Ranczo 2

Okładka książki Ranczo 2 Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Okładka książki Ranczo 2
Robert BrutterJerzy Niemczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Ranczo (tom 2) literatura piękna
Ranczo (tom 2)
Wydawnictwo Literackie
2014-11-20
2014-11-20
literatura polska ranczo serial

Okładka książki Ranczo Robert Brutter, Jerzy Niemczuk
Ranczo Robert Brutter, Jer...
Okładka książki Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech Adrian Dąbek, Waldemar Wilkołek, Marcin Wójcik, Michał Wójcik
Ani Mru-Mru. O... Adrian Dąbek, Walde...
Okładka książki Moi Rodzice Marta Kaczyńska, Dorota Łosiewicz
Moi Rodzice Marta Kaczyńska, Do...

Przyjemna, luźna, ciekawe opisy.

Przyjemna, luźna, ciekawe opisy.

Świetna książka o legendarnym serialu

Świetna książka o legendarnym serialu

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo długi czas książka przeleżała nietknięta na półce, ale w końcu przyszedł na nią czas. I nie był to czas stracony bynajmniej:) Rewelacyjnie czyta się książkę, gdzie do każdej postaci przypisana jest konkretna twarz i konkretny głos - zupełnie inna jakość lektury. Treść jest wiadoma - fani serialu na pewno ją znają, ale nie wpływa to na moją ocenę fabuły. Książkę czyta się bardzo szybko, można się przy tym całkiem dobrze ubawić i odciągnąć od codzienności. Polecam z całego serca. Stokrotka89

O drugiej części nie można napisać wiele więcej, niż o części pierwszej. Bardzo szkoda, że opisywanie dziejów mieszkańców Wilkowyj skończyło się tylko na dwóch seriach i nie zanosi się na kontynuację. Gdyby powstała cała seria, na pewno byłoby to dzieło dużo więcej warte, podczas gdy bez pozostałych części jest ono tylko wycinkiem fantastycznej opowieści z bardzo szerokiego kontekstu.

Serial Ranczo szturmem wdarł się na polski mały ekran. Losy bohaterów wsi Wilkowyje śledziło kilka milionów Polaków. Robert Brutter oraz Jerzy Niemczuk fabułę serialową przełożyli na książki Ranczo t.I oraz Ranczo t.II. Dzisiejsza opinia dotyczy właśnie drugiej części. Dalsze losy: Lucy, Kusego, Michałowej, Wójta, Księdza i wielu innych postaci zostały spisane na ponad 500 stronach. Książka pokaźna lecz czyta się w mgnieniu oka prosto i przyjemnie. Polecam!

Bardzo fajna książka polecam każdemu fana Rancza uwielbiam je

Bardzo fajna książka polecam każdemu fana Rancza uwielbiam je

Pamiętam, że gdy byłam młodsza zawsze z rodzicami siadałam w niedziele przed telewizorem i z zapartym tchem śledziłam losy mieszkańców Wilkowyj. Po latach przypominam sobie to wszystko, ale tym razem w formie książki. Powieść bardzo lekka, przeczytana na jednym tchu. Na prawdę polecam!

Bardzo fajnie lekkim piórem napisana powieść , którą można oglądać w tv. Książka jak dla mnie jest bardziej ciekawa może przez to ,że nie uważnie oglądałem początkowe serie Rancza. Dużo groteski , ciekawych zwrotów akcji oraz wątków rodzinno- miłosnych. Idealna pozycja na wiosenno -letnie wieczory .

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie lepiej napisana niż piewsza

Zdecydowanie lepiej napisana niż piewsza

Jak zawsze uwielbiam serial i uwielbiam książkę. Mam nadzieję, że powstaną w wersji papierowej kolejne części. Mam troszeczkę inną okładkę :) W drugiej części więcej dzieje się na ławeczce :) Przemyślenia tych Panów choć wypowiadane prostymi zdaniami są bardzo mądre. Super książkę się czyta. Znalazłam o ile się nie mylę 3 fragmenty, których w serialu nie było. Warto również sięgnąć i po tą część. Jeśli ktoś tak jak ja jest fanem serialu :) POLECAM!!!

• 2017
  • Chcę mieć