Opowieść pod strasznym tytułem

Wydawnictwo: Marceli Szpak
powieść, dla dzieci, ilustrowana
TrollBobic

Lektura ze Złotej Listy fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom. Pełna humoru, i śmieszna i straszna opowieść o szalonych przygodach baśniowych bohaterów naszych marzeń: Wiła, Tatuna, Mamuny, Sonka, Dziadka Lesawika, Latara, Giga i Plonków. To fantastyczny świat awyobraźni, gdzie znajdziemy odwrócone góry, strasznych Marbatów, nieporadne Chlapy i czarodziejską znikolinę. Książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Zilustrował Bartek "Henryk" Glaza.

źródło opisu: http://www.marceliszpak.pl

źródło okładki: http://www.marceliszpak.pl

Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 24 marca 2018

Bardzo, bardzo zaskoczyła mnie ta historia. Postaci, wydarzenia i dialogi są abstrakcyjne do granic, jednocześnie jednak oddają prawdziwe relacje rodzinne i to, co w rodzinach może (na metaforycznym poziomie) wydarzyć się naprawdę.
Myślę, że to dobra książka, która może być pretekstem do wielu mądrych rozmów ze swoim dzieckiem.

Andrzej2020 | 2016-11-17
Przeczytana: 2006 rok

Czytanie tej książki dzieciom jest przyjemnością podwójną. Niby wszystko już było (czary, zmiennicy, walka dobra ze złem), ale nie w takim zestawieniu. Ciekawe pomysły, doskonały humor.

Aczkolwiek trzeba przyznać, że film jest lepszy, bo w wielu gagach obraz lepiej się sprawdza niż słowo. Muzyka i intonacja głosu też dodaje wartości.

Klimatyczna i zabawna. Mnóstwo ciekawych postaci. Porusza wyobraźnię i sprawia że dorosły czytając znowu staje się dzieckiem odkrywającym niezwykły świat Opowieści :) Polecam każdemu, książka dla małego i dużego :)

kendo777 | 2013-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki
Przeczytana: 08 lipca 2013

Dialogi na poziomie międzygalaktycznym. Cudowna baśń. Film pod tym samym (albo raczej podobnym) tytułem jest chyba jeszcze lepszy, bo wzbogacony o cudowną muzykę Pospieszalskiego i rewelacyjnie podłożone głosy aktorów. Zarówno książkę jak i film trzeba znać. Koniecznie.

Alannada | 2011-06-26

Szalenie ciekawa lektura :)