Dalekie Wiatry

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Distant Winds
filozofia, marzenia
Dariuszka

Dalekie wiatry to historia nowozelandzkiego małżeństwa, które pod magicznym wpływem starego antykwariusza i jego skarbów, postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie pełne stresu i przyziemnych problemów i wyrusza w daleką morską podróż w nieznane. Wędrują w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kim są i czego pragną oraz na to najbardziej fundamentalne: Co jest kluczem do szczęścia?

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

książek: 1991
Renax | 2014-09-26
Przeczytana: 26 września 2014

Tytuł - dziwny. Chodzi o liczbę mnogą od słowa wiatr.
Dzielnie czytam te poodkładane 'pozytywne czytadła' i męczę się czasami jak mops. Bo niby pozytywnie, niby fajnie się czyta, ale w sumie to trzeba wyłączyć mózg i drugą półkulą planować jesienną garderobę albo niedzielny obiad. Bo książka jest zbiorem truizmów na temat tego, żeby jak jest się człowiekiem wypalonym zawodowo, a w życiu się nie układa, to trzeba zrobić pierwszy krok i ruszyć w nieznane, po realizację marzeń. Nasi bohaterowie spotykają tajemniczego antykwariusza, kupują książkę, następnie kupują żaglówkę i realizują marzenia. Wszystko cukierkowo, polane lukrem i okraszone złotymi myślami.
Ale nie odradzam czytania, bo czasami nawet najwybredniejszy czytelnik ma dość wszystkiego i chce poczytać coś do 'szpiku czcionki' pozytywnego i uspokajającego.
Ale dać tej książce więcej gwiazdek niż 4, nie da rady.

Monika | 2011-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 17 marca 2011

Mądra, wartościowa lektura.
Troszkę w stylu "Delfina" tegoż autora i "Małego księcia".
To książka o marzeniach, o tym, jak żyć dobrze i nie zwariować w tym naszym zwariowanym świecie.

monika | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

"Dalekie wiatry" to króciutka, niezwykle wartościowa i mądra książka z wieloma świetnymi aforyzmami. Wszyscy żyjemy w biegu, robimy kariery, zarabiamy pieniądze, a w tym wszystkim zapominamy o własnych marzeniach, tracimy kontakty z przyjaciółmi, z bliskimi, życie przecieka nam między palcami, jesteśmy zestresowani, nie potrafimy rozmawiać, nie widzimy piękna otaczającej nas natury, nie widzimy gwiazd. A przecież nie taki jest główny cel naszego życia.
Małżeństwo Michaela i Gail wpada w rutynę, żyją razem ale obok siebie. Oboje zabiegani, zapracowani, stracili własne marzenia i cel życia. Postanawiają porzucić pracę, sprzedać wszystko co posiadają, wycofać pieniądze odłożone na emeryturę, kupić jacht i spełnić marzenie z młodości: wypłynąć w rejs. Żeglując od wyspy do wyspy zmieniają postrzeganie zarówno świata jak i swego dotychczasowego życia. W odkrywaniu siebie nawzajem pomaga im tajemnicza książka z pustymi kartkami.

kamyk576 | 2014-01-01

Bardzo fajna lektura, od razu mi się spodobała. :))

Paulina | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Motto książki: "Nigdy nie rezygnuj z marzeń" i "Zawsze słuchaj głosu swego serca." Książka inna niż wszystkie. Opowiada o życiu, o najistotniejszych wartościach, o marzeniach i o miłości, która jest sensem wszystkiego. Gorąco polecam!

wiola | 2014-09-10

Właściwie nie wiem jaką mam wystawić opinię tej książce. Mam co do niej mieszane uczucia. Z jednej strony napisana w sposób uspokajający, oddający istotę bytu człowieka, natomiast z drugiej jest książką z gatunku fantastyki ( wątek magicznej książki piszącej się na bieżąco samej mi tu co najmniej przeszkadzał). Dodać jednak muszę, że książkę czyta się łatwo szybko, a to przemawia za nią nie wątpliwie.

tajus | 2012-07-27
Przeczytana: 24 lipca 2012

Sergio Bambaren to pisarz urodzony w Peru, wielki miłośnik podróży i oceanu, o czym można się przekonać, czytając jego książki traktujące zazwyczaj o sensie ludzkiego życia oraz podążaniu za marzeniami i ich realizacji. Po niedługim pobycie w Peru przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował chemię, a jeszcze później osiadł w Australii, nie przestając jednak podróżować. Będąc w Portugalii, uzyskał inspirację do napisania pierwszej, dość krótkiej powieści, "Delfin. Opowieść o marzycielu", dzięki której zyskał ogromną popularność na całym świecie.

"Dalekie Wiatry" to niewielka objętościowo książka, przepełniona optymizmem i pewnego rodzaju magią. Na przykładzie pary małżeńskiej, w której związek wkradła się rutyna, a praca przesłoniła jej oczy na wszystko inne, autor zwraca uwagę na to, by od czasu do czasu albo chociaż raz w życiu umieć postawić na swoim, podążyć za marzeniami, niezależnie od tego, jak bardzo absurdalne mogłyby się one wydawać. Każdy z nas ma tylko jedno...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2011-12-01
Przeczytana: 17 listopada 2011

Rewelacyjna, jedyna w swoim rodzaju, bardzo ciekawa. Obfituje w wiele głębokich, cennych prawd o życiu i o człowieku. Oto niektóre z nich:

"Zawsze żałuję, że nie jestem taki mądry jak w dniu, w którym się urodziłem."

"Tysiąc milowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku... we właściwym kierunku"

"Człowiek jest tym bogatszy, im więcej umie bez żalu zostawić."

"Ze wszystkich dróg, które możesz w życiu wybrać jest jedna, ważniejsza od innych.To jest droga, która uczyni z ciebie prawdziwego człowieka."

"Chociaż podróżujemy po całym świecie, aby znaleźć piękno, musimy nosić je w sobie, bo inaczej go nie znajdziemy."

Książka na tyle mnie zafascynowała, że pierwszą rzeczą jaką zrobiłam po jej przeczytaniu to wypisałam sobie z niej wszystkie "złote myśli".

marycha | 2011-07-12
Przeczytana: marzec 2011

w książce można znaleźć wiele pięknych aforyzmów, a ponadto jest to ciekawa historia dwojga ludzi, którzy pogrążeni w szarej codzieności zaczynają tracić siebie. Od rozstania i pogrążenia w rutynie życia ratuje ich kilkumiesięczny rejs "Dalekimi wiatrami"...

czerwiec7 | 2012-08-15

Piękna książka-może niektórzy ocenia inaczej, ale treść ukryta jest ciut pod powierzchnią-super cytaty-super mądrość!