Okładka książki Perfidny plan

Perfidny, plan
typ
papier
mothgirl
5.68 (19 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Nadmorską miejscowością Balford-le-Nez wstrząsa wiadomość o znalezieniu zwłok niejakiego Hatima Kurejśiego - pakistańczyka, który przybył do Anglii, aby poślubić córkę bogatego przedsiębiorcy i objąć ważne stanowisko w jego firmie. Lokalna społeczność muzułmańska zaczyna się burzyć, upatrując w tragicznym wydarzeniu zbrodni na tle rasowym. Jednakże policja znajduje coraz więcej śladów wskazujących na to, że dokonano morderstwa z premedytacją. Śledztwo w tej sprawie prowadzą dwie kobiety: miejscowa prokurator, Emily Barlow oraz sierżant Barbara Havers z londyńskiego Scotland Yardu. Szybko się przekonują, że za fasadą niezbyt interesującego miasteczka aż kipi od skrywanych tajemnic i groźnych intryg. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, prawda bowiem okaże się znacznie bardziej skomplikowana, a tytułowy "perfidny plan" zaskoczy zarówno bohatera, jak i czytelników.

źródło opisu: Wydawca

Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica