Klepsydra Aldibaha

Tłumaczenie: Anna Gogolin
Cykl: Dziedziczka smoka (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
La clessidra di Aldibah
Camille

Sofia - dziewczyna, która nosi w sobie geny potężnego smoka Thubana – i jej sprzymierzeńcy próbują zapobiec zniszczeniu świata przez sojuszników Nidhoggra. Tymczasem w podziemiach willi profesora Schlafena coś złego dzieje się z Pączkiem Drzewa Świata, a to oznacza niebezpieczeństwo. By uratować świat i Smokończyków, trzeba znaleźć starożytny artefakt - klepsydrę Aldibaha, zwaną Władczynią...

Tymczasem w podziemiach willi profesora Schlafena coś złego dzieje się z Pączkiem Drzewa Świata, a to oznacza niebezpieczeństwo. By uratować świat i Smokończyków, trzeba znaleźć starożytny artefakt - klepsydrę Aldibaha, zwaną Władczynią Czasów. Mimo że taka ingerencja w czas jest bardzo niebezpieczna, przyjaciele Sofii są gotowi podjąć to ryzyko.

źródło opisu: http://www.dictum.pl

pablo | 2011-05-16
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Mam pewną teo­rię dotyczącą kiep­skich trylogii. O pierw­szym tomie zawsze można powiedzieć, że wprowadza czytel­nika w historię i akcja dopiero się roz­kręca. Drugi tom to prze­waż­nie zastój związany z „budowaniem suspensu” bądź „zagęsz­czaniem fabuły”, ewen­tual­nie autor(ka) przy­gotowuje nas na wiel­kie koń­cowe „BUM!”. Jak jed­nak wytłumaczyć cał­kiem nie­zły trzeci tom, który jed­nak ani nie robi „BUM!”, ani tym bar­dziej nie domyka sen­sow­nie trylogii?

W Klep­sydrze Aldibaha akcja prze­nosi się do Nie­miec. Lidia i Sofia wraz z profesorem udają się do Monachium w poszukiwaniu Karla, który zginął w wypadku, czym zakłócił magię Pączka Drzewa Świata. Okazuje się, że aby uratować ziemię przed zagładą, należy chłopaka przy­wrócić do życia. Jedynym na to spo­sobem okazuje się podróż w czasie…

Chociaż Klep­sydra… to ostatni tom przy­gód smokoń­czyków, zabrakło w nim ostatecz­nego zła i final­nej potyczki. W sumie powieść wygląda dokład­nie tak samo, jak dwie pierw­sze czę­ści,...

Amatis | 2014-08-31
Przeczytana: styczeń 2013

Książka jest fajna, tylko problem występuje taki, że wydawnictwo nie kontynuuje wydawania serii, która ma pięć tomów (Bliźnięta Kuma i Ostatnia bitwa?). A szkoda, bo chętnie bym przeczytała.

Ania | 2011-06-30
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Licia Troisi - autorka bestsellerowych trylogii "Kroniki Świata Wynurzonego" i "Wojny Świata Wynurzonego". Żadnej z tych trylogii nie miałam okazji przeczytać. Jednak jak wnioskuję z miana "bestseller" książki te muszą być ciekawe. Wydaje mi się jednak, że autorka nie popisała się pisząc tą trylogię. W tej książce po prostu prawie nic mi się nie podoba.

Coś złego dzieje się z Pączkiem Drzewa Świata. Paczek gaśnie, a tym samym informuje, że dzieje się coś złego. Profesor Schlafen próbuje wyjaśnić tą całą sytuację. Dowiaduje się, że w Monachium - jego rodzinnym mieście - znaleziono chłopca z dziwnymi poparzeniami na skórze. Profesor razem z Sofią i Lidją udają się na pogrzeb Karla i tam spotykają matkę chłopca Effi, która tak samo jak profesor jest Stróżem. Wspólnie dochodzą do wniosku, że jedynym sposobem na uratowanie Drzewa Świata jest przywrócenie Karla do życia. W tym pomoże im klepsydra Aldibaha. Czy uda im się uratować Drzewo Świata?

