Popioły północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
Ashes of Midnight
wampir, miłość
BlackCherry

Bestsellerowa seria „Rasa Środka Nocy” o namiętnej miłości nieśmiertelnego strażnika pradawnej rasy i śmiertelnej kobiety. Mężczyzna spragniony zemsty… i kobiety związanej krwią z innym wkraczają w świat, gdzie ciemność spotyka się z pożądaniem. Claire ucieka ze swego domu przed ogniem, który zdaje się pochodzić z samego piekła. I oto z płomieni wynurza się Andreas, jej ukochany sprzed lat,...

Claire ucieka ze swego domu przed ogniem, który zdaje się pochodzić z samego piekła. I oto z płomieni wynurza się Andreas, jej ukochany sprzed lat, teraz ogarnięty pragnieniem zemsty, pewny, że go zdradziła.
Lecz Andreas przybywa po coś jeszcze. Nic nie powstrzyma go od zniszczenia wampira, który ma na rękach krew jego rodziny – nawet jeśli będzie musiał wykorzystać do tego Claire. Tylko ona może doprowadzić Andreasa do jego wroga. I tylko ona rozpala w nim ogień, który może rozniecić namiętność lub spopielić oboje płomieniem wiecznego mroku…

Premiera: 11 sierpień 2011

źródło opisu: http://www.laraadrian.com/current.php

źródło okładki: www.google.pl

książek: 2005
Marianna | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Przeciętna książka, która niestety niczym mnie nie zachwyciła.Czytałam i ziewałam z nudów. Oklepana historia i powielony schemat. Raczej nie sięgnę już po kolejne części z tej serii.

betina360 | 2016-01-01
Na półkach: 2016, Prezent, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Mezczyzna spragniony zemsty i kobieta ktora zwiazana jest krwia z innym. Swiat w ktorym ciemnosc spotyka sie z pozadaniem. Ksiazka w ktorej akcja gna do przodu i od ktorej ciezko sie oderwac. Dla mnie na jeden dzien. Jestem ciekawa innych czesci tej serii.

Cezar Kolcz | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Książka nie wciągnęła mnie tak jak poprzedni tom. Brakowało tego czegoś co byłoby zachwycające. Zakończenie nie zapada w pamięć. Plusem tej książki jest na pewno brak motywu porwania. W końcu po 5 tomach go nie ma ! Czy polecam ? Tak... ale jeśli się chce doprowadzić serię do końca. Nie ma w tej książce nic porywającego. Dobre zabicie czasu. Ale czy coś więcej ? Wydaje mi się że nie. Książka krótka , za krótka żeby zapadła w pamięć.

Maga | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

"Popioły Północy" to już szósta część opowieści o wampirach i ich Dawczyniach Życia, która jest równie porywająca jak poprzedniczki.

Tym razem głównymi bohaterami są Andreas i Claire - wampir, który wszystko stracił i jest gotowy spłonąć w ogniu, byleby tylko zemścić się oraz Dawczyni Życia związana z Wilhelmem Rothem - największym wrogiem Andreasa.

Zakon w tym czasie, wciąż próbuje ustalić miejsce przebywania Dragosa, który jest niebezpieczny nie tylko dla wampirzej społeczności, ale i dla reszty świata.

Niestety muszę przyznać, że ta część mimo że miała potencjał nie wypaliła. Możliwe, że to przez to, że nie da rady wciąż w kółko czytać tego samego. Wampir, który zazwyczaj jest jakoś powiązany z Zakonem, zakochuje się w niedostępnej dla niego Dawczyni Życia. By być razem muszą pokonać swoje demony i przeciwności losu. Zakon, grupa wojowników, którzy mieli za zadanie bronić świata przed niebezpieczeństwem ze strony Rasy, zamienili się w wielką, wspaniałą, kochającą się...

Monika | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Uwielbiam tą serię i uwielbiam tą autorkę.
Andreas chyba będzie moim drugim ulubionym bohaterem. Cieszę się, że zakończone było szczęśliwe i opanował tą pirokinezę.
A Dragos coraz bardziej mnie denerwuje.

Naila | 2012-04-17
Przeczytana: kwiecień 2012

"Popioły północy", tytuł świetnie oddaje czego tu jest dużo: popiołu, a co się z tym wiąże: ognia i mocy, zaś to wszystko jest silnie związane z emocjami i zemstą. Historia Andreasa i Claire, on pała zemstą do wampira, który zniszczył mu życie, ona jest Dawczynią tego wampira i nie wierzy w jego okrucieństwo. Claire jednak nigdy nie zapomniała Andreasa, pierwszej swojej miłości, który pewnego dnia pojawia się i sieje zniszczenie. Andreas zwraca się o pomoc do Zakonu, jednak na Wojowników szykowana jest już od dłuższego czasu pułapka...

Więcej: http://impresje-naili.blogspot.com/2012/04/wszystko-o-ponocy.html

k_a_s_i_a | 2012-09-06
Przeczytana: 06 września 2012

POPIOŁY PÓŁNOCY są jak dotąd najmniej ciekawym tomem. Nie wiem czemu? Może dlatego, że postać Andreasa nigdy nie przypadła mi do gustu lub z powodu urazy do wszystkiego co niemieckie... Jednak muszę przyznać, że łezka w oku mi się zakręciła w momencie kiedy Clare myślała, że jej ukochany umiera...
Mimo wszystko nie zachwycił mnie ten tom na tyle aby dać wyższą ocenę.

Sylwia | 2014-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2014

Podoba mi się wątek "kryminalny" ciągnący się przez wszystkie części. To powoduje że książki są połączone i się nie nudzą. Z przyjemnością śledzę go dalej.

Mirela | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Właśnie minute temu skończyłam tę książkę ;). Muszę przyznać wycisnęła ze mnie pod koniec trochę łez. Napiszę tylko tyle, jak zwykle wszystko się dobrze skończyło i Andreas okiełznał swój demoniczny dar.

Ellenice | 2012-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2012

Nic odkrywczego.
Kolejna bezgraniczna, pokonująca wszystko miłość.
Już mam powyżej uszu takiego bełkotu. Stanowczo kończę czytac tego typu chłam!