Wyzwanie czytelnicze LC

Miłość i wojna

Wydawnictwo: Świat Książki
eMM

Lexi Sturgis to kobieta w męskim świecie, korespondentka wojenna, którą życie zabrało w najbardziej niespokojne regiony świata. Lexi jest najszczęśliwsza wtedy, gdy robi uniki, ściga się z tropami, o których inni reporterzy tylko marzą, lub wymienia historie z rywalami w barze.
Fascynująca opowieść o dwóch kobietach, które spotkały się w niezwykłych okolicznościach.

źródło opisu: www.swiatkaiazki.pl

źródło okładki: www.bonito.pl

Edi_Edi | 2018-09-01
Przeczytana: 01 września 2018

Lubie książki Lesley Lokko. Niby historie o miłości, ale jednak z łyżką dziegciu. Dużą jego porcją. "Miłość i wojna" to historia ludzkich relacji pełnych niedopowiedzeń, niedomówień, tajemnic, które odciskają się mocno na całym życiu. Lubie Lokko za to, że nie jest przesłodzona, że pokazuje cienie życia, a finał nigdy nie jest cukierkowy.

Lexi Sturgis to w męskim świecie kobieta i korespodentka wojenna,które życie zabrało w niespokojne regiony świata.
Najbardziej to jest najszczęśliwszą,zadowoloną kobietą wtedy jak przygotowuje uniki,ściga się z tropami.
Wymieniająć się przy tym historiami swoimi z rywalami w barze.
To fascynująca,cudowna opowieść o sile,zemście i prawdziwej przyjaźni.
To historia o losach dwóch niezwykłych kobietach.

Historia wzruszyła mnie,jestem po raz drugi oczarowana,pełna zachwytu nad powieścią to moje drugie spotkanie z Lesley Lokko z tą wspaniałą pisarką,bardzo dobrze poprowadzona narracja,pełna napięcia książka,w pięknym stylu napisana.
Bardzo piękna książka dziejąca się w czasie wojny,o miłości,mnóstwo emocji i wrażeń miałam przy tej książce.
Przyjemnie spędziłam czas i się zrelaksowałam przy lekturze.
Na pewno bėdę chciała przeczytać jeszcze książki pisarki ponieważ są wspaniałe,piękne.

anetapzn | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

Lesley Lokko od kilku lat należy do moich ulubionych autorek. Niektórzy zarzucają jej schematyczność, przewidywalność rozwoju akcji.
Może i jest to w części uzasadniona opinia, ale dlatego tak lubię jej książki, trzymają w napięciu, akcja rozgrywa się wielotorowo, wciąga już od pierwszych stron, a w napięciu trzyma do końca.
Z reguły wszystkie perypetie bohaterów kończą się happy endem. Może nie zawsze takim, o jakim myślimy w trakcie lektury, jakiego byśmy sobie życzyli, ale zawsze są to szczęśliwe zakończenia.
Tak było we wcześniejszych powieściach Lokko, i tak jest w pewnym sensie nadal w Miłości i wojnie, ale...autorka tym razem porusza wiele ważnych i aktualnych problemów dot. przewrotów w rządzonych przez tyranów krajach, Tunezyjskiego zrywu sprzed kilku lat, kwestię uchodźców, problem walki o zdrowie i życie ludzi przez Lekarzy bez granic, praw i równouprawnienia kobiet, sprawy segregacji rasowej, kwestie tego, co tak naprawdę się w życiu liczy.
Autorka wychowała się w...

Iwona | 2018-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2018

Książka fajna na odreagowanie ale, mam wrażenie, jakby gorsza od poprzednich. Tematy dość płytko potraktowane, w dość naiwny sposób. Postacie przerysowane, troszkę wszystko dąży do słabego romansu niemniej przeczytać można.

Martolina | 2018-03-07

Pierwsza pozycja Lesley Lokko, która mnie mocno rozczarowała. Od początku do końca czekałam aż historia mnie "porwie". Niestety...Przeskakiwanie od wątku do wątku, dużo niejasności. Mam wrażenie, że temat autorkę przerósł.

Wona | 2018-11-07
Przeczytana: 01 listopada 2018

Kto przeczytał jedną książkę Autorki - przeczytał wszystkie. Parę kobiet, może siostry, może przyjaciółki, może po prostu postacie przelotnie mijające się w różnych wątkach, uwikłane w Historię lub historyjki, poznają mężczyzn i próbują ułożyć sobie życie. Nie wszystkim się uda, to wiadomo. Na koniec spojrzą z rozczuleniem na dziecko i ogarnie je spokój....
Takie tam, gadanie.
Tu akurat dodatkowo, pechowo dla tej opinii, zaraz po przeczytaniu "Miłości...", wzięłam do ręki "Wywiad z władzą" Oriany Fallaci. Zderzenie fikcji (bohaterka książki Lokko to korespondentka wojenna) i faktów (Fallaci robiła wywiady z Chomeinim, Kaddafim, Deng Xiaopingiem, Robertem Kennedy, Dalaj Lamą i innymi wielkimi), podkreśla dobitniej jeszcze marność fikcji i mizerię pióra pani Lokko.
Fabułę "Miłości..." zapomniałam właściwie natychmiast po zamknięciu książki. Wywiady z Kaddafim i Dalaj Lamą utkwiły mi w głowie i nie chcą wyjść.

Antoninnka | 2018-06-27
Przeczytana: 06 czerwca 2018

lekka ksiazka przyjemnie sie ja czytalo ;)

Martensia | 2018-09-21

Lexi wybiera sie tam skad inni uciekają. Podejmuje wyzwania od których inni stronia. Juz jako dziecko skazana na brak dziecinnej beztroski twardo stapa po ziemi. Relacjonuje zdarzenia z najbardziej niebezpiecznych miejsc, angażując się do głębi. Obarczona demonami przeszlosci wchodzi ponownie w afrykanski świat radykalizmu, konfliktów i tradycji. Podejmuje wyzwanie... To opowiesc o konfrontacji ludzkiej natury o tym co wazne dla człowieka, co czyni go tym kim jest, skad sie wywodzi a co za tym idzie, jak żyje a jak zyc powinien. Trudne wybory i niewygodne decyzje. Ale czy tak nie wyglada zycie kazdego z nas? Przeciez wszyscy toczymy swoje male wojny... Moze to wskazówka, moze znajdziemy tu odpowiedź?

magia78 | 2018-05-13
Na półkach: 2018, Przeczytane