Kim jesteś, Sebastianie?

Wydawnictwo: Telbit
978-83-62252-06-0
Sebastian
dona

Druga nagroda w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Wydawnictwa TELBIT na powieść dla młodzieży. Wzruszająca historia chłopaka, który poszukując swojej tożsamości, odkrywa wielką moc prawdy. Sebastian ma wszystko, o czym może marzyć nastolatek - mieszka w luksusowym apartamencie, chodzi do ekskluzywnego liceum, na zawołanie dostaje najmodniejsze ciuchy i gadżety, a po szkole...

Wzruszająca historia chłopaka, który poszukując swojej tożsamości, odkrywa wielką moc prawdy. Sebastian ma wszystko, o czym może marzyć nastolatek - mieszka w luksusowym apartamencie, chodzi do ekskluzywnego liceum, na zawołanie dostaje najmodniejsze ciuchy i gadżety, a po szkole rozwija swoje pasje na dodatkowych zajęciach. Należy też do klasowej elity i jako jedynak jest oczkiem w głowie swoich rodziców. Jednak wszystko diametralnie się zmienia w dniu, w którym w jego mieszkaniu pojawia się nowo zatrudniona pomoc domowa oraz jej nastoletni syn. Ku zdumieniu Sebastiana, jego mama traktuje intruzów jak członków rodziny. Na domiar złego zahukany i zabiedzony Janek rozpoczyna naukę w tym samym co on prywatnym liceum, narażając Sebastiana na złośliwe komentarze i plotki. Wściekły i rozżalony chłopak przelewa na Jaśka całą swą nienawiść. Aż pewnego dnia odkrywa straszną prawdę: obaj uwikłani są w tę samą rodzinną tajemnicę...

| 2014-09-15
Na półkach: Przeczytane, ***8

Lubię jak jedna książka jest podobna do drugiej. Daje to uczucie, że pisarze tworzą jedną rodzinę. Ale lubię też drobne zmiany i modyfikacje.
Jeśli ktoś czytał „Zaginioną” Sophie McKenzie to wie do czego zmierzam. Tam było o amerykańskiej (chyba) dziewczynie, która chciała odkryć prawdę o sobie (tak na marginesie- przeczytajcie). Natomiast w „Kim jesteś, Sebastianie?” mowa jest o chłopaku z Polski, który nic nie wiedział o swojej historii, który myślał, że zawsze było tak jak jest. Ale to nie prawda! Sebastian ma za sobą burzliwą przeszłość, której nie znał... do czasu... Wtedy wszystko obróciło się o 180 stopni! W grę wchodzi również uczucie oraz chęć zaimponowania innym. A ta gra toczy się o wysoką stawkę! Ba! Wysoką- mało powiedziane! O bardzo wysoką stawkę- o życie, o przyszłość, o miłość, ale i o to co jest teraz.
Świetna książka!

Doomisia | 2013-10-19

Głównym bohaterem książki pt. "Kim jesteś Sebastianie?" jest szesnastoletni Sebastian Majewski, mający wszystko co jest praktycznie nieosiągalne dla przeciętnego nastolatka, a nawet dla dorosłego człowieka. Uczy się w prywatnym, renomowanym liceum, mieszka w apartamencie, ma kochających i bogatych rodziców, jeszcze bogatszych kolegów, i otaczają go piękne dziewczyny. Idealnie prawda??
Jednak pewnego dnia chłopak zostaje brutalnie powiadomiony, że został adoptowany.
Jego matką okazuje się pomoc domowa pracująca u Majewskich, a ojciec jest mordercą. Dodatkowo Jasiek-chłopak, który mieszkał razem z nim okazuje się jego bratem.
Sebastian wstydzi się swojej "prawdziwej" rodziny, a gdy biologiczny ojciec mocno i dotkliwie go bije, chłopak ucieka z domu...
Losy Sebastiana przeplatają się z losami Anety Śmiechowicz. Dziewczyna chodzi do prywatnego liceum, jednak jej życie również nie jest usłane różami.
Gdy poznajemy dziewczynę, jej rodzice są już rozwiedzeni. Ojciec-bogaty poseł,...

