Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Wydawnictwo: Helion
Welcome to Wisteria Lane: On America's Favorite Desperate Housewives
978-83-246-2859-9
Gotowe na wszystko, serial, esej

Każdy ma jakieś brudy do wyprania Są sprytne. Są seksowne. Są zdesperowane. Witaj na Wisteria Lane! Perfekcyjnie przystrzyżone trawniki. Eleganckie domy z nienagannymi obejściami. Estetyczne chodniki i zadbane ulice. Idealnie schludne przedmieścia, bez jakichkolwiek zabrudzeń. Obrazek wprost z reklamy detergentów. Czy aby na pewno? Poznaj wyjątkowe kobiety - Susan, Bree, Lynette i Gabrielle....

Każdy ma jakieś brudy do wyprania
Są sprytne. Są seksowne. Są zdesperowane.
Witaj na Wisteria Lane!

Poznaj wyjątkowe kobiety - Susan, Bree, Lynette i Gabrielle. Kilka lat po tym, jak przejadł im się seks w wielkim mieście, podjęły decyzję o kompleksowej operacji plastycznej swojego życia. Wprowadziły się do dzielnicy Fairview, by odtąd wieść żywot idealnych pań swych domów, doskonałych kucharek, kochających żon i matek, kryształowych obywatelek. Czy aby na pewno?

Mieszkanie na przedmieściach nie jest takie, jak by się mogło wydawać. Każdego dnia rodzą się tam nowe kłamstwa, grzechy i brudy, regularnie zamiatane pod dywan. I właśnie tu, w sercu USA, żyją cztery sąsiadki, wykończone polerowaniem rutyny własnego życia. Gotowe na wszystko w imię miłości, lojalności, rodziny. Ale czy aby na pewno tylko tam?

Pytanie: "Którą z bohaterek Gotowych na wszystko jesteś?" brzmi jak wycięte z internetowego quizu. Jednak problemy serialowych postaci dotykają także Ciebie. Niewierność małżeńska, kłopoty rodzicielskie, finansowe załamania, męski szowinizm, zawodowe perturbacje, kłótnie, depresja... To jak? Którą z bohaterek Gotowych na wszystko jesteś? A którą jest Twoja najlepsza przyjaciółka?

Jak mówi Mary Alice: "Życie to podróż. Łatwiej ją odbyć, mając kogoś przy boku. Tym kimś może być każdy: sąsiadka albo mężczyzna, z którym dzieli się łóżko. Towarzyszką podróży może być matka, która ma dobre intencje, albo dziecko, które coś knuje". Nie wybieraj się w tę podróż sama.
Witaj na Wisteria Lane. I zostań tu na dłużej.

Książka Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane to siedemnaście esejów poświęconych jednemu z najbardziej popularnych seriali świata, którego widownię liczy się już w miliardach. W Polsce serial emitowany jest od 2005 roku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.merlin.pl

Katia | 2013-03-22
Przeczytana: 21 marca 2013

NEVER UNDERESTIMATE A HOUSEWIFE*

"Gotowe na wszystko" to mój serialowy numer 1 (na równi z "Chirurgami"!), dlatego czułam się zobowiązana sięgnąć po tę pozycję. Zachęciła mnie także ładna okładka. Przeczytałam wszystkie eseje, od deski do deski i mogę bez wahania stwierdzić, że nie żałuję wydanych pieniędzy. Jest to przede wszystkim pozycja, która utwierdza mnie w przekonaniu, że "Desperatki" to serial genialny - nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo dopracowany jest scenariusz!
Eseje są napisane przystępnym językiem (choć odwołują się do aspektów psychologicznych, kulturowych, społecznych, a nawet teorii literatury), a także dosyć zróżnicowane tematycznie - znajdziemy tu artykuły chociażby o macierzyństwie i dorastaniu serialowych postaci, analizy ich charakterów, a nawet domów, porównanie rzeczywistości serialowej z realiami życia na przedmieściach, sylwetki bohaterów męskich czy recepcję serialu z punktu widzenia Europejczyka.
Pozycja ciekawa, aczkolwiek - jak już...

Kinga Ś | 2012-11-07
Przeczytana: listopad 2012

Książka dla miłośników serialu, czyli dla mnie, uwielbiam wręcz ten serial. Opowiada i przypomina różne sceny. Myślałam, że będzie dużo fajniejsza, ale nie jest najgorsza.

Mylengrave | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Film
Przeczytana: 07 czerwca 2016

Gotowe na wszystko to obok Seksu w wielkim mieście jedyny serial kobiecy, która obejrzałam od początku do końca. Kiedy zobaczyłam tę książkę, w ogóle się nie zastanawiałam co to, od razu wzięłam do łapki i kupiłam.
Zaskoczyłam się i to niekoniecznie pozytywnie.
Jest to zbiór esejów napisanych przez kobiety, które pracują w mediach, ale niekoniecznie są wirtuozkami pióra, niestety. Dobór jest średni, np. dwa razy z rzędu mamy esej na temat jednej z bohaterek (Lynnete). Niby autorki mają inne zdanie na jej temat, ale... nie aż tak skrajnie inne. Nie podoba mi się to, w połowie tego zbioru zaczęłam się nudzić.
A wszystko to za sprawą dwóch minusów: styl jest fatalny plus w tekście są hektomiliony nawiązań do amerykańskich seriali, których nie znam.
Sam serial nie jest super hiper ambitny, ot, lekki relaksator, ale nie jest to też brazylijska telenowela. Kiedy biorę do ręki książkę, spodziewam się dzieła ambitnego, które intelektualnie wbije mnie w fotel, lub też lektury lekkiej,...

Kami | 2011-10-20
Przeczytana: 20 października 2011

Pozycja tylko i wyłącznie dla wielbicieli serialu. Na tapecie charakterki poszczególnych postaci i tyle. Trochę psychologii i przypomnienia poszczególnych scen.

Leśna_czytelnia | 2014-06-20

Lubiłam serial pt „Gotowe na wszystko” i to zachęciło mnie do lektury tej książki. Jest to 16 esejów na temat serialu napisanych przez różnych autorów. Przedstawione są różne poglądy autorów na problemy pokazane w serialu.
Mi podobały się następujące eseje:
1.„Dlaczego nienawidzę Lynette i dlaczego można to uznać za komplement (być może… w pewnym sensie…)”. Evelyn Vaughn
2.„Ritalin, rywalizacja i kabel. Lynette a desperackie macierzyństwo.” Alesia Holliday
3.„Dorastanie na Wisteria Lane” Beth Kendrick
4. „Girl Power czy awanturnicza kobieca natura?.” Laura Caldwell
5. „W pogoni za Susan.” Michelle Cunnah
6.„Moralitet na miarę XIX wieku.” Shanna Swendson
7.„Czy Ameryka jest płytka i powierzchowna? Jak się ogląda Gotowe na wszystko z Europejczykami.” Deanna Carlyle.
8.„Coś innego, coś dziwnego. Dlaczego mężczyźni uwielbiają Gotowe na wszystko” Sarah Zettel.

Według mnie są najciekawsze, ale każdy może mieć inne ulubione. Polecam tą książkę fanom...

martula87 | 2016-01-25
książek: 1992