Popioły północy

Okładka książki Popioły północy Lara Adrian
Okładka książki Popioły północy
Lara Adrian Wydawnictwo: Amber Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 6) fantasy, science fiction
Rasa Środka Nocy (tom 6)
Ashes of Midnight
Amber
2011-08-17
2011-08-17
2009-05-26
wampir miłość

W szóstej części serii spotykamy Andreasa Reichena, który wykorzystując kontakty w Agencji pomaga dopaść pomocników Dragosa. Kiedy przebywa za granicą do jego Mrocznej Przystani przychodzi jego przyjaciółka zamieniona w sługę. Dochodzi do masakry. Wszyscy członkowie rodziny nawet najmniejsi zostają zamordowani. Po powrocie Andreas widzi całą tą rzeź i budzi się w nim dar odziedziczony po matce, którego skrywał i z którym walczył przez wszystkie lata. Od kiedy dowiedział się o jego istnieniu. Zaczął płonąć ogniem i niszczyć wszystkich, którzy mieli z tym koszmarem do czynienia. Reichen owładnięty chęcią zemsty dociera do Claire. Partnerki Wilhelma Rota , którego ścigał za okrucieństwo jakiego się dopuścił na jego mrocznej przystani. Czy akt zemsty się dokona? Czy Andreas w tym wszystkim się zatraci i pochłoną go płomienie? A może Claire uratuje go od zguby?

Szósty tom przedstawia kontynuację historii Andreasa Reichena po zniszczeniu jego mrocznej Przystani i wymordowaniu całej rodziny wampirów. Andreas szuka winnego za tę rzeź a wraz z rosnącą Furią wzmaga się również jego szczególny dar, który może go zniszczyć. Ma swoje podejrzenia co do tego, kto mógł być odpowiedzialny za te masakrę,a jeśli ma rację to oznacza, że będzie musiał odkopać bolesną przeszłość i spotka na drodze swoją była ukochana którą obecnie jest dawczynią życia jego największego rywala. Czy stare uczucia i urazy odżyją? Na pewno. Pytanie tylko ile Andreas będzie musiał znieść, żeby nie dać się spalić od środka.

Kolejna postać, która otrzymała swój własny tom, niestety jest jej tak dużo w poprzednich, że nie ma co się za nią zabierać bez ówczesnego zapoznania się z resztą. Andreas w tym tomie jest zupełnie innym facetem niż w pozostałych. Zapawy, lojalny i pewny siebie wampir stał się bezlitosnym mścicielem, który żyje tylko po to, aby spalić swoich wrogów na popiół.

Jeśli podobały wam się poprzednie tomy tej serii to ten również was nie zawiedzie. Jednak jeśli zaciekawił was mój opis i chcielibyście rozpocząć przygodę z Rasą środka nocy to tylko od pierwszego tomu.

Mezczyzna spragniony zemsty i kobieta ktora zwiazana jest krwia z innym. Swiat w ktorym ciemnosc spotyka sie z pozadaniem. Ksiazka w ktorej akcja gna do przodu i od ktorej ciezko sie oderwac. Dla mnie na jeden dzien. Jestem ciekawa innych czesci tej serii.

Książka nie wciągnęła mnie tak jak poprzedni tom. Brakowało tego czegoś co byłoby zachwycające. Zakończenie nie zapada w pamięć. Plusem tej książki jest na pewno brak motywu porwania. W końcu po 5 tomach go nie ma ! Czy polecam ? Tak... ale jeśli się chce doprowadzić serię do końca. Nie ma w tej książce nic porywającego. Dobre zabicie czasu. Ale czy coś więcej ? Wydaje mi się że nie. Książka krótka , za krótka żeby zapadła w pamięć.

"Popioły Północy" to już szósta część opowieści o wampirach i ich Dawczyniach Życia, która jest równie porywająca jak poprzedniczki.

Tym razem głównymi bohaterami są Andreas i Claire - wampir, który wszystko stracił i jest gotowy spłonąć w ogniu, byleby tylko zemścić się oraz Dawczyni Życia związana z Wilhelmem Rothem - największym wrogiem Andreasa.

Zakon w tym czasie, wciąż próbuje ustalić miejsce przebywania Dragosa, który jest niebezpieczny nie tylko dla wampirzej społeczności, ale i dla reszty świata.

Niestety muszę przyznać, że ta część mimo że miała potencjał nie wypaliła. Możliwe, że to przez to, że nie da rady wciąż w kółko czytać tego samego. Wampir, który zazwyczaj jest jakoś powiązany z Zakonem, zakochuje się w niedostępnej dla niego Dawczyni Życia. By być razem muszą pokonać swoje demony i przeciwności losu. Zakon, grupa wojowników, którzy mieli za zadanie bronić świata przed niebezpieczeństwem ze strony Rasy, zamienili się w wielką, wspaniałą, kochającą się rodzinę. I podzielam zdanie Lucana, że tak nie powinno być.

Napewno jednak sięgnę po nastepną część tylko z powodu zbliżającej się wojny Zakonu z Dragosem, bo już problemy kolejnych par mało mnie obchodzą.

P.S. Trzecia część dalej rządzi!

Zakon w tym czasie,...

Historia wydawałoby się, że poboczna w stosunku do poprzednich, a jednak łączy serię. Ciekawie wykombinowana moc Andreasa:)

Polecam osobom lubiącym romanse i akcję

Polecam osobom lubiącym romanse i akcję

Przeciętna książka, która niestety niczym mnie nie zachwyciła, choć lubię wampiry. Czytałam i ziewałam z nudów. Oklepana historia i powielony schemat. Raczej nie sięgnę już po kolejne części z tej serii.

Wampirzy romans. Lekki, przyjemny, zapewnia miło spędzone popołudnie, ale nie wyróżnia się wśród masy podobnej literatury. Jeśli ktoś lubi ten gatunek na pewno się nie zawiedzie.

Ból Andreasa po stracie rodziny doprowadza go do jedynej osoby którą kiedykolwiek kochał. Mimo że Claire należała teraz do śmiertelnego wroga Andreasa to on był tym którego kochała. Ponowne spotkanie tych dwojga wywoła prawdziwy pożar.

• Wampiry