Cała ta jazda z Kiffo i Pitbullem

Wydawnictwo: Znak

Włosy Kiffo są jak jaskrawy zachód słońca. Jednak w przeciwieństwie do zachodu słońca, są widoczne o wiele dłużej, nie czernieją i nie pokrywają się gwiazdami. Są dzikie jak dingo na haju i sterczą jak pole kukurydzy po huraganie. (...) Kiedy Kiffo stoi, wygląda jak kowboj, który jeszcze nie wie, że koń, na którym jechał, poszedł na papierosa. (...) Umysł Kiffo jest tak płytki, jakby ktoś splunął do osuszonego basenu. Jego intelektualny rozmach można porównać z konferencją nauczycieli angielskiego. To tylko próbka językowych talentów Calmy, narratorki zwariowanej powieści kryminalno-egzystencjalnej. Calma wraz ze swoim przyjacielem Kiffo (do którego ? jak widać ? ma spory dystans) usiłują przyłapać znienawidzoną nauczycielkę o rozkosznym przezwisku Pitbull na handlu narkotykami. Wrobienie belferki wcale nie jest proste ani bezpieczne, a malownicze pościgi, podziemny światek przestępczy, nie mówiąc już o barwnym życiu szkolnym i rodzinnym sprawiają, że powieść czyta się z wypiekami na twarzy i nieschodzącym z niej szerokim uśmiechem.

Aleksandra | 2013-06-29
Przeczytana: 26 czerwca 2013

Książka przy której każdy z pewnością się uśmieje.

amazarashi | 2013-02-11

Czytając tę książkę, zaczarowała mnie wręcz jej trafność spostrzeżeń, śmiałam się w głos.

ksenia | 2011-04-12

Dawno się tak nie uśmiałam:)

martola | 2010-06-15
Przeczytana: 2009 rok

Najlepsza na poprawę humoru, ale i skłaniająca do refleksji. Komentarze Calmy są przezabawne, a sposób narracji autor wybrał idealnie. Czytałam tę książkę dziesiątki razy, a i tak chichoczę nad nią zawsze. Na tym polega jej urok - wciąż się nad nią śmieję, i płaczę nad przejmującym, wyjątkowo smutnym zakończeniem. Dobra powieść dla nastolatków, ale starsi też nie będą się nudzić.

Kamila | 2012-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 września 2012

Całkiem sympatyczna, lekka książka, którą szybko się czyta. Myślę, że w sam raz dla nastolatek.

littlewords | 2012-02-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ubóstwiam. Książka wpadła mi w ręce kilka lat temu i jak dla 12-latki była może zbyt ciężka. Mimo to nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam w jeden dzień. Jest nieprzewidywalna i naprawdę interesująca. Przy niektórych momentach miałam uśmiech na ustach, zaś przy innych było dosyć przykro.

Adria | 2016-08-02
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Moja ulubiona pozycja w całej bibliotece. Najlepsza książką, którą wypożyczyłam "w ciemno". Przezabawne komentarze, wartka akcja, lekkie pióro - idealna powieść na poprawę humoru :)

pchelka3 | 2013-07-30

Kupiłam tą książkę kiedyś w kiosku w trakcie wyjazdu nie wiele się spodziewałam ,ale miło zaskoczyłam.Jest to całkiem zabawna książka,można się mega pośmiać ze znamionami kryminału

sylviapatch | 2012-12-09

bardzo fajna i sper poczucie humoru :D mozna sie usmiac ...ale i tez zawiesic smutkiem.

Ervisha | 2010-10-22

Książka taka sobie - miejscami zanudza.