Cienie północy

Cykl: Rasa Środka Nocy (tom 7)
Wydawnictwo: Amber
Shades of Midnight
wampiry, północ, miłość, romans
BlackCherry

W skutym mrozem, osnutym cieniami północy świecie zacierają się granice między dobrem a złem, a kochanek może stać się wrogiem… Alexandrze Maguire nie brak odwagi – jak każdemu pilotowi. Ale seria brutalnych zbrodni w zasypanym śniegiem miasteczku napawa ją lodowatym strachem. Przywołuje straszne wspomnienia i na nowo budzi w niej niewytłumaczalne poczucie, że jest inna. Tak jak nieznajomy o...

Alexandrze Maguire nie brak odwagi – jak każdemu pilotowi. Ale seria brutalnych zbrodni w zasypanym śniegiem miasteczku napawa ją lodowatym strachem. Przywołuje straszne wspomnienia i na nowo budzi w niej niewytłumaczalne poczucie, że jest inna. Tak jak nieznajomy o mrocznej uwodzicielskiej sile, który pojawia się znikąd...
Kade, wampir wojownik, powraca do posępnego, mroźnego miejsca swych narodzin nie tylko po to, by schwytać
mordercę. Jego plany może pokrzyżować jednak piękna, odważna kobieta. Alex rozpala w nim pierwotne pożądanie.Lecz żeby wprowadzić ją do swojego świata, Kade musi pokonać własne demony i zło, które może zniszczyć wszystko,co pokochał...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: Amber, 2011

Marianna | 2016-10-25
Przeczytana: 25 października 2016

Książka, którą czytamy i za chwilę o niej zapominamy. Mimo ciekawego opisu z tyłu i przyciągającej wzrok okładki książka nie jest jakaś szczególnie wspaniała. Owszem jest zagadkowa zbrodnia do rozwiązania, pojawiają się krwiożercze wampiry a główni bohaterowie czują do siebie silne pożądanie. Ona jest Strażniczką życia, on wampirem należącym do Rasy. Temat niestety oklepany, powielony w kolejnej tego typu powieści. Mimo wszystko warto przeczytać, choćby po to by zabić czas i odpocząć po pracy.

wiolagg66 | 2014-04-27

I jak tu nie lubić książek z tej serii? ;p

Wspaniała ;p

cinde | 2012-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2012

Bingo! Po krytyce ostatniej części , to jest to czego chciałam. Być może była to najlepsza część od autorki. Ten tom o Rasie baardzo mi się spodobał, sama nie wiem dlaczego, po prostu miał w sobie to coś czego "Popioły Północy" nie miały w sobie.

Cezar Kolcz | 2015-09-17
Przeczytana: 17 września 2015

Książka po prostu jest... Nic więcej nic mniej. Przeczytasz - ale nic z niej nie wyniesiesz. Zbyt krótka żeby związać się z bohaterami. Bardziej zastanawiało mnie co zdarzy się w kolejnym tomie niż co dzieje się w tym, z powodu wątku koleżanki głównej bohaterki. Czy polecam ? Tak, jeżeli chce się czytać dalsze części tej sagi.

daria | 2016-01-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Obawiałam się tego tomu. Nie polubiłam Kade we wcześniejszych, jakoś za mało go było przez co ciężko było go wyczuć. Do tego nie miałam pojęcia jak autorka chce całą aferę z Prastarym połączyć z tą Alaską. Sądziłam, że ten tom mi się nie spodoba. A tu proszę, jak tylko zaczęłam czytać, wsiąkłam. Wszystkie wątki świetnie połączone i Kade od razu taki przystępny się zrobił.

Monika | 2011-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Uroczo. Uroczo i jeszcze raz uroczo.
Kade i taki talent? Już podejrzewałam to w 6 części, jak "oczarował" wtedy te dwa psy.
Alex i Kade zdecydowanie pasują do siebie. Trochę szkoda, że ta historia była taka krótka.

Chase zaczyna mnie niepokoić swoim zachowaniem. Chętnie przeczytałabym już o nim część. Od 3 części jestem nim zafascynowana.

alienacja | 2014-09-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, E-BOOK
Przeczytana: 25 września 2014

Fabuła i sam pomysł na poprowadzenie kolejnego tomu, jak dla mnie naprawdę świetny. Niesamowicie spodobał mi się pomysł, by wydarzenia rozegrały się na Alasce i przez kolejne rozdziały przechodziłam z ogromną radością.

Niemniej, nie jest to nijak jedna z moich ulubionych części, a wszystko przez Alex. Tak straszliwie mnie irytowała swoim charakterem (a miejscami mam wrażenie, że wręcz brakiem jakiegokolwiek), że po raz pierwszy jeśli chodzi o tę serię, zgrzytałam zębami przy niektórych z jej wypowiedzi. Zdecydowanie najmniej lubiana przeze mnie Dawczyni Życia i nawet jej specjalna umiejętność nie oczarowała mnie jakoś szczególnie, pomijając fakt, że sama autorka poświęciła temu bardzo mało miejsca. Ciężko mi też było ostatecznie uwierzyć w jej uczucie do wybranka i chociaż wszystkie tomy kończą się tą samą słodyczą, tak tu jakoś najtrudniej mi było przełknąć to, co się stało.

Dla równowagi w przyrodzie jest Kade i jemu nie mam nic do zarzucenia. Zdecydowanie mężczyźni w tej...

Liza | 2012-04-08
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

Historia miłosna, o wampirach, o bolesnej przeszłości, która i tak nas dopada. O rodzinie, skrywanych tajemnicach. Na minus bardzo rozbudowane opisy miłosnych uniesień, przez co moim zdaniem ta pozycja traci (w tym momencie trochę jak harlequin).

k_a_s_i_a | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Niesamowita historia Alex i Kade... Akcja cały czas trzyma w napięciu. Jestem pod wrażeniem, że autorka utzymuje całyczas ten sam styl. Choć główny wątek pozostaje w sumie podobny to i tak czytanie jeszcze mnie to nie znudziło :)