Black_Robin | 2014-08-11

Jestem wręcz zaskoczona tym jak "Kim jesteś Sebastianie" mnie pochłonęło. Uwielbiam książki od których nie mogę się oderwać.
Sebastian Majewski jest kolejnym bogatym uczniem prywatnego liceum. Ma wszystko o czym tylko zamarzy. Jednak sielankę przerywa odkrycie szokującej prawdy, która może sprawić, że wszystko będzie inaczej.
Ciekawi bohaterowie- są. Wciągająca fabuła- jest. Wystarczy mi już tylko gorąco polecić książkę Haliny Olczak-Moraczewskiej. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

patorischia | 2013-07-24
Przeczytana: 2011 rok

Książka została mi polecona przez panią z biblioteki i przyznam, że była świetna. Autorka miała bardzo dobry pomysł i coraz to nowe zaskakujące fakty i zdarzenia wciągnęły mnie tak, że książkę pochłonęłam w kilka dni.
Główny bohater Sebastian dowiaduję się i odkrywa prawdę o sobie i swoich najbliższych, okazuje się, że nie jest tym za kogo się uważał i to zmienia wszystko
Polecam.

Tiger | 2011-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2011

SUPER KSIAZKA!! Przeczytałam ją jednym tchem, zajeło mi to 4 godzinki, naprawdę polecam!!

Karla | 2012-04-07
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

Pierwszy raz spotykam się z twórczością Haliny Olczak- Moraczewskiej. Do sięgnięcia po książkę jej autorstwa skłonił mnie interesujący opis, a przede wszystkim jego pierwsze zdanie: "Wzruszająca historia chłopaka, który poszukując swojej tożsamości, odkrywa wielką moc prawdy." Przyznajcie, że brzmi dość tajemniczo i intrygująco.

Sebastian Majewski ma wszystko, czego zapragnie. Zawsze może liczyć na kochającą rodzinę, mieszka w apartamencie, uczęszcza do elitarnego liceum, dzięki dodatkowym zajęciom rozwija swoje pasje... Do tego jest przystojny i w szkole uchodzi za duszę towarzystwa. Jednak jego szczęśliwe i bezproblemowe życie całkowicie się zmienia. Do mieszkania Majewskich wprowadza się uboga kobieta i jej nastoletni syn. Rodzice Sebastiana zatrudniają kobietę jako pomoc domową i nie zwracają uwagi na jej brak zdolności kulinarnych, czy ciągłe kradzieże... Mało tego szanują ją i puszczają w niepamięć jej wszystkie wybryki. Sebastian nie potrafi zrozumieć ich zachowania,...

caroline96 | 2012-04-07

Książka wciągająca, z ciekawą fabułą. Dobrze się czyta, bo wydarzenia są opisane okiem dwóch osób bliskich sobie.

Sasia_ | 2012-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Książka mi się bardzo podobała, nie sądziłam, że historia Sebastiana i Janka wciągnie mnie tak bardzo. Podobało mi się w tej książce, że była napisana z dwóch perspektyw. Pomysł na powieść też był dość oryginalny. Daje trochę do myślenia, co byśmy zrobili w takiej sytuacji gdybyśmy się dowiedzieli, że jesteśmy adoptowani, a nasze życie diametralnie się zmienia, a obawa przed pozananiem przez innych prawdy o naszym pochodzeniu nie daje nam normalnie żyć. Jak najbardziej polecam.

blemish | 2013-01-02

Czytałam dawno temu, ale wciąż doskonale ją pamiętam. Zrobiła na mnie duże wrażenie, choć jest to książka traczej dla młodszej młodzieży. Czyta się lekko, przyjemnie. I choć fabuła nie jest speclajnie zaskakująca, to potrafi wryć się w pamięć, przynajmniej tak było w moim przypadku.

Beata | 2013-05-12
Przeczytana: 01 maja 2013

Ciekawa,inne niż wszystkie,szybko się czyta,przeszkadzało mi jedynie to w jednym rozdziale swoje życie przedstawiał Sebastian,a w drugim Aneta ale tak po zatym książka fajna.Gorąco polecam. :)