Gdzie jest Zamek? Nowe Przygody Poszukiwaczy Zaginionej Wazy

Cykl: Poszukiwacze zaginionej wazy (tom 2)
Wydawnictwo: Znak
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
burtek

Drugi tom przygód jedenastoletniego Kuby, jego dwuletniej siostry Basi, gadającej lampy Melanii i jamnika Racucha, znanych z powieści Poszukiwacze zaginionej wazy. Bohaterowie znów muszą ratować świat przed najczarniejszym z czarnych charakterów. Tym razem jest nim Tenebrus, biznesmen opętany żądzą zysku, który chce rozpętać trzecią wojnę światową. Poszukiwaczy czeka więc kolejna szaleńcza...

Bohaterowie znów muszą ratować świat przed najczarniejszym z czarnych charakterów. Tym razem jest nim Tenebrus, biznesmen opętany żądzą zysku, który chce rozpętać trzecią wojnę światową. Poszukiwaczy czeka więc kolejna szaleńcza gonitwa: po zimowym Petersburgu, starożytnym Rzymie (gdzie cudem unikają pożarcia przez lwy na arenie), a nawet w kosmosie. Na swojej drodze spotykają całą plejadę zabawnych, a czasem strasznych postaci, podróżują w czasie i przestrzeni.
Dynamiczne tempo akcji, przezabawne dialogi i niezwykle oryginalne przygody sprawiają, że od nowej powieści Małkowskiego trudno się oderwać.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2007

źródło okładki: www.znak.com.pl

Mia-Meow | 2011-05-30

Czytałam też dawno.Ekstra jak poprzednia.Aż
dech zapiera.

Marczuk | 2015-12-30