8320321611
Ela

Imię to przecież tylko hasło, znak wywoławczy. Więc powiedzmy - Maja. Powiedzmy - Andrzej. Ale wokół nich inni: jak w ciepłe popołudnie na ruchliwej ulicy taksują się - jakby z pomieszanych przedziwnie talii kart - twarze,gesty,słowa. I w tym tłumie każdy jest i nie jest sam. Jak to w życiu albo w książce, jak na ulicy. Więc Maja, Andrzej. Więc ja... Poznajcie się: to jest Maja, to Andrzej,...

Poznajcie się: to jest Maja, to Andrzej, Marcin, Anna, zresztą będzie ich jeszcze więcej... Literackie portrety tych dziewcząt i chłopców stworzyli znani i lubiani przez was autorzy. Nasi bohaterowie mają po piętnaście, szesnaście lat, bardzo różna zainteresowania, charaktery i postawy - tak jak to bywa wśród nastolatków. Nie wiadomo jeszcze na pewno ile portretów i ... problemów, które niesie za sobą współczesność, zaprezentujemy Wam w tej serii, ale mamy nadzieję, że tych nowych znajomych dobrze poznacie, zrozumiecie i ... polubicie. A może znajdziecie wśród nich kogoś, z kim będziecie się chcieli zaprzyjaźnić - tak naprawdę, na zawsze? A może chwile refleksji nad tą lekturą pomogą Wam choć trochę w rozwikłaniu Waszych częstokroć bardzo ważnych i trudnych problemów?

źródło opisu: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Madi | 2013-12-25

Jako nastolatka przeczytałam prawie całą serię"z imionami" i do dziś pamiętam ,że bardzo mi się podobala.
Kilka z nich miałam nawet na własność,ale przy przeprowadzce gdzieś niestety się zapodziały-a szkoda!.

Joanna Wiśniewska | 2015-04-02
reniamed | 2014-09-28