W piątek rabin zaspał

Tłumaczenie: Robert Pucek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieść kryminalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Baobab
Friday the rabbi slept late
83-89642-01-8
kryminał, zbrodnia, rabin
Kamat

Rabin David Small, lider gminy żydowskiej w Barnard's Crossing, nie może cieszyć się szabatem. Nie dość,ze zarząd kongregacji nie chce przesłużyć mu kontraktu, to jeszcze na parkingu przy synagodze znaleziono ciało zamordowanej opiekunki do dziecka. Dziewczyna została uduszona i wszystkie dowody wskazują na rabina. Wygląda na to, że tylko cud może go uratować...

Badhbh | 2014-03-13
Przeczytana: 12 marca 2014

Bardzo przyjemny kryminał. Amerykański, a jednak w starym stylu. Rzecz dzieje się kilkadziesiąt lat temu i pewnie dlatego narracja nie popada w nadmierną "amerykanizację", bo często odnoszę wrażenie, że większość współczesnych autorów amerykańskich tworzy nie tyle powieść, co katalog produktów - stąd uszczegółowienia zarówno mark aut jak i telefonów oraz innych przedmiotów, zgroza dla kogoś kto szuka wiarygodności psychologicznej i intrygującej fabuły. W tej powieści rozłożone akcenty w sposób w pełni mnie satysfakcjonujący. Książka zawiera inteligentnie poprowadzony wątek kryminalny (nie odgadłam, kto zamordował), barwne postacie i przede wszystkim dostarczyła mi rozrywki na wysokim poziomie. Polecam!

Kamat | 2010-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2010

PRzypomina mi nieco książki Caroline Graham - podobnie ładnie zarysowane tło społeczne. Także i to przypomniało mi brytyjską autorkę, że w czasie kilkudziesięciu stron akcja dzieje się jeszcze przed zbrodnią, ale jest to umotywowane. Wszystko logiczne, właściwie nic zbędnego, dobre umotywowanie zbrodni i prawdopodobny, aczkolwiek trudny do odgadnięcia morderca - to lubię! :)

zorbusia | 2012-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Mimo, że dawno napisane i brak w książce komputerów, komórek i całego tego współczesnego świata, to czyta się bardzo dobrze. Zaskakujące rozwiązanie.

nulla | 2016-04-11
Emina | 2015-07-12