Tygrysi księżyc

Wydawnictwo: Egmont Polska

Tygrysi księżyc to barwna, ponadczasowa historia miłości i przyjaźni, małości i wielkości człowieka, w której baśń splata się z rzeczywistością. Antonia Michaelis swoją opowieścią porywającą jak wiatr, płynącą jak rzeka i płonącą jak ogień w mistrzowski sposób przenosi czytelnika w oszałamiająco barwny świat Indii z początku XIX wieku. Świat pełen kolorów i zapachów, mrocznych świątyń, rytualnych pochówków w nurtach Gangesu, cienistych ogrodów i zabójczych piasków pustyni. Świat, w którym bajeczne bogactwa graniczą z nędzą. Ta pełna magicznych przygód książka opowiada o księżniczce, córce Kryszny, uprowadzonej przez potężnego króla demonów Rawanę, oraz dwóch dzielnych bohaterach, Farhadzie i niezwykłym białym tygrysie Nitishu, którzy spiesząc jej na ratunek, odbywają niesamowitą podróż. Farhad ma tylko miesiąc na ocalenie księżniczki. Aby wypełnić to niebezpieczne zadanie, musi pokonać żywioły i zdobyć Krwawy Kamień klejnot o niezwykłych właściwościach.

Olsko_Ulrich | 2011-05-26
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 maja 2011

Ta książka jest niesamowita! Dzięki niej można poczuć, jak baśń przeplata się z rzeczywistością, jak wyśnieni bohaterowie biegną przez cały świat, aby walczyć o miłość. Wspaniała historia, w której granice między realnym światem, a światem baśni indyjskich już dawno się zatarły. Doskonały kąsek dla osób zafascynowanych Indiami - tym krajem sprzeczności i kontrastów. Dla osób, które kochają kolorowe opowieści, historie miłości. Dla osób wrażliwych.
Gorąco polecam Tygrysi Księżyc - ta książka pogłębia znaczenia słów przyjaźń, szacunek i poświęcenie.
A więc dalej! Przez wiatr i ogień, i wodę! Jednak wiedz, że na końcu zawsze czeka śmierć.

wiejskifilozof | 2015-08-08

Bajka,to była bajka.Ale są bajki,że szkoda czytać.I te,że szkoda nie przeczytać.
Indie początek wieku XIX.Początki kolonizacji Brytyjskiej.
Rawena zostaje uprowadzona przez demona.Na jej ratunek rusza Farhad.I piękny biały tygrys Nitishu.
I teraz się zaczyna fantastyczna przygoda.Przemierzamy ten piękny,acz momentami niesamowity kraj.
Czujemy zapachy.Oglądamy obrazki,które chyba tylko są możliwe tylko w Indiach.
Po to,by dopiąć celu.
Tygrysi Księżyc.To książka smakująca zapachami i melodią Indii.
Niesamowita przygoda.

Agafija | 2015-02-27

Antonia Michaelis...

Indie zafascynowały mnie już dawno temu. Czytałam jakieś poradniki, książki podróżnicze, przeglądałam internet w poszukiwaniu ciekawych rzeczy o Indiach i tak pewnego dnia trafiłam na "Tygrysi Księżyc" w bibliotece, od razu wiedziałam, że ją przeczytam. Szybko zgarnęłam ją z półki, bo bałam się, że gdy będę oglądać inne książki, ktoś równie mocno zafascynowany tym magicznym krajem jak ja, ją znajdzie i zabierze mi sprzed nosa. Książka spodobała mi się już od samego początku, od wstępu, od tego jak powinno zaczynać się opowieść o Indiach. "Tygrysi Księżyc" to opowieść w opowieści, wszystko balansuje między rzeczywistością, a wydarzeniami fantastycznymi, baśniowym. Książka zawiera wszystko to, co tak uwielbiam: Magiczna, pełna smaków i kolorów historia. Niezwykły kraj, w którym wszystko jest tak zawiłe, że aż piękne. Bóstwa - o jejku, Hinduizm jest przewspaniały, mogę o nim czytać i czytać. Styl pisania - pani Antonia Michaelis spisała się znakomicie, książka po prostu fascynuje i...

Aleksandra | 2014-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2014

"(...) Baśń przeplata się z rzeczywistością" - biorąc tą książkę do ręki nie zdawałam sobie jeszcze sprawy, że to zdanie, a właściwie jego fragment to nie tylko chwyt marketingowy czy utarty w literaturze slogan.

