House Unauthorized
house, serial, psycho
Franciszek

Zbiór szokujących, jak sam główny bohater, artykułów na temat popularnego serialu „Dr House”. Autorzy esejów starają się zanalizować różne aspekty serialu, na przykład: * Jak myśli House? * Dlaczego House tak naprawdę zatrudnił Foremana, Cameron i Chase’a * Dlaczego Wilson wciąż się z nim przyjaźni? * Kim, w zamierzeniu scenarzystów, miał być początkowo House? * Jak rozpoznać oszustwa w...

Autorzy esejów starają się zanalizować różne aspekty serialu, na przykład:
* Jak myśli House?
* Dlaczego House tak naprawdę zatrudnił Foremana, Cameron i Chase’a
* Dlaczego Wilson wciąż się z nim przyjaźni?
* Kim, w zamierzeniu scenarzystów, miał być początkowo House?
* Jak rozpoznać oszustwa w serialu, którego głównym mottem jest „wszyscy kłamią”?
* Dlaczego pomysły House’a są lepsze niż wszystkich innych?
* Czy dr House potrafi uczyć?
* Dlaczego House jest takim draniem?

Autorami poszczególnych esejów są: Nick Mamatas, Craig Derksen, Lois Winston, Karen Traviss, Glenn McDonald, Donna Andrews, Jill Winters, Joyce Millman, Shanna Swendson, Robert T. Jeschonek, Geoff Klock, Jillian Hancock, Steven Rubio, Brad Sinor, Virgina Baker, Susan Engel i Sam Levin, James Gilmer, Mikhail Lyubansky i Elaine Shpungin, Linda Heath, Nancy Franklin.

Książkomól | 2011-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2011

Dr. House - co tu jeszcze dodać? Trochę się ciągnęła; 300 parę stron (niby nie tak dużo), ale warto było przeczytać. Mam ją od dawna i trochę żałuję, że wcześniej jej nie przeczytałam - teraz jest trochę nie na "czasie" z serialem. Tylko pierwsze sezony, a ja jestem na siódmym. Ale i tak była to dla mnie 'nice' lektura. Bardzo ciekawe odcinki pilotażowe serialu; na samym początku - naprawdę fajne.

Piotrek | 2011-10-22
Przeczytana: 22 października 2011

Bardzo szybko "połknąłem" tę książkę. Czyta się fajnie i przyjemnie, co ciekawe tytuł nie opiera się wprost do postaci House'a ale na twórcach serialu i serialu samym w sobie. Czytając dowiadujemy się sporo o planie i powstawaniu kolejnych odcinków. Ciekawym pomysłem było podzielenie książki na "słowa klucze" dotyczące serialu - wiara, przyjaźń, kłamstwo, egoizm itp.

Izolda | 2013-01-17

Świetna książka.Trzeba dogłębnie znać serial,żeby zrozumieć, a konkretnie 3 pierwsze sezony.Jestem wielbicielką Dr.Housa więc czytałam z wielką przyjemnością.Serdecznie polecam

Paweł | 2016-02-04
Przeczytana: 01 listopada 2015

"Wszyscy kłamią" - tak mógłbym opisać tę książkę. Nie tego oczekiwałem. Liczyłem na rzetelną anatomię poczynań tej postaci a nie na freudowską analizę w trybie moja prawda jest mojsza. W ogromnej większości nie zgadzam się z poglądami, które zostały przedstawione. I pewnie z moimi też wiele osób by się nie zgodziło. Autorzy niestety tego nie przyjęli do wiadomości, że ktoś może się z nimi nie zgodzić.

shadow | 2011-01-05
Przeczytana: lipiec 2010

Kolejna książka zarabiająca na popularności serialu. Podejrzewam, że nie przeczytałabym jej, gdybym jej nie dostała.
Na książkę składa się wiele artykułów, felietonów różnych autorów, którzy zastanawiają się dlaczego serial jest tak popularny, skupiają się np. na szczególnych cechach bohatera. Są tu też fragmenty scenariuszy, przedstawiające nieco powstanie i rozwój postaci dr. House'a.
Znajdziemy tu lepsze i gorsze felietony; takie, w których ktoś uważający się za pępek świata wygłasza swoje nudne, nieznaczące teorie ale też takie, które czyta się z ciekawością, odnajdując w tym wszystkim logikę.

Kasia_Napieralska | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Zbiór artykułów znajdujących się w książce, opisuje rzeczy, które podczas oglądania serialu są dla widza niezauważalne. Ponadto jest też kilka ciekawostek na temat samego powstawania serialu, czyli jak to House miał być najpierw hydraulikiem czy telemarketerem (!) Opisani są również inni serialowi bohaterowie i ciekawe spostrzeżenie czy dr Wilson istniał naprawdę czy był tylko wyobrażeniem w głowie House’a? Szkoda, że artykuły odnoszą się tylko do trzech pierwszych sezonów. Chętnie poznałabym analizę późniejszych odcinków.

Łukasz Czechowski | 2012-05-04
Przeczytana: 02 maja 2012

Druga moja książka i drugi zawód. Trzeci raz już się nie dam namówić. Początek był nawet przyjemny, pierwszy tekst o koncepcjach odcinka pilotażowego dla fanów serialu bardzo interesujący. Ale później coraz gorzej, coraz bardziej się nudziłem, bo jakieś wydumane psychologiczne analizy nigdy mnie nie fascynowały, a dodatkowo miałem wrażenie, że ciągle czytam to samo tylko napisane inaczej. Dlatego nie doczytałem do końca.

Goszka | 2011-12-28

Właściwe nie do końca przeczytane. Raczej wybrane kawałki. Rewelacyjna dla fanów Dr Housa, zwłaszcza tych, co chcą wiedzieć więcej o tym serialu.

Quee | 2010-12-26

Świetna książka, ale tylko dla osób interesujących się choć trochę psychologią. Miło i przyjemnie :) Do takich książek mogę wracać :)

ANetka | 2010-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2010

Dość ciekawa, ale bez rewelacji. Można się doszukać nieco błędów, i to nie tylko zwykłych literówek (a tych jest mnóstwo).