanna | 2015-08-28
Na półkach: Biblioteka, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Dobra na urlop...Trudno się od niej oderwać....

Katherina87 | 2013-02-02

Bajecznie bogata Nik, zakompleksiona Tory i uboga Caryn wychowały się w różnych środowiskach, ale w szkole zaprzyjaźniły się na całe życie. A przynajmniej tak im się zdawało, póki nie pojawiła się ta czwarta: Estelle. Skąd wzięła się w Londynie? Co ukrywa? Do czego uparcie dąży? Mroczny sekret Estelle wystawi przyjaciółki na ciężką próbę, która całkiem odmieni ich życie.

Miłość, przyjaźń, zdrada i zemsta w panoramicznej opowieści o naturze kobiet i zaskakujących meandrach losu.

Jula | 2012-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2012

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Lesley Lokko, ale na pewno nie ostatnie; oceniam je bardzo pozytywnie.
Jest to ciekawa, wzruszająca i trzymająca w napięciu książka obyczajowa z życia trzech całkowicie różniących się od siebie przyjaciółek, oraz czwartej pięknej kobiety, tzw. czarnego charakteru.
Powieść jest wielowątkowa, akcja rozgrywa się na przestrzeni kilkunastu lat w różnych częściach świata (Europie, Afryce i Ameryce Płn.). Głównymi bohaterkami są: nieprzyzwoicie bogata Nik, pełna kompleksów Tory i uboga, zdolna i ambitna Caryn oraz piękna Estelle; poza tym jest kilku niebezpiecznie przystojnych i tajemniczych mężczyzn... Poznajemy ich jako nastolatków, towarzyszymy przez okres dojrzewania aż do trudnej dorosłości pełnej dylematów i dramatycznych wyborów. Fabuła nie raz zaskakuje.
Polecam, ciekawa lektura.