Białe kłamstewka

literatura piękna
Świat Książki
2016-01-13
2016-01-13

Wciągająca, przyjemna i wzruszająca. Jak prawie każda ksiazka autorki. Polecam :)

Fajna.

Fajna.

Lokko to jedna z moich ulubionych Pisarek. Przeczytałam jej wszystkie książki. Do białych kłamstwek zrobiłam drugie podejście. Poruszająca historia o milosci, przyjaźni, tajemnicach i sile kobiet. Opowieść o tym, że nic w życiu nie jest dane na zawsze a los bywa przekorny. W ciągu dnia myślałam o bohaterach i ich losach😏

Niestety nie wytrwałam do końca. Znudziło mnie czytanie tej powieści

Niestety nie wytrwałam do końca. Znudziło mnie czytanie tej powieści

Opowieść o trzech przyjaciółkach zaczyna się dobrze i tak gdzieś do połowy książki akcja i historia jest dobrze prowadzona i mamy szansę uczestniczyć w życiu wszystkich trzech bohaterek. Potem jest już tylko gorzej. Coraz bardziej wydumane i infantylne zachowania kobiet powodują znużenie i wywołują chęć odłożenia książki na półkę. Doczytałam do końca choć nie było warto bo zakończenie jest po prostu głupie.

25/2021 (E)

25/2021 (E)

Ilość stron: 651

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Bohaterkami są trzy przyjaciółki. Opisane są ich losy na przestrzeni lat: 1993, 1935, 1939, 1975, 1997, 2003, 2005 do 2013.

Tash, Rebecca, Annick przeżywają różne przygody w tych okresach czasu. Robią sobie tatuaż, chodzą do szkoły, studiują, jedna z nich otwiera sklep internetowy (Tash), druga jest prawnikiem (Annick), trzecia ma męża i dzieci. Mi najbardziej podobały się losy Tash, autorki sklepu online [email protected] Jak potoczą się losy bohaterów? Na pewno Annick urodzi dziecko, Tash weźmie ślub, Rebecca nie będzie mieć łatwo, zdradzi męża. Jak to się wszystko skończy? Przeczytajcie sami. Można pominąć zbędne opisy, których niestety jest dużo. Jednak treść jest warta uwagi. Zadowoleni będą fani powieści obyczajowych.

Ilość stron: 651

Początkowo wydawała mi się dobrze napisana z interesującą historią trzech przyjaciółek i ich rodzin w różnych czasach - od wojny do roku 2013. Później odniosłam wrażenie, że ton tej powieści zrobił się chwilami infantylny i wydumany. Tak jakby autorka chciała na siłę wymyślić historię, żeby dobrnąć do 650 strony i zakończyć happy end'em. No i te nagminne jąkania się bohaterek w dialogach wkurzają. Na koniec tej historii wypowiedź Annick ...jakoś tak bez sensu trochę. W każdym razie książkę przeczytałam do końca, bo gdy jestem już po 400 stronach to jakoś szkoda mi odłożyć i nie doczytać.

Historia przyjaźni trzech kobiet, spotykają się, rozchodzą, oszukują, kłócą. Jak uda się zachować przyjaźń w aspektach ich zmieniającego się życia?

"Sekrety i kłamstwa. Czas najwyższy z tym skończyć. Wszyscy mamy ich już zbyt dużo, łącznie ze mną. Dziękuję ci!".

Napisana z wielkim rozmachem, wielowątkowa opowieść o życiu trzech szkolnych przyjaciółek i ich, pochodzących z różnych zakątków świata, rodzin. Sporo retrospekcji, komplikacji politycznych, rodzinnych zawiłości i zawirowań uczuciowych. Całość dość zgrabnie napisana, tak, że można spędzić w towarzystwie bohaterów całkiem przyjemnie czas, ale jest to raczej lekka lektura na weekend lub wakacyjny urlop.

Dość szybko udało mi się polubić młode bohaterki, współczułam im i kibicowałam do samego końca.
Przyznam, że mocno rozczarowało mnie zakończenie - sporo wątków nie zostało domkniętych. Odniosłam wrażenie, że autorce umknęło ich zakończenie, co jak dla mnie, jest ogromnym minusem powieści.