Najnowsze artykuły
- ArtykułyWeź udział w akcji recenzenckiej i wygraj „W głąb”, czyli najnowszą książkę Katarzyny BondyLubimyCzytać1
- ArtykułyMiędzynarodowe Targi Książki w Krakowie® już 24-27 października. Wygraj bilety! [KONKURS]LubimyCzytać0
- Artykuły10 cytatów na Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji NarodowejLubimyCzytać3
- ArtykułyAnna z Działyńskich Potocka. Opis świata, którego już nie ma. Bez lukruRemigiusz Koziński2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Evelyn Vaughn
3
6,2/10
Pisze książki: literatura obyczajowa, romans, publicystyka literacka, eseje
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,2/10średnia ocena książek autora
65 przeczytało książki autora
131 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane Leah Wilson
5,2
Zacznijmy od tego, że jestem wielką fanką serialu Gotowe na Wszystko. Wszystkie sezony pochłonęłam w przerażająco krótkim czasie, z przesadną emocjonalnością śledziłam kolejno losy ukochanych bohaterek a wszelkie dramaty i rozterki przeżywałam razem z nimi, niejednokrotnie roniąc łzę. Jak przystało zatem na prawdziwego smakosza mrocznych intryg Wisteria Lane – było oczywiste, że prędzej czy później wzbogacę swoją biblioteczkę o książkę pozwalającą przedłużyć czas osadzony w realiach zdesperowanych Pań domu.
Niestety w tym miejscu należy od razu wtrącić, że nie jest to pozycja, która opowiada o wcześniejszych bądź dalszych losach naszych drogich bohaterek a jedynie składa się z 17 (!) esejów, mniej lub bardziej znanych amerykańskich pisarek i dziennikarek, zajmujących się szeroko pojętą popkulturą.
Książka pozwala nam dowiedzieć się, dlaczego znana prawniczka nienawidzi Lynette, dlaczego wschodząca dziennikarka powierzyła by swoje dziecko w opiece Susan a utytułowana pisarka ma najwięcej wspólnego z perfekcyjnością Bree pomimo, że marzy o życiu [seksualnym] Gabrielle.
Właściwie idea esejów poświęconych rozważaniom z zakresu charakterologii bohaterów serialu i psychologicznych aspektów tłumaczących tak wielki jego sukces - jest dla mnie całkowicie wytłumaczalna i z całą pewnością przeczytałabym taką kombinację analiz i rozkładu postaci na czynniki pierwsze z nieukrywaną ciekawością.
Niestety w tym przypadku czytelnik nie dostaje zbyt wielu rzeczowych informacji, a przynajmniej nie tyle ile można by było oczekiwać. Opisy i dywagacje są raczej mało krytyczne i obiektywne, napisane w bardzo prostym – o ile nie „zbyt” prostym języku a brak tworzenia w czytelniku miejsca na własne rozważania powoduje, że książkę czyta się jak nudny artykuł do śniadania. Co prawda należy wspomnieć o wprowadzeniu dużej ilości porównań do innych serialowych postaci (co w moim mniemaniu miało wprowadzić nutkę profesjonalizmu w całościowym ujęciu tematu),jednak dla przeciętego czytelnika nie będzie to wzbogacający zabieg, gdyż pojawiające się nazwy seriali nie zdobyły w większości popularności w Polsce, zatem zestawienia naszych zdesperowanych gospodyń do innych postaci, nie stanowią tutaj manewru, który mógłby dodatkowo zaciekawić.
Podsumowując – pozycja dla osób które mają w zapasie nadmiar wolnego czasu i są naprawdę wielkimi fanami serialu. Choć i w takich przypadkach nie gwarantuję satysfakcji z czytania, ponieważ mimo, że sama spełniam wszystkie warunki bycia psychofanką serialu – niestety ta książka mnie zawiodła.
Gotowe na wszystko. Witamy na Wisteria Lane Leah Wilson
5,2
Czasy pierwszej emisji serialu "Gotowe na wszystko" przypadają na okres mojego dojrzewania. Ah cóż to był za czas, dzień emisji był wyczekiwany przeze mnie przez cały tydzień. Z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej porcji wspaniałego poczucia humoru i niezwykłego klimatu Wisteria Lane. Serial wzbudzał wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Pokazywał różne oblicza kobiet i pewne schematy. Wiele kobiet utożsamia się z bohaterkami serialu, co przyczyniło się niebywale do jego ogromnego sukcesu na całym świecie.
Jednak co sprawia, że Wisteria Lane przyciąga tyle osób przed ekrany telewizorów. Książka ta właśnie próbuje pochylić się nad tym zagadnieniem. Rozbiera serial na czynniki pierwsze i wyjaśnia niektóre psychologiczne czy społeczne aspekty serialu. Książka mówi tylko o dwóch pierwszych sezonach serialu, jednak można wyciągnąć pewne wnioski i spojrzeć na postępowanie bohaterek inaczej. Przedstawione zostają nam różne modele macierzyństwa, czy podejścia do seksu. Dużo miejsca poświęcone w książce, jest postaci Lynette, za to Gabrielle bardzo mało, nad czym ubolewam.