Perfidny plan

Krystyna Chmielowa
Deception on his mind
Perfidny, plan
mothgirl

Nadmorską miejscowością Balford-le-Nez wstrząsa wiadomość o znalezieniu zwłok niejakiego Hatima Kurejśiego - pakistańczyka, który przybył do Anglii, aby poślubić córkę bogatego przedsiębiorcy i objąć ważne stanowisko w jego firmie. Lokalna społeczność muzułmańska zaczyna się burzyć, upatrując w tragicznym wydarzeniu zbrodni na tle rasowym. Jednakże policja znajduje coraz więcej śladów wskazujących na to, że dokonano morderstwa z premedytacją. Śledztwo w tej sprawie prowadzą dwie kobiety: miejscowa prokurator, Emily Barlow oraz sierżant Barbara Havers z londyńskiego Scotland Yardu. Szybko się przekonują, że za fasadą niezbyt interesującego miasteczka aż kipi od skrywanych tajemnic i groźnych intryg. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, prawda bowiem okaże się znacznie bardziej skomplikowana, a tytułowy "perfidny plan" zaskoczy zarówno bohatera, jak i czytelników.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Emma | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Ta książka długo czekała na przeczytanie. Sięgnęłam po nią przypadkiem i nie żałuję.
Jest to klasyczny kryminał, w którym policjantki szukają mordercy Pakistańczyka mieszkającego w Wielkiej Brytanii.
Zagadka jest ciekawa i w interesujący sposób rozwiązana.Porusza bardzo ważne kwestie nietolerancji, ksenofobii i szowinizmu.
Poznajemy środowisko Azjatów starających się w małym angielskim miasteczku stworzyć pozory życia zgodnego z wymogami religii i obyczaju. Pokazane są stosunki panujące między członkami tradycyjnej rodziny.
Akcja jest szybka, książka jest napisana ciekawie, chociaż domyśliłam się, jakie będzie rozwiązanie. Czytało mi się bardzo dobrze.

Mateusz | 2015-05-03
Przeczytana: 01 maja 2015

Podchodziłem do tej książki z wielką niewiadomą, gdyż wcześniej nie miałem do czynienia z E. George. Pozycja ta miała być intrygująca, ciekawa, niewiadoma, wciągająca, określona w dwóch słowach jako "mocny kryminał".
Niestety, zawiodłem się. Bardzo męczyłem się czytając "Perfidny plan". Pojawia się rozwlekła akcja oraz wiele (moim zdaniem) niepotrzebnych wątków, co sprawia, że osoba czytająca nie angażuje się w akcje. Jest nudno. Dodatkowo opisy zachowań homoseksualistów...obrzydzają tę pozycję.
Daleko tej pozycji do naprawdę godnych polecenia pozycji kryminalnych.

Elżbieta | 2015-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Ta książka nie okazała się taką jak sugerowała " Mocna seria",w której została wydana.Czytając szukałam tych szarad kryminalnych a znalazłam szerokie tło obyczajowe społeczności muzułmańskiej.Zakończenie mnie zdziwiło, odniosłam wrażenie że autorka szukała, komu by tu wcisnąć to morderstwo i dlaczego zdecydowała się na Jamne nie jest dla mnie zbyt jasne.

paprotka9 | 2016-09-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016