Dziewczyna z jego snów

Tłumaczenie: Marek Fedyszak
Cykl: Komisarz Brunetti (tom 17)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
The Girl of His Dreams
Ag2S

Komisarza Brunettiego odwiedza ksiądz Antonin, znany mu jeszcze z dzieciństwa, zaniepokojony sytuacją pewnego młodego człowieka, na którego naiwności jakoby żeruje pazerny oszust podający się za kaznodzieję i przywódcę grupy religijnej. Jednak cała ta historia odchodzi w cień, gdy Brunetti wraz z inspektorem Vianello wyławiają z kanału zwłoki jedenastoletniej dziewczynki, prawdopodobnie złodziejki, jeśli sądzić po odnalezionych przy niej skradzionych przedmiotach. Ślady prowadzą do cygańskiego obozowiska. Jednak zarówno tam, jak i w bogatym weneckim domu komisarzowi przyjdzie się zmagać z głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami i z tajemnicami, których ludzie dochowują, aby chronić swoje dzieci, nawet całkiem niewinne. Jakby się bali, że spadnie na nie kara za grzechy innych. Czy ponowne spotkanie z padre Antoninem pomoże choć trochę ukoić zszarpane nerwy Brunettiego?
Jak podsumował recenzent „Evening Standard”: „»Dziewczyna z jego snów« stanowi trafną analizę więzi rodzinnych oraz w trzeźwy sposób ukazuje wady i zalety poprawności politycznej”.

źródło opisu: Wydawnictwo Noir sur Blanc, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

jamczyk | 2016-03-17
Przeczytana: 17 marca 2016

Kolejnej, słonecznej wiosny w Wenecji, komisarz Brunetti nie może zaliczyć do szczęśliwych.

Dorota | 2012-09-18
Przeczytana: 2012 rok