Miłość i wojna

2018-02-15
2018-02-15

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Reporterka, która jako dziecko mieszkała w Afryce, w dorosłym życiu często podejmuje się ryzyka relacjonowania z tej niebezpiecznej części świata. O ile czuje się spełniona w sferze zawodowej, tak w życiu prywatnym wybiera samotność i brak zobowiązań.
Na kartkach książki pojawiają się inni bohaterowie, których poznajemy dzięki Lexi. Każdy z nich ma do opowiedzenia własną historię i skrywa tajemnice przeszłości.
„Miłość i wojna” nie jest romansem, jak może sugerować tytuł lub okładka. Autorka porusza trudny temat społeczeństwa bliskiego wschodu, ludzi żyjących w strachu pośród walk i zamieszek. Ponadto przypomina, że są osoby, które poświęcają i ryzykują własne życie udając się w zagrożone miejsca, aby jak lekarze nieść pomoc lub jak reporterzy doszukiwać się prawdy w tych niejednokrotnie niejasnych dla nas zbrojnych konfliktach.
Książka zdecydowanie warta jest przeczytania, jednak mi osobiście brakowało w niej głębi. Autorka podjęła tematykę, która powinna poruszać nasze emocje. Lexi niejednokrotnie znajdowała się w nieciekawych sytuacjach, które dawały możliwości do budowania napięcia, strachu, a nawet wyciskania łez, a jednak tego zabrakło.

„Miłość, zaufanie, zdrada, wiara, nadzieja, rozpacz…całe spektrum ludzkich emocji mieszczące się w wyjątkowej historii, w której brali udział, niezwykłe czasy, których byli świadkami….” Ten cytat dotyczy dwójki bohaterów, ale można odnieść do wszystkich postaci występujących w tej książce.

Lesley Lokko to autorka, którą cenię od pierwszej przeczytanej książki jej autorstwa. Kiedy sięgam po książki autorki, wiem, że się nie zawiodę. Fabuła jest bogata, bohaterkami jej książek są kobiety mądre, ambitne potrafiące mierzyć się z przeciwnościami i mające swój cel w życiu. Autorka świetnie oddaje klimat wojny, konfliktów w Egipcie i Libanie. Przybliża niebezpieczną pracę reporterów wojennych.

Znalazłam w „Miłości i wojnie” to co lubię.

Lesley Lokko to autorka, którą cenię od pierwszej przeczytanej książki jej...

Kolejna dobra książka Lesley Lokko,naprawdę warta przeczytania. Polecam

Kolejna dobra książka Lesley Lokko,naprawdę warta przeczytania. Polecam

Kto przeczytał jedną książkę Autorki - przeczytał wszystkie. Parę kobiet, może siostry, może przyjaciółki, może po prostu postacie przelotnie mijające się w różnych wątkach, uwikłane w Historię lub historyjki, poznają mężczyzn i próbują ułożyć sobie życie. Nie wszystkim się uda, to wiadomo. Na koniec spojrzą z rozczuleniem na dziecko i ogarnie je spokój....
Takie tam, gadanie.
Tu akurat dodatkowo, pechowo dla tej opinii, zaraz po przeczytaniu "Miłości...", wzięłam do ręki "Wywiad z władzą" Oriany Fallaci. Zderzenie fikcji (bohaterka książki Lokko to korespondentka wojenna) i faktów (Fallaci robiła wywiady z Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedy, Dalaj Lamą i innymi wielkimi), podkreśla dobitniej jeszcze marność fikcji i mizerię pióra pani Lokko.
Fabułę "Miłości..." zapomniałam właściwie natychmiast po zamknięciu książki. Wywiady z Kaddafim i Dalaj Lamą utkwiły mi w głowie i nie chcą wyjść.

Takie tam,...

Lexi wybiera sie tam skad inni uciekają. Podejmuje wyzwania od których inni stronia. Juz jako dziecko skazana na brak dziecinnej beztroski twardo stapa po ziemi. Relacjonuje zdarzenia z najbardziej niebezpiecznych miejsc, angażując się do głębi. Obarczona demonami przeszlosci wchodzi ponownie w afrykanski świat radykalizmu, konfliktów i tradycji. Podejmuje wyzwanie... To opowiesc o konfrontacji ludzkiej natury o tym co wazne dla człowieka, co czyni go tym kim jest, skad sie wywodzi a co za tym idzie, jak żyje a jak zyc powinien. Trudne wybory i niewygodne decyzje. Ale czy tak nie wyglada zycie kazdego z nas? Przeciez wszyscy toczymy swoje male wojny... Moze to wskazówka, moze znajdziemy tu odpowiedź?

Lubie książki Lesley Lokko. Niby historie o miłości, ale jednak z łyżką dziegciu. Dużą jego porcją. "Miłość i wojna" to historia ludzkich relacji pełnych niedopowiedzeń, niedomówień, tajemnic, które odciskają się mocno na całym życiu. Lubie Lokko za to, że nie jest przesłodzona, że pokazuje cienie życia, a finał nigdy nie jest cukierkowy.

Na półkach: , , , , ,

Lexi Sturgis to w męskim świecie kobieta i korespodentka wojenna,które życie zabrało w niespokojne regiony świata.
Najbardziej to jest najszczęśliwszą,zadowoloną kobietą wtedy jak przygotowuje uniki,ściga się z tropami.
Wymieniająć się przy tym historiami swoimi z rywalami w barze.
To fascynująca,cudowna opowieść o sile,zemście i prawdziwej przyjaźni.
To historia o losach dwóch niezwykłych kobietach.

Historia wzruszyła mnie,jestem po raz drugi oczarowana,pełna zachwytu nad powieścią to moje drugie spotkanie z Lesley Lokko z tą wspaniałą pisarką,bardzo dobrze poprowadzona narracja,pełna napięcia książka,w pięknym stylu napisana.
Bardzo piękna książka dziejąca się w czasie wojny,o miłości,mnóstwo emocji i wrażeń miałam przy tej książce.
Przyjemnie spędziłam czas i się zrelaksowałam przy lekturze.
Na pewno bėdę chciała przeczytać jeszcze książki pisarki ponieważ są wspaniałe,piękne.

Wymieniająć się przy tym historiami swoimi z rywalami w barze.
To fascynująca,cudowna opowieść o sile,zemście i prawdziwej przyjaźni.
To historia o losach...

Książka fajna na odreagowanie ale, mam wrażenie, jakby gorsza od poprzednich. Tematy dość płytko potraktowane, w dość naiwny sposób. Postacie przerysowane, troszkę wszystko dąży do słabego romansu niemniej przeczytać można.

234/2018

234/2018

Dodaj cytat z książki Miłość i wojna