Dzień dobry, Świnko

Guten tag, kleines Schweinchen
83-240-0474-2
Janosch
MoWi

A z tej książeczki dowiecie się, co wynikło z przyjaźni Tygryska ze Świnką, jak Tygrysek nauczył się gotować spaghetti i jak skończył zbój imieniem Jan Kieliszek. Po burzliwych przygodach u Misia i Tygryska wszystko w porządku. I tak jest zawsze!

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Nasz ulubiona zaraz po "Jak piękna jest Panama" książka Janosha.
Ta historia opowiada o tym jak spokojne i uporządkowane życie Tygryska i Misia runęło za sprawą lubiącej beztroskie i wygodne życie świnki. Tygrysek pod jej urokiem odchodzi z domu, zostawia najlepszego przyjaciela - Misia. Czy Tygrysek opamięta się i wróci do domu? To historia, która niesie za sobą przesłanie nie tylko dla dzieci. Bo w świecie dorosłych też pojawiają się wesołe, rozrywkowe świnki, dla których nie jeden Tygrysek zostawia ciepło domowego ogniska, prawda? :-)
Polecam!

| 2012-11-06

Ta książka nie należy do moich ulubionych. Może dlatego, że odnosi się do rzeczy i zdarzeń w świecie dorosłych? Tygrysek było nie było wdaje się w romans... Rysunki jak zawsze magiczne. :)

magdat | 2014-12-30

Niezwykle mądra książeczka. Pokazuje, jak trudno nam docenić to, co mamy, i jak łatwo dać się zmanipulować.

agula261 | 2016-11-02
Ewa | 2016-10-31