Barbara

Niewielu jest ludzi, którzy mają odwagę stanąć na drodze mafii... Młoda działaczka lewicowa zostaje brutalnie zamordowana. Policja podejrzewa, że zabił ją seryjny morderca, który niedawno opuścił mury więzienia. Dziennikarz śledczy Adam Bukowski odkrywa jednak, że za zabójstwem może stać ktoś zupełnie inny. Wiele wskazuje na to, że przyczyną morderstwa mógł być… jego reportaż. Bukowski...

Niewielu jest ludzi, którzy mają odwagę stanąć na drodze mafii...

Młoda działaczka lewicowa zostaje brutalnie zamordowana. Policja podejrzewa, że zabił ją seryjny morderca, który niedawno opuścił mury więzienia. Dziennikarz śledczy Adam Bukowski odkrywa jednak, że za zabójstwem może stać ktoś zupełnie inny. Wiele wskazuje na to, że przyczyną morderstwa mógł być… jego reportaż. Bukowski postanawia dowiedzieć się, dlaczego młoda aktywistka musiała zginąć i uruchamia lawinę tragicznych wydarzeń.

Śledztwo, prowadzone wspólnie z seksowną aspirant Kuc, prowadzi do mafijnego bosa z Chicago. Na jaw wychodzą powiązania świata narkobiznesu i polityki. Dodatkowo okazuje się, że w sprawę wplątana jest córka Bukowskiego. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo i tylko ojciec, z którym od dawna jest skłócona, może ją uratować.

Bukowski nie zawsze był porządnym facetem - ma za sobą wiele życiowych zakrętów. Teraz ma jednak szansę, by postąpić jak należy.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

gwiazdka | 2014-03-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 15 marca 2014

Kontynuacja „Pismaka" i „Wszyscy grzeszą", gdzie głównym bohaterem jest dziennikarz Adam Bukowski. Początek „W imię zasad" dość słaby, bo w większości nawiązuje do poprzednich części, dla osób, które znają już te tomy jest to niepotrzebna strata czasu i mącenie właściwej, niestety, dość powolnej akcji, dla nowych czytelników te wtrącenia i tak nie dają całkowitego obrazu sytuacji. Kiedy autor przerzuca się już na patrzenie tylko do przodu akcja zaczyna nabierać tempa i książka, jak przystało na prawdziwą sensację, jest intrygująca i bardzo zaskakująca. Bo faktycznie, wszystko zaczyna przewracać się co chwila do góry nogami, nic nie ostaje się na swoim miejscu, coś, co przed chwilą wydawało się czarne teraz okazuje się różowe.
W powieści, oprócz znanego Bukowskiego, pojawia się bardzo wiele znanych nam już postaci, a więc jest Dorota May, Magda Trela, Renata Kuc, Horoszko, Polonez, i, traktowana dotąd marginalnie, córka Bukowskiego- Agnieszka. Cała plejada postaci, jak bardzo...

WMagdalena | 2015-07-28

Tajemnicza zbrodnia,zabójstwo młodej byłej aktywistki. Powiązania i trop sięgają świata prominentów i polityków,a historia ma swój początek w wydarzeniach z przed kilku lat. Świat po PR-elowskich układów, przekupstwa i korupcji zręcznie wpleciony w
ciekawy wątek kryminalny. Polecam!

Piotr | 2011-05-02

"W imię zasad" jest drugą powieścią Marka Harnego którą dane mi było z prawdziwą przyjemnością przeczytać.Młoda dziewczyna zostaje brutalnie zamordowana. Policja podejrzewa, że zabił ją seryjny gwałciciel, który niedawno wyszedł na wolność. Bukowski – dziennikarz śledczy, który kocha piękne kobiety i nie stroni od alkoholu, odkrywa, że za zabójstwem może stać ktoś zupełnie inny. Wiele wskazuje na to, że przyczyną morderstwa mógł być… jego reportaż. Ślady prowadzą do Krakowa. Dodatkowo, okazuje się, że w sprawę wplątana jest córka Bukowskiego. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo i tylko ojciec, z którym od dawna jest skłócona, może ją uratować.

