Gdzie jest moja siostra?

Wydawnictwo: EneDueRabe
Var ar min syster
siostra, braciszek, poszukiwania
Edyta

Jak przypilnować siostrę, która wciąż znika? Siostrę, która opowiada , że świat jest taki duży, że jest tyle nowych rzeczy do zobaczenia: za pagórkiem kolejny pagórek, lasy, miasta I nagle jej nie ma! Ale młodszy braciszek chyba wie, gdzie można ją odnaleźć, przecież zna ją najlepiej. By ją odnaleźć musi przypomnieć sobie, jak ona myśli i co najbardziej lubi robić, czego pragnie. Jeśli macie ochotę, możecie towarzyszyć Braciszkowi w poszukiwaniach poprzez krajobrazy i marzenia o miejscach, których dotąd nigdy nie widzieliście. Gdzie jest moja siostra? Sveina Nordqvista to magiczna podróż przez bajeczne krajobrazy,w które można wejść i pozostać w nich na długo. Duże szczegółowe, pełne artyzmu obrazy opowiadające ciepłą, zabawną historię , pochłaniają całą uwagę. Książka Nordqvista to znakomita lektura dla dużych i małych. Tekst jest na tyle samodzielny by szczególnie Mały Czytelnik i bez niego mógł mieć prawdziwą radość książki. Gdzie jest moja siostra? w 2007 roku została nagrodzona prestiżową szwedzką nagrodą literacką AugustPriset.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

bibi | 2015-11-19
Przeczytana: listopad 2015

Szukanie ukrytej siostry stanowi dla brata nie lada wyzwanie.
Każda karta zaskakuje i nie ma w niej nic utartego, standardowego. Świat Nordqvista to świat niespodzianek, który zachwyca, zadziwia. A poprzez poszczególne sceny przechodzimy razem z małym szczurkiem przez tajemniczo ukryte drzwi, bramki. Chłonąc pouczenia starej myszy i humor autora.

angeszka | 2016-03-07
Przeczytana: 02 marca 2016

Ilustracje przepiękne; książka dla przynajmniej nieco starszych przedszkolaków.

aksza81 | 2012-01-16
Na półkach: Przeczytane, Ksiazki Ani
Przeczytana: 16 stycznia 2012

autor stworzyl tutaj niesamowity swiat, ksiazka do ogladania nie jeden raz a kilkadziesiat i ciagle jest w niej cos nowego do odkrycia

ziza | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Mistrzowskie rysunki , nikła treść, jednak ze względu na rzadko spotykane ilustracje jeśli chodzi o urok- uważam ze naprawdę warto

Ewelina Mikołajczyk | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Ilustracje tej książki są rewelacyjne! Tyle szczegółów.
Można ją oglądać i oglądać , a wciąż odnajduje się coś nowego!
Zachwycam się nimi wciąż na nowo!

ginger05 Gosia | 2012-01-23

Niech ktoś mi kupi :)