Okładka książki Perfidny plan

Perfidny, plan
typ
papier
mothgirl
5,68 (19 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Nadmorską miejscowością Balford-le-Nez wstrząsa wiadomość o znalezieniu zwłok niejakiego Hatima Kurejśiego - pakistańczyka, który przybył do Anglii, aby poślubić córkę bogatego przedsiębiorcy i objąć ważne stanowisko w jego firmie. Lokalna społeczność muzułmańska zaczyna się burzyć, upatrując w tragicznym wydarzeniu zbrodni na tle rasowym. Jednakże policja znajduje coraz więcej śladów wskazujących na to, że dokonano morderstwa z premedytacją. Śledztwo w tej sprawie prowadzą dwie kobiety: miejscowa prokurator, Emily Barlow oraz sierżant Barbara Havers z londyńskiego Scotland Yardu. Szybko się przekonują, że za fasadą niezbyt interesującego miasteczka aż kipi od skrywanych tajemnic i groźnych intryg. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, prawda bowiem okaże się znacznie bardziej skomplikowana, a tytułowy "perfidny plan" zaskoczy zarówno bohatera, jak i czytelników.

źródło opisu: Wydawca

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica