Salon gier

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
9788320713510
miłość, matka, dorastanie
Agata

Powieść o Lorentynie przeznaczona jest dla dorastających panienek, które bardzo spieszą się do "dorosłego" życia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kanclerz | 2013-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, Obyczajowe
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Wszyscy znamy autorkę i wszyscy się czegoś spodziewamy. A gdyby tak się nie spodziewać i oddać fali słów?

Jest to książka z trochę nieudanym czytelnikiem docelowym. Młodzież. Czy ja wiem, czy chciałabym aby moja nastoletnia córka czy siostra poznawała takie historie? Nie mogę ostatecznie podjąć decyzji. Niby sama w tym wieku wiedziałam już sporo, ale..

To nie jest wierszowana Osiecka. To nie jest Osiecka dojrzała. "Salon gier" to Osiecka wyrównująca swoje rachunki z młodością. Opowieść o wątłej fabule, jednak bardzo wyraźnej myśli. Słowa piękne szumiące wraz z morzem i przesypujące się niczym piasek pod podmuchem wiatru.

Wspaniałe przypomnienie licealnych wakacji. Zatęchły pensjonat nad morzem, plaga biedronek i przeogromny świat dokoła..

Jedna z dziwniejszych i nudniejszych książek, jakie miałam w ręce.
Przyciągnęło mnie do niej nazwisko autorki i byłam bardzo zdziwiona, nie odnajdując w niej ani milimetra tej głębi, którą prezentowała w tekstach piosenek.
Może kiedyś spróbuję podejść drugi raz.

Bastet | 2014-05-18
Przeczytana: 15 lutego 1997

Książka fatalnie wydana. Trafiłam na egzemplarz w którym nie było wydrukowanych kilku stron! Sama historia pozostawia wiele do życzenia.

agta | 2015-01-20
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Wreszcie wymęczyłam „Salon gier” Osieckiej – przy czym „wymęczyłam” jest bardzo właściwym określeniem, gdyż ta książeczka brzmi jak jakiś debiut nastolatki chcącej brzmieć dojrzale. Przez co gubi się Czytelnika w gąszczu języka i zdań niedorzecznie złożonych.

Książkę tą można traktować jako (dziwną w treści) formę retrospekcji swojej młodości (jeśli utożsamimy Lorentynę z Agnieszką Osiecką) oraz ze swoją figurą matki. Poza tym jak już zauważyła @Kanclerz nie wiem czy poleciłabym ją jako lekturę np. mojej młodszej siostrze...

Kinga | 2011-02-15

„Zresztą wszyscy tak czynimy, piszemy na kartkach rozdanych nam przez Pana Boga. I On na nas pisze. I jedni na drugich piszemy. Potem On to podlicza, może zbiera swoistą dokumentację, a może potrzebne mu to wszystko do wystawienia ocen. Gorzej, kiedy w papierach powstanie straszliwy galimatias, wtedy niebo się gniewa, być może On się gniewa”

monika | 2016-06-30
Na półkach: 2016, Przeczytane