Podoba mi się chyba jedynie okładka....

DoXxil | 2013-10-17

„Przegramy tę wojnę, jeśli zapomnimy, co to litość.”

Pomysł-z pewnością należy się pochwała za ciekawy pomysł wplątania w historię nowego Smokończyka-.

Zrealizowanie pomysłu-myślę, że Troisi trochę zaplątała z tą podróżą w czasie. Czytając czasem ciężko się polapać, o którą Effi autorce chodzi(z przeszłości czy z przyszłości). Wprawdzie zawsze było to napisane, ale i tak trochę się to mieszało. Mam też uwagę co do niektórych nazw rodziałów, któr nie miały związku z ich treścią.

Bohaterowie-o starych bohaterach nie dowiadujemy się niczego nowego, a szkoda. Nowi natomiast nie wydają się wielce ciekawy. Czytając książkę miałam wrażenie, że autorka umieściła w niej Karla i Effi z czystego przynusu i opisała ich pobieżnie. Również skzoda.

Ogólne wrażenie-widzę stanowczą poprawę w stosunku do pierwszej części ''Dziedziczki...'' Może nadal jest pisana trchę jak do dziecka(i to bardzo wolno myślącego), ale przynajmniej było więcej akcji, a dzięki podróży w czasie-mniej schematyczna i...

Gabryśka | 2015-09-20
Przeczytana: 12 września 2015

Książka z ciekawą fabułą, piękne smoki, okropne wywerny, przyjaźń, miłość... Wszystko super, do momentu kiedy skończyłam książkę. A to dlatego, że kupiłam trzy części serii w pakieciku, na którym pisało, że jest to trylogia, natomiast historia się wcale nie skończyła i będę musiała czekać na kolejne części i odłożyć pieniądze. Bardzo nie lubię takich sytuacji.

Przeczytałam z rozpędu, bo nie lubię niezakończonych serii. Szybko, gładko, bez emocji, bez chęci polecenia. (Może to li i wyłącznie dla młodszych?)

I_love_fantastyka | 2012-02-05

trzecia częśc a Sofia nadal nie pokonała Nidhoggra,mimo to doskonała lektura

TalaZ | 2011-11-24

„Klepsydra Aldibaha” to już trzeci tom z serii „Dziedziczka smoka”, włoskiej pisarki, Lici Troisi. Jest to pierwsza seria tejże autorki, dotychczas z pod jej pióra „wychodziły” jedynie same trylogie.

Po raz kolejny poznajemy przygody Smokończyków, którzy poszukują owoców Drzewa Świata, aby obudzić je do życia i sprowadzić na ziemię Smokonie, dawne miasto, w którym ludzie i smoki żyły w zgodnej koegzystencji. Tym razem jednak Sofia, Lidja, profesor Schlafen, a nawet Fabio, staną przed dużo cięższym zadaniem.

Pączek Drzewa Świata przygasa, a to oznacza ogromne niebezpieczeństwo dla ziemi. Profesor uważa, że do tego incydentu doszło, ponieważ jakiś Smokończyk został śmiertelnie ranny lub właśnie zginął. Potwierdzenie tej tezy znajdują w internecie, gdzie w zagranicznym dzienniku, a dokładniej z Monachium, podano informację o znalezieniu poparzonego chłopca o imieniu Karl. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń, chłopak nie przeżył. Profesor wraz ze swymi dwiema podopiecznymi,...

isabel-35 | 2013-01-21
Przeczytana: 2011 rok

noi koniec seryjki ,dziedziczka w koncu uwierzyła w swoje zdolnosci aaale prosze o dalszy ciag :) jestem ciekawa czy znajdą wszystkie smoczyska:)

Dziewanna | 2014-12-04

Ze wszystkich części trylogii Dziedziczka Smoka ta część najbardziej mnie poruszyła...