Na początku poznajemy losy dziewczyny, której własna uroda staje się przekleństwem - bo bogaty kupiec bierze ją za żonę... nie, wróć - kupuje jak wielbłąda i wywozi do swojego luksusowego haremu. Jako że bohaterka wychowała się w kulturze gdzie kobieta stoi niemalże na równi z wcześniej wspomnianym wielbłądem w hierarchii społecznej i tak powinna się cieszyć, że chciał jej tak bogaty człowiek nie zażądawszy należytego posagu. Dziewczyna wie jednak, że po nocy poślubnej nie ujrzy już wschodu słońca... bowiem jej mąż zapłacił za dziewicę, a kiedy dowie się, że został oszukany udusi ją gołymi rękami. Kilkukrotnie próbuje uciec, najpierw z karawany, potem z pałacu, lecz strażnicy nie dal jej szansy na zaznanie wolności. Los daje jej kilka dodatkowych dni życia zsyłając na jej...

Sylka | 2014-03-29
Przeczytana: 28 marca 2014

Ta książka mi się nie podobała. :( Po prostu nie jest dla mnie.

Polecam ją ludziom, którzy interesują się Indiami, ich kulturą i legendami pochodzącymi z tego kraju.

To takie historyjki i INDYJSKICH bogach. Zaciekawiła mnie tylko jedna, a mam na myśli "Safia i Raka". Opowiada o dziewczynie, w której zakochał się jakiś władca. Oczywiście jej rodzice zgodzili się wydać ją za mąż. Przysięgli, że jest dziewicą.
Okazało się, że nie jest. Za to grozi dla niej i jej rodziców kara śmierci. Dlatego dziewczyna ciągle odkłada stosunek z mężem...

emciaaxx | 2015-02-24
Przeczytana: 22 lutego 2015

Moje uczucia względem twórczości Antonii Michaelis nie są najpozytywniejsze. Jakkolwiek Dopóki śpiewa słowik przeczytałam z krótkotrwałym zainteresowaniem, to niesamowicie popularny Baśniarz mocno mnie rozczarował. Właściwie to nie wiem, co skłoniło mnie do sięgnięcia po kolejną książkę autorki. Zwłaszcza, że uplasowała się ona dokładnie pośrodku między dwoma pozostałymi jej powieściami. Tygrysi księżyc jest oryginalną i klimatyczną, ale niestety całkiem przeciętną historią.

Tematyka Indii nigdy nie jest złym wyborem. Przedstawienie kraju, w którym bogowie o wielu rękach są celebrowani na równi z przechadzającymi się po ulicach krowami, okazało się najmocniejszą stroną książki! Jest tu ukazane wszystko: od życia biednych uliczników, po przepych i bogactwo najzamożniejszych radżów. Podróż do Indii, nawet jedynie dzięki barwnie napisanej powieści, jest świetnym doświadczeniem. Szkoda więc, że autorka nie wykorzystała w pełni swojego potencjału do zastosowania lepszej narracji......

Paula | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Wiem, że nie powinno oceniać się książek po okładce, ale to właśnie na nią zwraca się uwagę najpierw. Będąc w bibliotece, przepiękna oprawa "Tygrysiego Księżyca" mocno przykuła moją uwagę. Byłam ciekawa co kryje się wewnątrz tej pięknej pokrywy. Na samym początku nie wiedziałam czego mam się spodziewać, ponieważ jak dotąd nie zetknęłam się z tą pisarką i jej najpopularniejszą powieścią "Baśniarz". Swoją drogą muszę nadrobić tą zaległość jak najprędzej! Jestem szczęśliwa, że cudownym zbiegiem okoliczności znalazłam tę książkę wśród innych, nieco zakurzonych na regale. Jest to wspaniała, pełna kolorów i zapachów Indii historia. Nie bark w niej elementów miłosnych, emocjonujących zwrotów akcji i baśniowych sytuacji. Mnie zaczarowała od razu, myślę, że Ciebie także zauroczy.

lydiasfears | 2014-10-03

Wprost uwielbiam, gdy książka przewyższa moje oczekiwania. Początkowo nie spodziewałam się wiele po tej pozycji i jakże miłe spotkało mnie zaskoczenie! Nigdy bym nie pomyślała, że mogłabym polubić książkę o takiej tematyce, z barwnymi Indiami w tle i religią, o której praktycznie nic nie wiem. A jednak ta powieść tak mnie zafascynowała, że nie potrafiłam się od niej oderwać, moja ciekawość co do dalszych losów bohaterów rosła z każdym kolejnym rozdziałem. Piękne opisy malowniczych miejsc, świetnie wykreowane postaci i ten niesamowity styl autorki. Z całego serca polecam!

Renia | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Magiczna.Oddałam się jej bez reszty, otuliła mnie swoją historią.Jedna z pereł, która wzbogaci moją kolekcję.

Polecam wszystkim, którzy potrafią odnaleźć w sobie dziecko i zatracić się w magii baśni poprzetykanej rzeczywistością jak złotą nicią.