Dużym atutem tej książki jest to że Marek Harny stawia na drodze kolejnych stron postacie znane z "Pismaka". Nie ukrywam że dobrze się bawię czytając o postrachu jaką jest niejaka Jolka o ksywce Hitler. Przez 484 strony czułem nieustające napięcie które przeradzało się w zarywanie nocy. Autor ma swój wyjątkowy styl pisania. Nie głaszcze...

emindflow | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Dość przyzwoity polski kryminał, chociaż poniżej moich oczekiwań. Autor ulokował akcję powieści we współczesnej Polsce na styku mafii, polityki i wymiaru sprawiedliwości. Pomysł interesujący, chociaż już dość ograny, natomiast realizacja trochę gorsza. Przeszkadzały mi niezliczone dygresje i odwołania do wcześniejszej książki "Pismak", której ta jest swego rodzaju kontynuacją. Jakoś nie udało mi się polubić bohaterów, zresztą poza kilkoma autor zdążył większość uśmiercić w tajemniczych okolicznościach. Książka jakich wiele, nie sądzę, żeby po miesiącu coś mi po niej zostało w pamięci.

Cyrysia | 2011-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Każdy z ludzi walczy w imię własnych zasad,
I nie ważne jaki kraj, jakie wyznanie czy rasa,
Nasza siła to władza, pęka ostatnia nić
Dzisiaj wschodzi czarne słońce, jutro nie będzie już nic.

Czy my także, mamy określone zasady, których się trzymamy? W dzisiejszych czasach, trudno znaleźć taką osobę. Zatracony, bądź nie wykształcony system wartości i zasad, może prowadzić do upadku moralności a nawet człowieczeństwa. Jednak, niewiele jest ludzi, którzy mają odwagę walczyć w imię swoich wartości.

Marek Harny, pisarz i dziennikarz, zadebiutował opowiadaniami ,,Unieś mnie wielki ptaku’’. Jest również autorem takich dzieł jak: ,,Urodzony z wiatru’’, ,,Lekcja miłości’’, ,,Samotność wilków’’, ,,Zdrajca’’ czy ,,Wszyscy grzeszą’’. Napisał również, rewelacyjną powieść ,,Pismak’’ za którą w 2006 roku otrzymał prestiżową Nagrodę Wielkiego Kalibru. W swojej najnowszej kryminalno- sensacyjnej książce ,,W imię zasad’’, wydanej przez wyd. Prószyński i S-ka, przedstawia, dobrze znanego już...

Niehalo | 2013-11-05
Przeczytana: 01 października 2013

Dość przyzwoity kryminał, choć teraz nie jestem w stanie nawet zrekonstruować fabuły. Ale kryminalistów na podwórku mamy niezłych, nie powiem, że nie.
A! Już wiem: brak zakończenia to najlepsze zakończenie.

Olga | 2016-07-15

Pewnie kwestie dość przewidywalne, ale mimo wszystko bardzo przyjemnie mi się czytało i byłabym skłonna polecić tą książkę innym czytelnikom :)

Klaudyna Maciąg | 2011-06-03
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Trudno nie zachwycić się pięknie wydaną serią Asy kryminału, kiedy tworzą ją tak znakomite nazwiska. Marek Harny to twórca na naszym rynku znany i ceniony, więc tym bardziej radowałam się na samą myśl, że przyjdzie mi zetknąć się z jego twórczością. Zaczęłam od powieści najnowszej, choć cykl o Adamie Bukowskim tworzą jeszcze wydane wcześniej - 'Pismak' oraz 'Wszyscy grzeszą'. Nieznajomość dwu wcześniejszych tomów serii nie przeszkadza jednak w odbiorze - 'W imię zasad' to powieść klarowna i zrozumiała nawet dla tego, który przygodę z twórczością Harnego zaczyna wbrew jakiejkolwiek chronologii.

Ciekawostką jest to, iż tytuł powieści autor zaczerpnął z kultowych Psów, Pasikowskiego. Cytat ten pojawia się w książce wiele razy, często bezpośrednio nawiązując do filmowego dialogu między Bogusławem Lindą a Markiem Kondratem. Znajduje on również odzwierciedlenie w treści - wszelkie działania bohaterów poddawane są ciągłej ocenie - czy postępują moralnie, jaką mają hierarchię wartości, co...

Renee | 2012-03-17
Przeczytana: 16 marca 2012

"W imię zasad" to drugi po "Pismaku" kryminał autorstwa Marka Harnego jaki miałam przyjemność przeczytać. Główny bohater dziennikarz Adam Bukowski nie jest może postacią na miarę Jamesa Bonda, ale może przez to jest bardziej prawdziwy. Ponadto książka jest oparta na polskich realiach i nawiązuje do wydarzeń politycznych w naszym kraju, co tez moim zdaniem podnosi jej wartość.
Dlaczego lubię książki Harnego, bo czyta się je z zapartym tchem i nie jestem w stanie przewidzieć zakończenia, a więc czego więcej trzeba od dobrego kryminału.

Pestilentia | 2014-02-25

Wszystko fajnie, tylko finał skopany no i gdzieś w połowie dopiero się pojawia napięcie, które znika tak samo nagle, jak się zjawiło.