Okładka książki Delfin. Opowieść o marzycielu

Delfin. Opowieść o marzycielu

Autor:
tłumaczenie
Tomasz Bieroń
The dolphin. Story of a dreamer
wydawnictwo
Zysk i S-ka
978-83-7506-256-4
filozofia, marzenia
typ
papier
Catalina
6.48 (25 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Światowy bestseller - 10 milionów sprzedanych egzemplarzy! "Delfin to cudowna książka, która budzi tkwiącego z każdym z nas marzyciela. Tak jak "Mały Książę" zawiera mocne i inspirujące przesłanie, które zachwyci czytelników w każdym wieku" - Louise L. Hay (autorka bestsellera "Możesz uzdrowić swoje życie") W podróży przez życie o naszym przeznaczeniu decyduje wola serca, ponieważ aby osiągnąć c...

Światowy bestseller - 10 milionów sprzedanych egzemplarzy!

W podróży przez życie o naszym przeznaczeniu decyduje wola serca, ponieważ aby osiągnąć cel, musimy nie tylko działać, ale również marzyć, nie tylko planować, ale również wierzyć.
"Delfin" to opowieść o odwadze, o walce z naszymi lękami, z naszymi ograniczeniami. Przypomina nam, że życie to coś więcej niż wszystko, co widac gołym okiem. Jest to historia nadziei, która odsłania magię świata, magię, o której często zapominamy. A zatem podążajcie za swoimi marzneiami, słuchajcie swego wewnętrznego głosu, a delfin Daniel zabierze was w magiczną podróż - ku wypełnieniu waszego przeznaczenia.

Magiczna opowieść dla czytelników w każdym wieku!

źródło opisu: Nota wydawcy

Opinie czytelników
pheosia | 2011-02-25
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 lutego 2011

To krótka opowieść, mieszcząca się w maleńkiej książeczce, niosąca jednak ogromne przesłanie. Jej bohaterem jest młody Delfin, który wbrew radom i zakazom starszych ma odwagę marzyć o czymś więcej niż niewielka rafa, na której żyją delfiny. Wierzy, że gdzieś daleko, poza bezpiecznymi granicami, jest spełnienie jego marzeń, szczęście. Pozorując własną śmierć, ucieka od stada, bo gonić marzenia...

"Marzenie" to słowo, które pojawia się na każdej stronie krótkiej opowieści i jest odmieniane przez wszystkie przypadki i formy. Całkiem słusznie. To szok dla współczesnego człowieka, który boi się słowa "marzyć" i woli tkwić w utartych schematach, żeby przypadkiem nie narazić się na trudności i niebezpieczeństwa. Delfin uczy nas, że właśnie one są tym, co dodaje naszemu marzeniu wielkości i smaku, co sprawia, że spełnione marzenie przynosi ogromną radość. Bo spełnić marzenie, to spełnić siebie.

Wielu porównywało tą książeczkę do "Małego Księcia". Może zestawienie przesadzone, jeśli wziąć p...

Monika | 2011-03-09
Na półkach: Zwierzakowo, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 marca 2011

Sergio Bambaren, autor tej uroczej książeczki, porzucił dobrze płatną posadę i podążył za swoimi marzeniami - oddał się surfowaniu i ochronie oceanów.
Identycznie postępuje Delfin z jego książki.
Jest to więc powieść autobiograficzna z Sergio jako Delfinem w roli głównej. Piękna, mądra, choć nie nowatorska.

allison | 2012-08-23
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

To kolejna książka, którą kupiłam chrześniaczce, ale sama przeczytałam od deski do deski:).

Okładkowa recenzja głosi, że jest to "magiczna opowieść dla czytelników w każdym wieku".
Moim zdaniem, to jednak książeczka adresowana przede wszystkim do dzieci, gdyż zawarte w niej refleksje, a raczej sposoby ich wyrażenia, dorosłym wydać się mogą infantylne i sentymentalne.
Najmłodsi czytelnicy, którzy dopiero zaczynają wielką przygodę z czytaniem, mają szansę znaleźć tu życiowe mądrości podane w poetycki i metaforyczny sposób.
Tytułowy bohater uświadamia, jak wielką wartością są marzenia i dlaczego warto je realizować. Na przykładzie jego przygód mały czytelnik może prześledzić różne zachowania i różny stosunek do życia, gdyż Delfin Daniel spotyka podczas morskich podróży znajomych i nieznajomych, od których wiele się uczy. Sam także wypowiada ważne zdania, jednak symbolem mądrości jest w książce Głos Morza, który mówi wprost do Daniela (i do czytelników) o tym, co w życiu najważniejsze...

