Modliszki

Wydawnictwo: vis-a-vis/Etiuda
przyjaźń, uczucie, Grecja
Jula

"Modliszki" to opowieść o czterech przyjaciółkach; dwóch lekarkach, sławnej dziennikarce i młodej adeptce sztuki telewizyjnej oraz ich związkach uczuciowych, które przechodzą burzliwe przemiany i rozpadają się w ciągu tygodniowego wyjazdu do Grecji. Tłem dla wewnętrznych przemian i poszukiwań własnej kobiecości jest watek sensacyjny: celem wyjazdu jest odnalezienie starożytnego papirusu, w którym ma być zawarta recepta na bezpłodność. Zadanie to okazuje się niezwykle niebezpieczne. Cała historia ubarwiona jest szczyptę magii, o której w głębi duszy marzy każda kobieta...

źródło opisu: http://literacki24.pl

źródło okładki: http://literacki24.pl

ezak | 2015-10-07
Przeczytana: 07 października 2015

Dotarłam do 15-tej strony i wymiękłam.
Cytat: "Teraz głupio o tym mówić, ale wtedy czułam spełnienie tego, co najbardziej pierwotne. Tak jakby nikt jeszcze nie opuścił jaskini, nikt nie pisał doktoratów, nie stworzył samochodów ani fabryk, ani antybiotyków. Czułam, że jedynie splecione ciała kobiety i mężczyzny są sensem wszechświata, początkiem i końcem, czułam się tak, jak musieli się czuć nasi przodkowie, kochający się w blasku gwiazd, jeszcze zanim odkryli ogień. Mężczyzna jest zawsze największym odkryciem dla kobiety, a kobieta dla mężczyzny, tego byłam pewna."
W obawie, że dalej będzie podobnie, czym prędzej udałam się do biblioteki w celu oddania tego dzieła. Nigdy więcej.

Jula | 2011-02-21
Przeczytana: styczeń 2011

Cztery przyjaciółki wraz z partnerami wyjeżdżają na tygodniowy urlop do Grecji. Ich celem jest odnalezienie starożytnego papirusu, w którym ma być zawarta recepta na bezpłodność, co okazuje się zadaniem niezwykle niebezpiecznym.
Sensacyjna fabuła jest pretekstem do opowieści o burzliwej przemianie i poszukiwaniu własnej kobiecości.
Cała historia ubarwiona jest szczyptą magii / metafizyki.
Powieść średnio przypadła mi do gustu, ale pomimo to mam zamiar przeczytać drugą jej część "Zawał".

Bubiczek | 2016-02-23
magda | 2013-07-09