8320312930
literatura polska
buschka

Paweł, pochodzący z robotniczej rodziny na Bródnie, rozpoczyna naukę w liceum na Saskiej Kępie. Nowa elitarna szkoła, nowi koledzy i nauczyciele — nowe wyzwania. Klasowy prowodyr „Ajala” nie znosi Pawła, ale kolega z ławki, „Kot”, okazuje mu sympatię, zaś miła dziewczyna, Anka — wyraźne zainteresowanie... Czy jednak jego przyszłości nie zagrożą dawne znajomości i koledzy z Bródna, krąg kompanów poszerzony o pewnego młodego kryminalistę? Paweł wraz z nimi po raz pierwszy w życiu pije alkohol.

Jak potoczą się dalsze losy bohatera, jego rodziców i rezolutnej młodszej siostry o przezwisku „Mała”?

źródło opisu: www.literatura.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie