Wyzwanie czytelnicze LC

Duszki, stworki i potworki

Wydawnictwo: Wilga
Dusia

Dorota Gellner, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek, znów zaprasza do zabawy młodszych i starszych. Poznajcie wszystkie najdziwniejsze i najzabawniejsze duchy, stworki i potworki. Te pełne humoru, zabaw słownych, ciekawe i nietypowe teksty przypadną do gustu każdemu. To książka inna niż wszystkie.

źródło opisu: http://alejka.pl/duszki-stworki-i-potworki.html

źródło okładki: http://p.alejka.pl/i2/p_new/42/43/duszki-stworki-i-potworki_0_b.jpg

Dziś mam przyjemność przedstawić Wam kolejną już książeczkę w Złotej Serii. Po „Czekoladkach dla sąsiadki” i po zapoznaniu się z perypetiami „Roztrzepanej sprzątaczki” przyszedł czas na „Duszki, stworki i potworki” Doroty Gellner. Zarówno ja, jak i mój prawie czteroletni siostrzeniec, od razu zabraliśmy się za czytanie tych rymowanek. Cóż to była za świetna zabawa...

Boicie się potworów? Niepotrzebnie:). Dorota Gellner pokazuje w swojej książce jak zaprzyjaźnić się z duszkami i innymi dziwnymi stworkami, jak je zrozumieć i polubić. A można je spotkać prawie wszędzie. W przymierzalni, ogródku, pod fotelem czy na krzaku. Tak, tak moi drodzy:). Dzięki genialnym tekstom pełnym zabawnych sformułowań oraz dużej ilości rymów wszystko czyta się z niemałym zainteresowaniem i co najważniejsze, z uśmiechem na twarzy. Zarówno dzieci jak i dorośli przyjemnie spędzą czas. Co jeszcze urzeka w tych opowiastkach? Przede wszystkim niesamowite i oryginalne ilustracje w wykonaniu Macieja...

Ania | 2014-02-17
Przeczytana: luty 2014

Pięknie ilustrowane historyjki, oswajają duchy i potwory :) Wydana pięknie, jak cała kolekcja! Mam jednak wrażenie, że "sprzątaczka" i "czekoladki" bardziej przepadły mi do gustu :)

katecz | 2017-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Dla dzieci 3+

Ciekawa recenzja. Znajdziemy w niej propozycje jak można pracować z książka, by oswoić potworki.

Przeczytana: 26 października 2014

Genialna :) można czytać i czytać... Wciągnięta jednym tchem ze łzami w oczach (oczywiście ze śmiechu) :)

oOliko | 2016-04-05
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Faktycznie książka inna niż wszystkie. Przezabawne wierszyki i świetne ilustracje sprawiają, że wracamy do książki bardzo często. Mój syn ja uwielbia i bardzo chętnie słucha. Polecam ! Polecam ! Polecam !

kropka75 | 2016-07-04

Urocza, sympatyczna i zabawna książeczka.
Różne historyjki, różne strachy.
A wszystkie urocze i sympatyczne. Nie da się ich nie polubić. :)

Jedna z moich ulubionych książeczek pani Doroty.

Agniecha | 2011-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2011

Zupełnie inne spojrzenie na świat straszliwości. Zabawne rymowanki i idealnie pasujące do nich rysunki. Tworzą wspaniałą kompozycję, którą pokochać może każdy.

Na półkach: Przeczytane, WILGA

Tak szczerze powiedziawszy nie wiem co napisać :) Naprawdę jestem tą książeczka zachwycona, ale rzecz jasna nie tylko ja, bo Nikodem pokochał ją od pierwszego wejrzenia... Na początku na pewno za te potworki na okładce, później zdecydowanie za jej zawartość :)

A zawartość ma niesamowitą. Znajdziemy w niej 18 krótkich wierszyków. Wszystkie o tytułowych duszkach, stworkach i potworkach :)

Przeczytamy między innymi o straszakach, które są okropnie strachliwe, o Straszydełku co ma grającą czapeczkę, o Czupiradle mieszkającym w zwierciadle i o całej masie innych stworzonek :)

Niby straszne, a jednak bardzo zabawne, rozśmieszają mojego synka do łez :)
Dzięki tej książeczce już na pewno nie będzie się bał, żadnych straszydełek z pod łózka, ani z szafy :)

Ale oprócz rewelacyjnych wierszyków, znajdziemy w książce coś jeszcze niezwykłego... Są to ilustracje :) Podczas skanowania nie mogłam się w ogóle zdecydować, które pokazać na blogu, bo najchętniej pokazałabym Wam wszystkie...

Potworki_Czytają | 2015-07-06

Wilga w swojej Złotej Serii wydała antologię wierszyków Doroty Gellner, autorki licznych słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Jako, że tytuł książeczki był zacny: Duszki, stworki i potworki – skusił mnie do zakupu.

Okładka świetnie sugeruje to, z czym spotkamy się wewnątrz. Przedstawione na niej stwory nie są – chociaż liczne – jakoś specjalnie groźne. Okładkowa dziewczynka nie wygląda również na skrajnie przerażoną i gotową wyzionąć ducha z powodu ich obecności. W środku jest podobnie. Znajdziemy tutaj osiemnaście króciutkich (na pół strony) opowiastek, napisanych sporą czcionką o różnych odmianach, typach i gatunkach potworków (taki bestiariusz w wersji light dla przedszkolaków). Okazuje się, że można dziwadła spotkać wszędzie: w przymierzalniach, szafach, szufladach, pod kanapą i na krzakach.

Alicya Oss | 2015-07-06

Wilga w swojej Złotej Serii wydała antologię wierszyków Doroty Gellner, autorki licznych słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Jako, że tytuł książeczki był zacny: „Duszki, stworki i potworki” – skusił mnie do zakupu. Okładka świetnie sugeruje to, z czym spotkamy się wewnątrz. Znajdziemy tutaj osiemnaście króciutkich (na pół strony) opowiastek, napisanych sporą czcionką o różnych odmianach, typach i gatunkach potworków (taki bestiariusz w wersji light dla przedszkolaków). Okazuje się, że można dziwadła spotkać wszędzie: w przymierzalniach, szafach, szufladach, pod kanapą i na krzakach...

całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2015/07/bestariusz-dla-najmodszych-duszki.html