Dopóki śpiewa słowik

literatura młodzieżowa
Mirosława Sobolewska
Mirosława Sobolewska literatura niemiecka nastolatkowie tajemnica

Oficjalne recenzje i

Niepozorność może okazać się zgubna

[ 25 ] Link do recenzji

Zasługuje na 10 jeżeli zakończymy czytanie około 5 stron przed końcem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przeczytane, ale jakim kosztem.. to chyba najbardziej pokręcona książka, jaka czytałam. Ciężko mi było przez nią przebrnąć, bo liczyłam na to , że jednak coś mnie w niej przekona. Niestety. Poza pięknymi opisami przyrody, nic mnie nie urzekło , cały czas zastanawiałam się " co ja czytam , o co tutaj chodzi ". Nie dowiedziałam się.

Realizm magiczny. Kusząca, choć dość wymagająca kategoria literatury.
W tym przypadku było bardzo dobrze i bardzo kusząco, choć ciężko było wbić się w narrację, bo klimat od początku był świetny.
Dobrze, że autorka zaczęła praktycznie od razu z grubej rury, jeśli chodzi o akcję, która zwyciężyła z nie do końca łatwym sposobem jej przekazania:)

Powieść ta znajduje się w...

1989

Na półkach: , , , ,

Czy to baśń? Czy kryminał? Czy powieść młodzieżowa? A może fantasy? Kurcze... ta powieść zostawiła totalny misz-masz w mojej biednej głowie, bombardowanej podczas całej lektury jednym pytaniem: „co ja czytam?!”.

Poetycki język, plastyczne opisy tajemniczego lasu, w którym dzieją się rzeczy niezwykłe, dramatyczne, ale czy realne? Będzie tego wszystkiego doświadczał krok po...

Zupełnie zakręcona i pokręcona historia moim zdaniem, gdzie tak naprawdę prawie nic nie jest tym czym ma być.

Nigdy nie czytałam książki której nie potrafię dopasować do poszczególnych grup typu fantasy, horror, romans itp... Fabuła raczej jest powolna ale wciągająca, a to wszystko przez tajemnice... postać Jaschy jest owiana tajemnicą. Nawet na ostatnich stronach dalej ta tajemnica gdzieś jest.

Książka bardzo mnie zainteresowała. Przeczytałam ją w ciągu kilku dni. Do samego końca nic nie jest tak jak nam się wydaje.

Tak już mam, że wystarczy mi jedna bardzo dobra powieść danego autora, by natychmiast zachciało mi się przeczytać wszystkie inne w jego dorobku. Tak też było po lekturze „Baśniarza” Antonii Michaelis – pewnym było, że sięgnę też po inne książki tej autorki.

Głównym bohaterem jest młody chłopak, Jari, który po ukończeniu nauki postanowił wybrać się w kilkutygodniową,...

Szczerze mówiąc nie przepadam za tego typu historiami, ale miło i szybko się czytało, ładne opisy, historia sama w sobie w porządku, choć tak naprawdę smutna, bardzo smutna...

Bardzo ciekawa książka opowiadająca w ciekawy, niecodzienny sposób o miłości do pewnych dziewcząt.. a może pewnej? ;) Ujęty temat o pięknie lasu, ciszy, skłoniła mnie do refleksji. Na początku sprawia wrażenie monotonnej, ale fabuła z każdym rozdziałem nabiera prędkości.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje