Intymne przygody londyńskiej call girl

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Wydawnictwo: Albatros
The Intimate Adventures of a London Call Girl
83-7359-332-2
Beata

Belle de Jour - Piękność Dnia. Artystyczny pseudonim kobiety, która nigdy nie posługuje się własnym imieniem. Belle ma dwadzieścia kilka lat, dyplom z literaturoznawstwa i pracę, z której jest zadowolona. Pracuje jako prostytutka, oferując bardzo szeroki wachlarz usług seksualnych, nie wyłączając sadomasochizmu. Jej internetowy blog przez ponad rok ściągał dziesiątki tysięcy fanów. Wydany w formie książki jest pełną trafnych komentarzy, pikantną i ironiczną opowieścią o nocnym życiu Londynu. Belle zachowuje dystans do siebie i rozmaitej klienteli, nie stara się epatować seksem, koncentruje się raczej na zachowaniach i fantazjach klientów.

Asia | 2011-01-31

Pierwszą rzeczą jaką należy wiedzieć o Belle jest to, że jest prostytutką. Następną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że kocha to co robi. Książka ta jest o "zawodowym" i prywatnym życiu Belle. Dowiadujemy się jaka jest z klientami i jaką jest przyjaciółką. To nie jest książka tylko i wyłącznie o seksie.
Polecam ją przeczytać, przy czym trzeba pamiętać, że nigdy ją nikt nie zmuszał do tego czym się zajmuje, wszystko było wynikiem jej własnych wyborów. To nie jest książka o dziewczynie, która chce się dzielić swoją tragiczną historią, ona jest o kobiecie, która kocha seks. Mając to na uwadze spodoba ci się ta książka. Polecam również serial :P

Karolina | 2016-01-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Pierwszą rzeczą jaką należy wiedzieć o Belle jest to, że jest prostytutką. Następną rzeczą, którą powinieneś wiedzieć jest to, że kocha to co robi. Książka ta jest o "zawodowym" i prywatnym życiu Belle. Jednak autorka nie miała chyba pomysłu na ciekawą fabułę, bo pomiędzy "momentami" trochę wieje nudą, a akty seksualne opisane są bardzo instrumentalnie.
Serial jest dużo lepszy. Książka mimo,że pełna seksu to jednak mało zmysłowa. Jakby w seksie nie było seksu.

violabu Toczytam | 2013-01-15
Przeczytana: listopad 2012

Książka "Intymne przygody londyńskiej call girl" nie przedstawia żadnych, ale to żadnych wartości literackich. Pomiędzy "momentami" wieje nudą. Autorka nie miała pomysłu na ciekawą fabułę (bo i nie o fabułę w niej chodzi - tak jak w filmie pornograficznym). Rozpisuje np. listę zakupów w drogerii. Akty seksualne opisane są bardzo instrumentalnie. Przeczytać można jedynie po to, aby dowiedzieć się, co jeszcze można robić podczas intymnych spotkań, poszukać inspiracji.
Książka do sprzedania.

Tamzin | 2013-02-28
Na półkach: Przeczytane, Niedokonczone

Oczekiwalam czegos ciekawzego- sama nie wiem czemu gdyz mozna spodziewac sie o czy bedzie po tytule. Za duzo seksu. Nie ze przeszkadza mi to w ksiazce, ale jednak za duzo.
Ksiazki nie dokonczylam

Wanilka | 2012-07-03
Przeczytana: 16 lipca 2011

Zachęcona serialem sięgnęłam po książkę bo zazwyczaj są one dużo lepsze - niestety zawiodłam się. Serial jest dużo lepszy.Książka mimo,że pełna seksu to jednak mało zmysłowa.Jakby w seksie nie było seksu. Postać głównej bohaterki jałowa, pozbawiona głębi.Czyta się szybko jednak po zakończeniu pozostaje niesmak.Wylatuje z głowy zaraz po przeczytaniu.

Taxi381 | 2013-12-06
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Przeczytałem w połowie ale dalej nie mam zamiaru, nudna, ciężko się połapać kto jest kim...

Aleksandra Czyta | 2012-06-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Historia toczy się wokół tytułowej ekskluzywnej call-girl. Próżno tu jednak szukać namiętnych i soczystych opisów seksu, mimo wszystko całość pobudza wyobraźnię. Co kilka stron przewijają się historie klientów, czasem zabawne, innym razem takie, od których robi się trochę… cieplej. To jednak nie wszystko. Okazuje się, że będąc „ekskluzywną panią do towarzystwa” można mieć własne życie, (w miarę) normalne stosunki rodzinne, a nawet chłopaka. Belle zaznacza jednak, że nie jest to proste – większość z jej znajomych zna prawdę, niektórzy jednak w wersji dość okrojonej i uładzonej. Całość pisana jest bardzo lekko, czyta się przyjemnie. Nie jest to powieść (pamiętnik, dziennik?) dla kogoś, kto oczekuje wnikliwego studium życia seksualnego elit Londynu, ale dla wszystkich, których ciekawi jak to jest robić coś, co się kocha i dostawać za to niemałe pieniądze.

Książka podobała mi się bardzo, choć nie mogę powiedzieć, że czytałam ją z zapartym tchem. Brakuje w niej jednej mocnej historii,...

Justyna | 2016-07-25
Na półkach: Opisane, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2016

Ni porno, ni drama - tak mogłabym krótko podsumować swoje odczucia po przeczytaniu tej książki. Po kontrowersyjnym tytule można spodziewać się czegoś zupełnie innego. Tymczasem to ani przygody, ani tym bardziej intymne.

Powieść w formie pamiętnika (z francuskimi nagłówkami), więc czyta się ją bardzo łatwo i dość szybko. Na początku trudno jest przyzwyczaić się do zagmatwanego opisu bohaterów, niektórzy pojawiają się zupełnie niespodziewanie. Tych ważniejszych nie ma tak wielu, tych mniej ważnych (klientów lub osób przypadkowo "poznanych" w barach) jest całkiem sporo.

Jeśli chodzi o wspomniane wcześniej "intymne przygody" to są to raczej szablonowe opisy, zawierające spis pozycji seksualnych, czasem z napomknięciem o specyficznej fantazji "zleceniodawcy". Rozumiem, autorka mogła celowo unikać pikantniejszych szczegółów, jednak w moim odbiorze powinna nadrobić to innymi aspektami. Nic o jej samopoczuciu psychicznym, prawie nic o niezręcznych/strasznych sytuacjach. Mam świadomość...

kate878 | 2011-10-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2011

Może i jest ze mną coś nie tak! Nie wiem, ale zdaje się, że lubię pikantnie napisane pozycje. Szczerze powiedziawszy końcówka książki, wydaje się jakby była napisana, tylko dlatego że brakło pomysłu na coś lepszego. Pomimo to daje jej 5 z plusem i zaliczam do tych ulubionych.

Ola | 2012-05-28
Przeczytana: 20 marca 2015