Cassin89 | 2011-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2011

Pewien delfin uwielbiał surfować na grzbietach fali. Umiał dostrzec piękno w gwiazdach, zakochiwał się na nowo w każdym zachodzie słońca i podziwiał życiodajną potęgę słońca. Jego stado uważało go za nieodpowiedzialną jednostkę. Najważniejszym zadaniem był przecież połów ryb, zdobywanie pożywienia. Ten jednak szczególny delfin wiedział, że żyjemy nie po to aby jeść, ale jeść aby żyć. Nie tylko żyć. Żyć i marzyć. Czym jest życie bez marzeń ?
Czy marzenia mogą stanowić sens życia ?
Postanowił się tego dowiedzieć. Złamał prawo stada i wypłyną w podróż poza bezpieczną lagunę. Jego celem i marzeniem jest znalezienie idealnej fali. To wówczas gdy będzie na niej surfował, odkryje swój sens życia. Podczas tej wędrówki po bezkresnym oceanie spotka inne stworzenia, drapieżniki a także i najgorszy koszmar nawet tych najsilniejszych - człowieka. Jedyną istotę, która łączy w sobie zarówno dobro jak i zło.
A jaki jest sens życia ?
Odpowiedzi znajdziemy na grzbiecie fali.

Cieniutka książeczka, ale...

Catalina | 2011-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2011
Joasia | 2012-02-10
Na półkach: Kupione, Przeczytane
Przeczytana: 30 stycznia 2012

„Delfin” to opowieść o marzycielu, który nie bał się szukać sensu życia. Ta krótka historia o delfinie Danielu przeznaczona jest dla młodego, jak i starszego pokolenia czytelników. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją wędrówkę po marzenia, jak również tych, którym wydaje się, że już nie warto tego robić, gdyż czasu pozostało zbyt mało.
Książka przepełniona jest wieloma złotymi myślami, do których warto wracać. Zawiera również kilka głębokich przesłań. Przypomina, że trzeba jeść, aby żyć i mieć siłę, by kroczyć obraną przez siebie drogą, którą uważamy za najlepszą. Życie, którego celem jest jedynie zdobywanie pożywienia traci sens i staje się bezcelową wegetacją.
Aby zatrzeć granicę między człowiekiem o zwierzęciem, autor nadał delfinowi ludzkie imię nazywając go Danielem Delfinem. Tym samym zwraca uwagę na to, że zarówno wśród ludzi, jak i wśród zwierząt, są jednostki złe i dobre. Nie można mierzyć wszystkich tą samą miarą, gdyż nie wszyscy wyrządzają krzywdy. Zwierzęta, jak i ludz...

Ejdżita49 | 2013-06-29
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Daniel nie jest takim delfinem jak reszta jego stada. Uwielbia surfować, nie interesuje go łowienie ryb. Inne delfiny śmieją się z niego twierdząc, że jest niedojrzały i dziecinny. Jego największym marzeniem jest odnaleźć sens swego życia. Pewnego dnia Daniel słyszy głos, który radzi mu co ma zrobić, by spełnić swe marzenie. Delfin słucha tajemniczego głosu i wyrusza w daleką i niebezpieczną podróż przez ocean... Czy Danielowi uda się spełnić swe marzenie? Kogo spotka w trakcie swej podróży i jakie znaczenie będzie to miało dla jego życia?
Ostatni raz czytałam tego typu książkę w gimnazjum, gdy omawialiśmy na lekcjach polskiego „Małego Księcia”. „Delfin. Opowieść o marzycielu” to bardzo podobna historia. Dla dzieci świetna bajka, dla starszych czytelników fantastyczna opowieść z „drugim dnem”. Daniel Delfin spotyka na swej drodze różne postacie, dzięki którym podobnie jak Mały Książę zdobywa nowe doświadczenia. Swoją wiedzę o życiu przekazują mu kolejno wieloryb, zły człowiek, słoneczn...

KingaS | 2011-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2011

Czyta się zrozumiale, szybko, bo nie jest długa. Tym jednak co mnie urzekło to cytaty z tej książki, które każdy powinien czytać, gdy nagle zbłądzi i zapomni o marzeniach.

irisszarooka | 2012-04-15
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Magiczna jak "alchemik" :) Warto przeczytać :)

"Przychodzi w życiu moment, kiedy nie pozostaje nic innego , jak iść swoją drogą" :))

misia1183 | 2013-07-15

Załóż konto za darmo!