Fredi, dzikie życie chomika

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Freddy, ein wildes Hamsterleben
83-10-11132-0
chomik,

Z jednej strony Fredi jest całkiem zwyczajnym chomikiem syryjskim: czystym, upartym i najczęściej głodnym. Z drugiej strony, już w sklepie zoologicznym daje się zauważyć, że jest on wyjątkowy. Od bijatyk młodych chomików trzyma się z daleka, woli rozmyślać. Dostaje szansę, gdy ląduje u Master Johna, pośród jego książek. Tam musi wprawdzie znosić dwie zuchwałe świnki morskie i srogiego kocura Williama, ale też uczy się czegoś, co wydaje się niemożliwe…

Weronika Rudnicka | 2014-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2014

Na okładce tej przeuroczej książki jest napisane +8. Dlatego nie czuję się ani trochę nieodpowiednio zachwycając się jej treścią.
Historia Frediego przypadnie do gustu każdemu. Spisana prostym, ale jednocześnie bardzo przyjemnym językiem, w dobrym smaku i z dużym poczuciem humoru. Opowieść pozostawia nas w dobrym humorze i z chęcią sięgnęlibyśmy po więcej. Bohaterów po prostu nie da się nie polubić, no chyba, że ktoś nie przepada za uroczymi, puchatymi chomikami syryjskimi. Czy jest tutaj ktoś taki? Szczerze wątpię ;)
Książeczka idealna dla tych, którzy osiągnęli już dojrzały wiek lat ośmiu. Nie ważne ile lat temu.

buschka | 2011-01-13

Kolejną już perełkę znalazłam pośród książek wydanych przez „Naszą Księgarnię”. Muszę przyznać, że nie tylko ładnie i starannie wydane są owe perełki. Są także mądre, zabawne i na pewno warte przeczytania.

Jak zwykle ową powiastkę „wygrzebałam” w przepastnych magazynach biblioteki, w której pracuję. Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to oczywiście tytuł. Jak dla mnie – komiczny. „Fredi: dzikie życie chomika”. Dzikie?! Cha! Cha! Dziki to może być tygrys, słoń, no już nawet pies. Ale chomik? Musiałam koniecznie, przekonać się osobiście, o czym rzeczywiście jest ta książeczka. A dodatkowo, kiedy otworzyłam książkę i zobaczyłam papier, jaki lubię, ładny, niebieski(!) druk, nie wahałam się ani chwili, żeby porwać spisane dzieje chomika ze sobą do domu. I nie zawiodłam się.

Powiastka głosi życie, dzieje i przypadki małego syryjskiego chomika. Chomika, który leciutko niedowidzi, za to ma świetny słuch i węch. Jest samotnikiem i w ostateczności decyduje się na kontakt ze światem...

rea | 2012-12-26
Przeczytana: grudzień 2012

Świat przedstawiony z perspektywy chomika. Warto przeczytać dziecku, choćby po to, aby dowiedziało się czegoś o życiu chomika i jak się nim opiekować. Bardzo sugestywny jest np. opis tego co się dzieje z nim od momentu zakupu w sklepie, poprzez transport do domu, aż do momentu aklimatyzacji w nowym środowisku. Jesteśmy z córeczką szczęśliwymi posiadaczkami chomika od września i czytając wspominałyśmy jak musiał się czuć nasz pupil, gdy go wiozłyśmy w małym pudełeczku do domu rowerami. Poza tym z książki dowiedziałyśmy się, że chomiki potrzebują białka! Następnego dnia nasz chomiczek dostał swój przysmak w postaci drażetek z krewetkami.

kahori | 2010-07-16
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane
chamariz | 2015-09-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 03 września 2015

"Fredi, dzikie życie chomika" to książka, która utkwiła mi w głowie na długie lata. Pierwszy raz przeczytałam ją będąc we wczesnej podstawówce i od tamtej pory myśli o niej dość często mnie nachodziły. Nie znałam jednak jej tytułu - pamiętałam jedynie skrawki informacji. Nie do opisania było moje szczęście, gdy pewnego dnia w bibliotece przypadkowo natknęłam się na tę książeczkę. Decyzja o jej przeczytaniu była natychmiastowa.

Uwielbiałam tę książkę i dziś, przeczytawszy ją ponownie po prawie dziesięciu latach, podoba mi się równie mocno. Biorę oczywiście poprawkę na to, że inaczej postrzegam ją niż jako dziecko, ale to nie wciąż nie przeszkadza w czerpaniu z czytania jej prawdziwej przyjemności. To niezwykła opowieść, pełna humoru, wzruszeń i abstrakcji literackiej tak daleko posuniętej, że jestem w stanie w nią uwierzyć. Fredi jest chomikiem i uwielbia czytać oraz pisać. Czy to nie brzmi szalenie, dziwnie, nawet kosmicznie? Brzmi, ale w książce Dietlofa Reiche jest to...

Karola | 2011-02-15

Fredi jest bardzo dobra lekturą zarówno dla dzieci, jak i dla właścicieli małych, puszystych stworzonek. Tytulowy Fredi, jak zapewne dotąd nikt się nie domyślił, jest chomikiem ^^ (z pewną specyficzną jak na zwierzę domowe pasją).
Okładka jest taka sobie- kto tu widział, żeby kot (ten największy) miał taki nos?
Podsumowując- książka fajna, warta uwagi, ale nie wszystkim będzie pasować. Trochę dziecinna.

DJamena | 2013-01-29
Przeczytana: październik 2006

Przeczytane w jeden dzień! Wciągające, małe cudo które z pewnością zachowam dla potomnych :)

Gloomy | 2016-10-06
iKamil | 2016-07-13